Facebook'ta İndigo Dergisi  Twitter'da İndigo Dergisi  İndigo Dergisi Arama Motoru

 
 

 

Buğday Çimi ve Faydaları: Kanserle Mücadelede Laetril

Tarih: 28 Temmuz 2012 | Yazar: Mehmet Karaarslan | Kategori: Alternatif TıpBeslenmeSağlıkSayı: 82

Buğday çimi, kanser gibi ölümcül hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde son derece etkili. Sıvı oksijenle dolu olan buğday çimi, acıbadem ve kayısı çekirdeği, doğanın en güçlü anti kanseri olan laetril içeriyor. İşte buğday çimi ve bilinmeyen faydaları…

buğday çimi

Alternatif tedavi yöntemlerini kabul eden çoğu doktorun ortak iddiası, buğday çimi yenilmesi ve buğday şırası içilmesi yönünde. Pakistan’daki Hunzakut Prensliği’nde kanserden ölüm yok. Ayrıca Hunzakutlular, acı badem ve kayısı çekirdeğini yiyorlar ve kansere yakalanmıyorlar. Türkiye’de acı badem ve kayısı tüketilen bölgelerde kanser vakalarının azlığı dikkat çekiyor.

Kanseri engelleyen besinlerin başında atalarımızın Orta Asya’da içtikleri Buğday şırası geliyor.

Ödemiş ile Salihli arasında, binbir efsaneye konu olmuş Bozdağ’ın eteklerinde cennet gölcük kıyısında kanseri yenen, bu zaferi kazandıktan sonra da mücadelesi herkese örnek olsun diyerek bir de kitap yazan Dr. İlhami Güneral, buğday çiminin etkisini anlatıyor:

 • Önemli olan bağışıklık sisteminin güçlendirilmesidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek çok da zor bir şey değildir. Buğday müthiş bir kanser ilacıdır. Buğday şırası kanseri önler ve bu önemli bir bitkisel tedavi aracıdır. Buğday çimi, bol klorofil maddesi dışında 100 kadar vitamin, mineral ve besin maddesi içerir.
 • Taze olarak kullanılan buğday çiminde, aynı ağırlıktaki portakaldan 60 kez daha fazla C vitamini ve aynı ağırlıktaki ıspanaktan 8 kat fazla demir bulunur.
 • Buğdayın bir başka özelliği ise kandaki toksinleri nötralize eden maddeler içermesidir.
 • Sıvı oksijenle dopdolu olan buğday çimi, doğanın en güçlü anti kanseri olan ‘laetril’ içermektedir.

Buğday çimi suyu özellikle kilo sorunu olan ve diyet yapan kişilerin vücudundaki yağ yakışının hızlanmasına olanak sağlar.

Buğday şırası (Rejuvelac) nasıl hazırlanır?

buğday çimiMalzemeler

 • 1 küçük su bardağı buğday tohumu (~150 gr)
 • İçme suyu (2,5 lt)

Buğday çimi filizlendirme:

 • Çiğ, hiçbir işlem görmemiş- buğday tohumları iyice yıkadıktan sonra derin bir kapta bol içme suyunda ıslatılarak 24 saat bekletilir. Bu süre içinde 2-3 durulama yapılıp su değiştirilerek tohumlardaki besinlerin canlandırma işlemine yardımcı olunur.
 • 24 saat sonra buğday tohumları iyice yıkanır ve süzülerek süzgeçle beraber mutfakta bir kenara konur ve üzerine bir tülbent örtülür.
 • Ara sıra kontrol edilen buğday tohumları kurudukça sudan geçirirlerek süzülür ve yine bir kenara konur.
 • Bu işlem yaklaşık 2 gün boyunca buğday tohumları ince filizler vermeye ve filizler yaklaşık 1,5 cm boya erişinceye kadar sürdürülür.
Buğday şırası yapım süreci:
 • Filizler 1,5 cm boya eriştiğinde yıkanır ve büyük bir kavonoza konur.
 • Kavonoza 1,5 lt içme suyu ilave edilir ve ağzı bir tülbentle hava alabilecek şekilde örtülür.
 • İki gün sonra buğday şırası kullanıma hazırdır. Süzülerek bir şişeye alınır ve buzdolabında saklanır.
 • Her gün 250-500 ml içilebilir ve 3 gün içerisinde tüketilmesi önerilir.
 • Kavonozda kalan buğday filizlerinin üzerine bu defa 1 lt içme suyu ilave edilerek 2 gün süre bekletilerek 2’inci parti buğday şırası elde edilir.
 • 2’inci parti buğday şırası, içime hazır olunca süzülerek şişeye konur ve yine buzdolabında saklanır. Kavonozda kalan buğday filizleri de atılır veya bir bahçeniz varsa toprağı zenginleştirmesi için bahçeye gömülür.

Buğday şırası (Rejuvelac) sade tüketilebileceği gibi biraz limon ve taze nane yaprağı ilave edilerek limonata şeklinde de tüketilebilir. Ancak sağladığı faydayı maksimize edebilmek için şeker kullanılması önerilmez. Rejuvelac’ınızı içerken doğanın sunduğu besinleri %100 canlı olarak içerdiğini ve bunların vücudunuzun canına can katacak tam şifa olduğunu hatırlayın. (Bulduğum bu en iyi tarif,  Mehmet Özderici’ye ait.)

buğday çimiJapon bilimci Dr. Nagivara, taze buğday çiminde bu maddeyi etkisiz hale getiren enzimleri ve amino asitleri bulmuş.

Buğday çimini evde üretebilir miyiz?

Evde de üretilebilir, küçük bir saksıda bile üretilebilir ve olduğu gibi yenebilir, evde üretemeyenlere tavsiyemiz ise buğday şırası üretmeleri…

Sözünü ettiğimiz ‘laetril’ buğday çiminden başka nelerde bulunur?

Izgara etler ve füme besinlerin kanserojen maddeler taşıdığı kanıtlanmıştır. Dr. Nagivara

Anlaşılıyor ki, ‘laetril’ kanserin tedavisinde en etkin maddelerden biri… Elmanın çekirdeğini de yiyin! Türkiye’de en kolay laetril’e ulaşabileceğimiz yer acı badem ve kayısı çekirdeğidir. Ayrıca laetril elma çekirdeğinde de vardır. Elmanın çekirdeği yenilirse çok faydalıdır. Amerika’daki ilaç sanayinin maşaları bu ‘laetril’ adlı ilacı yasaklatmayı başarmışlardır ama Meksika’da satılan ‘laetril’ bu ülkeden alınıp kaçak olarak ABD’ye sokulmaktadır. Laetril, vitamin ve minerallerle verildiğinde çok daha iyi sonuçlar alınmaktadır. ‘Kanserin Ölümü’ adlı kitabında Dr. Manner, laetril ile yüzde 90 başarı kazandığını söylemişti.

bademAcı badem ve kayısı çekirdeği de laetril içeriyor öyle mi?

Evet öyle. Türkiye’de acı badem ve kayısı çekirdeğinin sıkça tüketildiği yerlerde resmi bir istatistik yok ama kanser vakalarının az olduğuna inanılıyor. Resmi istatistik yapılan bir ülke var… Pakistan’a komşu küçük bir prenslik olan Hunzakut’ta şimdiye kadar hiç kanser olayına rastlanmadı. Hanzakut’un özelliği temel besinleri kayısı ve kayısı çekirdeği…

Dünyada bugün kullanılmakta olan kemoterapi ve radyoterapi bağışıklık sistemini bozduğunu iddia ediyorsunuz alternatif tedavilerin bir sıralamasını yapsak en öne hangisini koyarsınız?

Önceliği bağışıklık sistemini güçlendiren tedavilere veririm, daha sonra biyolojik tedaviler ve bitkisel tedaviler gelir. Bağışıklık sistemi konusunda Alman doktor Issel’in tüm beden tedavisi, bugün bu ülkedeki 60/70 klinikte başarı ile uygulanmaktadır.

Başarılı bir yöntem: Tüm Beden Tedavisi

Tüm beden tedavisi nedir?

Joseph Issel de bizim gibi kanseri lokal bir hastalık olarak değil, tüm vücudu ilgilendiren sistemik bir hastalık olarak ele alıyordu. Ona göre vücutta sürekli olarak kanser hücreleri ürüyor fakat sağlıklı bir bağışıklık sistemi bu hücreleri hemen tahrip ediyordu. Issel’in bir diğer tedavi yöntemide, ayda bir olmak üzere, özel olarak muamele görmüş bir kolibasil aşısı olan Pyrifer ile ateş şoku tedavisiydi. Bu yöntemle hastadan bir miktar kan alınıyor, bunu ozon oksijen birleşim ile karıştırarak yeniden hastanın damarından enjekte ediyordu. Binlerce kanser hastası bu yöntemle iyileşmişti. Eski Sovyetler’de, şimdiki Rusya’da bu yöntem halen kullanılıyor.

buğday çimiDr. Ender Saraç, buğday çiminin faydaları olarak; bir bardak buğday çimi suyu içilmesi halinde bir kasa portakalda bulunan C vitaminini almış olursunuz diyor.

Buğday çimi suyu özellikle kilo sorunu olan ve diyet yapan kişilerin vücudundaki yağ yakışının hızlanmasına olanak sağlar. Buğday çiminin bu özelliği sayesinde zayıflamak için ne olduğunu bilmediğiniz hapları almaktan da kurtulmuş olursunuz. Buğday çimi suyu faydaları bununla da bitmiyor içerinde demir, A vitamini, E vitamini ve C vitamini gibi vücudunuzun ihtiyacı olan tüm vitaminleri tek bir bitkide bulabilirsiniz.

“Çocukluğumun yılları hatırladığım bildiğim kadarıyla 1952 yılları ve evveline rastlar. O yıllarda Annem bugday tanelerini,lokum kutularına yada sahan denen tepsilere pamuk içine eker ,çıkan yem yeşil ekini, 10 ya da 15 cmiken keser onu ezer unla karışımına şekerde katar pişirirdi. Adına UHUT denirdi.Tüm hastalıklara ilaçtır diye bizlere yedirilirdi. Yıl 2011 bu gün aynı buğday filizleri kansere ilaç olarak gündemde. Bilime inanan biri olarak doğruluyorum. Deva olsun diyorum.” (V. Karaca)

“Bir komşum ve meslektaşıma 30 yıl evvel doktorlar 6 ay ömrü kaldığını söylediler. Ailesini bu sonuca alıştırdı; evin tüm ihtiyaçlarını gördü, temin etti; kendini ölüme hazırladı. Buğday çimlenmesinin hastalığa iyi geldiğini bir yerde okumuş. Evin bir odasına toprak döşedi; orada buğday yetiştirdi; buğday çimini mikserde öğüterek her gün ve devamlı içti. 30 yıldır yaşıyor. Artık çime de gereksinimi kalmadı. Sağlıklı günler dileğiyle…” (Yılmaz Ergüvenç)

 

Kaynaklar:

* Dr. Serap Kırmızı, Uludağ Üniversitesi Biyoloji Departmanı

* Sağlık Kaynağı Çim Suyu, İndigo Dergisi

MaxGreen.co, Gözde Tarifler: Rejuvelac

Yasal Uyarı ve Sorumluluk Reddi: İndigo Dergisi’nde yer alan bu içerikteki bilgiler yalnızca genel bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle hiçbir tavsiye içermez. Bilgilerin her türlü kullanımı ve uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar, yalnızca bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Yazılan okuyucu yorumlarının yasal sorumluluğu da yorumu yazan okuyucu şahsa aittir.

Son güncelleme: 31 Temmuz 2012 TSİ 21:21
Yazar hakkında

Mehmet Karaarslan

Genel Yayın Yönetmeni || Alternatif medya, sosyal sorumluluk ve değişim bilinci ile hareket ederek İndigo Dergisi’ni kurdu. TV Gazeteciliği lisans ve İletişim dalında yüksek lisans diplomalarına sahip. Günümüz tüketim kültürüne bulanmadan; toplumsal ve kolektif sorunlara pozitif bakış açısıyla yeni ve farklı bir dünya perspektifiyle yaklaşıyor. Sosyal medyayı kullanarak alternatif bir yayın anlayışıyla hareket ediyor.

Tüm Yazarlar | Yazar: Mehmet Karaarslan 

 

 1.  
  şehit hama

  Buğday çimi hakkında az çok bilgiye sahiptim. Ama ;bu kadar değil.Bunu kesin uygulayacağım.Bu konuda hazırlık yapan ve bizlere sunan arkadaşa teşekkür ederim .Bende bunu paylaşıp bi nebze insanlara faydalı olmak isterim. Yeni bilgilerle karşılaşmak dileğiyle…
 2.  
  Sedat

  Benim anlayamadığım bir nokta var. Açıklanırsa sevinirim. Yazıda, kavanoza yeniden 3 bardak su ilave edilir. 24 saat bekletildikten sonra oluşan yarı gazozlu su içilmek üzere bir kaba aktarılır. Böylece bir bardak aşurelik buğdaydan kış aylarında günde 5 kez, yazın ise günde 3 kez şıra alınır deniyor.
  Suyu 24 saat sonra boşaltıyorsak günde nasıl 3 kez şıra alıcaz. Ayrıca günde ne kadar buğday şırası içilmelidir.
  Sevgiler,
 3.  
  sibel uzun

  Merhabalar, ben fazla kilolarım için içmeyi düşünüyorum…ama ne kadar süre içmeliyiz ..mesela bir yıl ya da daha fazla süre sürekli içebilirmiyiz yada ara ara ,ara mı vermeliyiz..çocuklarda içebiliyor mu….bağışıklık sistemi için nekadar süre içmeliyiz..teşekkürler iyi çalışmalar..
 4.  
  Esra

  Peki asurelik bugday sirasi yoksa diger tarifmi daha faydali ben ksnser tedavisinde kullanicam
 5.  
  yusuf kabak

  Bu çimlendirilecek buğday çeşidi Orta Asyadan gelen “ÇALIBASAN” türü buğday çeşididir. Yoksa günümüzdeki İsrail bv ülkelerin hibrit tohumu değildir. Bilginize
 6.  
  Omer

  Bugday cimlerini ne kadarlik olunca kesmemiz gerekiyor ve kesilen bu cimler icin verebileceginiz tarif var mi ?
 7.  
  fikriye

  ben bu buğday çimi suyunu babam için denemek istiyorum günlük tüketim oranı ne kadar
 8.  
  hasan akbaş

  1950li yılların başından beri, amigdalinin değiştirilmiş bir formu laetril ve “Vitamin B17” isimleri altında kanserin çaresi olarak lanse edilmiştir. Gerçekte ne amigdalin ne de laetril gibi türevleri hiçbir anlamda vitamin değildir. Yapılan çalışmalar bu tür bileşiklerin kanser tedavisinde klinik olarak etkisiz olduğu gibi, tehlikeli bir şekilde toksit bulmuştur. Ağız yoluyla alındığında potansiyel olarak öldürücüdür çünkü bazı enzimler (özellikle bağırsakta ve yenilebilir veya yenilemez çeşitli tohumların içinde var olan glukozidas) siyanür etkisi yaratır. Laetrilin kanseri tedavi ettiğine dair reklamlar, tıp litaratüründe, şarlatanlığın klasik bir örneği ve tıp tarihinde “en kurnaz, en sofistike ve kesinlikle en kazançlı kanser şarlatanlığı promosyonu” olarak tanımlanmıştır.
  •  
   Burak Matur

   Hasan Bey, bu göndermiş olduğunuz yazınızın kaynağı wikipedia’dır
   http://tr.wikipedia.org/wiki/Amigdalin
   Ancak bunu yazanlar hiçbirşey bilmiyorlar. “Toksit” nedir kardeşim? Toksik’dir o.
   Öte yadan kanseri engellediği için Amerika’daki ilaç kartellerinin baskısıyla, Laetril (B17) yasaklanmıştır. Zira milyarlarca dolar değerindeki ve hiçbir işe yaramayan uyduruk kemoterapi ilaçları pazarını kaybetmek istemiyorlar
 9.  

  lutfen bize bir cevap gonderin biz bu bugdayi sirasini yaptik ve icmeye basladik fakat kac gun yada nekadar icmemiz lazim bize bir cevap gondere bilirseniz cok seviniriz .biz makedonyadan ve hasta olan benim kaynim oluyor onun basinda kanser var onun yasi 35 ve bize biraz daha bilgi gonderebilirseniz cok mutlu oluruz sizlere cok tesekur ederiz
 10.  
  arzu

  ne kadar süre zarfında kullanılması lazım… ve kemoterapi srasındaa kullanılıyo muuu
 11.  

  BENDE SENELER ÖNCE DENEDİM GERÇEKTEN BUGDAY ÇİMİ BİR MUCİZE.
 12.  
  zeynep

  Buğday çimi ile ilgili 20 sene önce yazdığı üzere, Rahmetli Mehmet GÖBELEZ’in kitaplarında da çok ayrıntılı bilgilendirmeler mevcuttur.
  •  
   serdar

   Sayın Zeynep Hanım,
   Dr. Mehmet GÖBELEZ Bey ne zaman vefat etti?
   Kendisi hakkında bilgi alabileceğimiz yakınlarını veya ailesini tanıyor musunuz?
   Şimdiden teşekkür ederiz.
 13.  
  bahattin aydoğdu

  bitkiler üzerinde çalışma yapan arkadaşları tebrik ediyorum.bir aralar ayak ve el tırnaklarımda müthiş kaşıntılı rahatsızlık vardı. ne kullandımsa rahatsızlığım düzelmedi. Birgün yerde şemşiye gibi yayılan bir bitki gördüm. kendi bilgilerim işığında bitkinin öz suynu çıkardım. Elde ettiğim sıvıdan on gün birer yemek kaşığı miktarı içtim. ELHAMDÜLİLLAH tam dört yıl oldu hala rahatsızlığımdan bir eser kalmadı. Bitkiler bizlerin rızkı ve ilaçlarıdır.
 14.  
  Senem

  kimse buğday çimi suyu içmesin, herkes kanser ilaçlarını kullansın ki ilaç endustrisi siz ölürken zengin kalabilsin..
  denemekten ne çıkar? bu kdar doktor için diyor

  2-3 kişi de içmeyin diyor, kanser ilaçları ile iyileşen kimse var mı? ben görmedim
  •  
   ayhan baş

   yorumunuz için sizi tebrik ederim
  •  

   SENEM HANIM ÇOK GÜZEL YAZMIŞSINIZ, ELİNİZE SAĞLIK.
  •  
   Sezai Çakıcı

   Endemik bitkiler açısından cennet gibi bir ülkede ilaç endüsrisine bu kadar para ödenmesi saçmalık. Kapari denilen bitkiyi herkes tanıyor benim yurdum insanı “o nedir” diyor. Ve okuduğu zaman sadece “cinsel güce katkısı” açısından ilgileniyor.. Yeşil Buğday uygulaması eskilerin de bildiği ve yaptığı bir uygulama.. Etkisi ve faydası henüz keşfediliyor.. Doğal ve hiçbir yan etkisi ve zararı olmayan bir uygulama.. Evinde bir metrelik balkonu olan herkes yapabilir. Sadece hastalar için değil hastalığı önleyici olarak düşünün ve göreceğiniz faydayı düşünün içerken.. Limon kabuğu tükettim yıllarca. Suyunu yemeğe sıktığımız limonun kabuğunu ağzıma alarak yedim. Gören arkadaşlarımın “Acı gelmiyormu” sorusuna “eczaneden aldığım ilaca verdiğim parayı ve o ilacı vücuduma zerketmek için kalçama deldirdiğim deliği düşününce çok tatlı geliyor” cevabını verdim…
 15.  
  M. Kadir Kocabaş

  Merhabalar,

  3 aydır buğday çimi yetiştiriyorum.
  Bu iş için saksı, yoğurt kabı vs kullanıyorum.
  Şimdiye kadar normal buğday kullanıyordum ama ogranik olursa daha faydalı olduğunu okuyunca 3 kg organik buğday aldım.
  110 TL’ye Lexen buğday çimi sıkacağı aldım. Kullanılışı kolay ve zevkli.
  Parçaları kolayca demonte oluyor ve her parça yıkanailiyor.
  Sadece buğday çimi yetiştirmek bile benim için terapi.
  Buğday çimi suyunun tadı kötü ama çok kötü değil, içilebilir.
  Hemen ardından bir kaç yudum meyve suyu içiyorum ve kötü tadından kurtuluyorum.
  Eşim limon suyu damlatarak bir kaç kaşık içiyor.
  Taze nane alıp bir kaç dal suyunu aynı makinede çıkararak karıştırıp içmeyi deneyeceğim.
  Şimdiye kadar 5-600 TL kazancım oldu. Çünkü Adana’da küçük kahve fincanının 5’te biri kadar olan buğday çimi suyu 4 TL’ye satılıyor.
  Ben saçlarımdaki beyazlığı yok etmek için içiyorum. 3 aydır değişen bir şey yok. Ek olarak çiğ kabak çekrdeği, sarımsak, Paba vitamini de alıyorum. 1 yıl sonra fark edip etmeyeceğini merakla bekliyorum.
  Saçlarımın rengini koyulaştırmasa da diğer faydalarını almış olurum, diye düşünüyorum.
  Topraksız olarak çim yetiştirmeyi de düşünüyorum.
  Herkese sağlıklı, mutlu bir hayat diliyorum.
  •  
   fatıma

   tavsiyeleriniz için teşekkürler. affınıza sığınarak yazınızda unuttuğunuzu düşündüğüm bir noktayı eklemek isterim. Allah’ın izni olmadan hiçbir şeyin faydası olmayacağını düşünüp şifayı Allah’dan bekleyerek içmek.
 16.  

  yararli bilgiler, tesekurler
 17.  
  Ayşe Kınalı

  Tesekkurler, degerli bilgiler icin.
  Bugday cimi suyu icine keciboynuzu nektari ve uzum pekmezi ekliyorum. Boyle yapinca bugday cimi suyunun faydasi azalir mi?
  Ayrica limon suyu eklemenin zarari var mıdır?
  Teşekkürler…
 18.  
  tuncay

  hhhhharkadaşlar bolunun göynük ilçesinde uğut marmelatı üretiliyor kaş yapayım derken göz mmisali araştırmalarıma göre türkiyedeki buğdayların %95 hollandadan gelen hibrit tohumlarmış topraklarımız suni gübre kalıntısı varken bilinçsiz ilaç kullanımı varken toplumun %95 hastalanır sonunda şifa olsun diye haçda deve siydigide içer dış ülkelerde yasak olan ilacıda içer 5bin yıllık kendi öz tıbbımızı araştırıp kendimize denesek bir profesörün dediği gibi hastalığımızın %70i gidecek müzikle tedavi hacamat sülük akupuntur detoks vs katkısız gıda tüketelim mesela recel yerine kuşburnu marmelatı vs allah cc tüm çihandakilere şifa versin
 19.  
  little

  her yerde bulunan buğday çiminden olur mu ? yoksa özel bir çeşidi mi var ?
 20.  
  AHMET İDRİS ULUTAŞ

  SENELERDEN BERİ BİRÇOK ONKOLOG DOKTORLAR HASTALARIMA DEVAMLI KULLANDIRMIŞTI VE ÇOK ÇOK İYİ NETİCELER ALINDI.
 21.  
  arife peker

  bende rahatsızım fakat şuanda ilaç kullanıyorum buğday çimini yedigimiz zaman ilacın etkisi kaybolurmu acaba
 22.  
  Yasin

  Laetril ile ilgili detaylı bilgi aşağıdaki bağlantıda mevcut:

  http://www.cancer.org/treatment/treatmentsandsideeffects/complementaryandalternativemedicine/pharmacologicalandbiologicaltreatment/laetrile

  Malesef İngilizce. Hemen komplo teorilerine inanmayıp araştırmakta fayda var. Buğday çiminin faydaları vardır mutlaka ama kanseri tedavi ettiğini ve bu bilginin engellendiğini söylemek epey insafsızca olmasının yanında ve çok sayıda dürüst bilim insanına da haksızlık olur.
 23.  
  dursun

  dogru bugdayı nerde ve nasıl ulaşır teminedebilirim lütfen bilen varsa yazsın dursun 0545 4220675
 24.  
  Yüksel

  Tamda aradığım Muhteşem dergisin. Teşekkürler emeği geçen herkese. Teşekkürler İndigo dergisi…
 25.  
  fatma

  ben şırayı denedm yumurtalık kisti ve kalınlaşmasını temizledi Allahın izniyle.. .yan etkisi yok tavsiye ederim.
 26.  

  Ekolojik karakılçık ve sarı buğday üretimi yapıyorum ilgilenenenlere .BULUT EKOLOJİ.
 27.  
  pınar

  Yazınızı çok beğendim ve oldukca faydalı yazınız için teşekkür ederim. Yalnız merak ettiğim birşey var,bunu kapsüller halinde bulacagimiz bir hapı yok mu?varsa nereden temin edebiliriz?e-maile bilgi gönderirseniz cok sevinirim. Ilginize şimdiden teşekkür ederim.
  •  
   kagi

   Pınar hanım ben de aynen sizin gibi düşünmüştüm. Tadını sevmedim,uğraşmak zor geldi vs.. vs.. Yeni bulup denemeye başlayacağım bir kapsül var. Ama önce kendim sonuçlarını görmek tercih ediyorum. Sonuçta oksijenle hidrojen bir araya doğru kombinasyonla gelince su; başka kombinasyonlarla gelince de hydrocloricacid oluşturabileceğini bilebilecek kadar bilgimiz var. Artılarıyla eksileriyle 3 hafta sonra bilgi verebilirim isterseniz size de.
 28.  
  fehime dursun

  katı meyve sıkacağınla suyunu çıkarıp içsek olurmu
 29.  
  yelda boyner

  Koah meme lezyonu iyi gelirmi gelirse nerden 1.kalite alinir thanks
 30.  
  selman

  ben mikser de çekip suyu nu sıkıp içiyorum umarım doğru yolda yım
 31.  
  halil

  Fatma hanim ne zamandir kullaniyorsunuz birde internette b17 diye birsey yoktur aksine dahada zararli oldugunu soyluyorlar neye inanacagimizi şaşırdık
 32.  
  Ayers Rocks

  Buğday çimi hakkında hayli bilgilendim. Harika birşey. Teşekkür ederim. Yanlız bu konuda emin olmak istediğim bir ikilem içindeyim. Kemoterapi ve radyoterapi alırken yan etisi negatif yönleri var mıdır?
  Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler. Saygılarla
 33.  
  Volkan

  Lösemi aml kemoterapi sırasında buğday çimi suyu içilebilinir mi?
 34.  
  necmi

  Neyin ne olduğuna dair en ufak firki olmadan yok ilaç kartelleri yok bilmemneler diye komplo teorisyenlerinin ettiği laflara inanıp, etki mekanizmasına dair kanıt edinmeden üstünüzde denemeyin.

  Bişeye inanmak isteyenler de yeterince araştırırlarsa ne kadar yanlış yönlendirilebileceklerinin farkına varırlar.

  İşe yarayan da yaramayan da neden yaradığını ve yaramadığını anlatmak yükümlülüğünde sorumluluğundadır. İşe din peygamber Allah karıştırıp kimseye şirin gözükmeye de çalışmayın.

  Sonrasında da kimsenin vücudunun bir olmadığını, herkesin metabolizmasındaki olası farklılıkların farklı sonuçlara yol açabileceğini de dikkate alın.

  Kuru kuruya hiçbişeye inanmayın.

  Laetrill’in açık olarak yapısı nedir bilen gören varsa yazsın göstersin.

  Yazılan şey amigdalinin ( http://en.wikipedia.org/wiki/Amygdalin ) kimyasal olarak modifiye edilmiş haline Laetril denildiği. Bu da Laetril’in doğal olan bi madde olmadığını ortaya koyar.

  http://kanser.gov.tr/Dosya/Bilgi-Dokumanlari/raporlar/ACi.pdf
  Bu linke bakarsanız Laetril’i laevorotatory mandelonitrile olarak tanımlamışlar. laevorotatory L-izomer (L-isomer) kavramı için kullanılır. Yani polarize ışığı sola büken anlamında.

  Burdan ulaştığımız şey, Laetrill denilen şeyin L-mandelonitril olduğu.

  Mandelonitril’e gelmeden önce bunun nerden oluştuğuna bakalım. Amigdalin nedilen bi glikozid var. Glikozid demek, yapısında glikoz molekülü ve bu glikoza bağlı başka grup içeren bi yapı demek, bunun gibi http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e6/Octyl_glucoside.png

  Amigdalin sert iç çekirdeği olan, şeftaki kayısı gibi bitkilerde, bu iç çekirdeklerin yapısında var. Amigdalin de bi tür glikozid. Vücutta ve bu çekirdekte bulunan özel bi glikozidaz enzimi ile parçalanıyor ve Prunasin denilen başka bi glikozid açığa çıkıyor.

  Amigladin + amigladin beta glikozidaz enzimi >> Prunasin

  Bu Prunasin denilen şey siyano glikozidler denilen bi aileye ait. Siyanojenik Glikozidler yapılarında siyanür taşıyan yapılara deniyor. Bitkiler bunları yaralanma durumunda ve başka metabolik aktiviteler için Azot kaynağı olarak kullanıyor.

  Bu Prunasin de başka bi glikolidaz enzimi ile parçalanıyor ve Yukarda bahsedilen Mandelonitril açığa çıkıyor.

  Prunasin + Prunasin beta glikozidaz enzimi >> Mandelonitil

  Mandelonitril de başka bir enzim ile yıkılıyor ve siyanir + benzaldehit açığa çıkıyor

  Mandelonitril + mandelonitril liyaz enzimi >> Siyanür + benzaldehit

  Bunlar da organizmayı zehirliyor. Siyanür dokuların oksijensiz kalmasını sağlar zaten. Mitokondrideki bir enzimin çalışmasını bozup hüçrenin oksijenli çalışmsını engeller,anca oksijensiz solunum yapabilir.

  Yukarda L-mandelonitril’den bahsettim. Bunun polarize ışığı sağa çeviren D izomeri de var. Fareler üstünde her ikisi ile deney yapmışlar, yani hem D hem L izomeri ile. Sonuçta fare ölmüş.

  Netice şu :

  Bu Laetril denen şey ne ise, yenilen şeftali elma kayısı çekirdeği ağızda çiğnendiği ezildiği zamandan itibaren enzimler harekete geçiyor. Amigdalin denilen şey parçalanmaya ve en sonunda siyanüre indirgeme işlemleri başlıyor. Sonrasında bağırsakta bulunan bakteriler de bu sindirme parçalama işlemine katkıda bulunuyor olabilir. Bunu savunanların, yediğimiz çekirdeklerdeki maddenin bozulmadan nasıl kana geçtiğini ve ordan fayda ettiğini ispatlaması gerekir. Çünkü bitki bunları birbiri ile etkileşmeyecek şekilde o çekirdekte tutuyor. Yediğmiz çekirdek direk olarak siyanür kaynağı değil çünkü. Moleküller enzimler ile yıkıla yıkıla siyanür haline geliyor ve o çiğneme ezme işlemi ile bu başlıyor.

  Genel olarak benim bildiğim, yeni çimlenmekte olan şeyler yenilmez. Tam çimlenme öncesi yenilir. Baklagiller mesela içlerinde tohumun gelişmesini durduran yapılara sahip. Biz baklagilleri yediğimizde bu yapılar sindirim enzimlerini baskılıyor. Bu yüzden baklagillerden yeterli proterin alamıyoruz. Bu yüzden 2 gün suda bekletin diyorlar. Tohum canlanmaya başlarken, o büyümesini durduran yapılar inaktif hale geliyor. Bu şekilde tam çimlenme başlamadan yersek faydasını görüyoruz. Çimlenme başladıktan sonra ise yenilmemesi lazım deniyor içindeki farklı aktiviteler yüzünden.

  15 cm olmuş buğday çimenini kesip rondoda suyla parçalayıp çekip (maydanozu çekmek gibi) içmenin bi zararı varmıdır yokmudur araştırılması lazım. Burdan böyle bakınca pek olmayabilir gibi geliyor. Ama tedbirli olmak lazım, her yazılana atlamamak lazım.
 35.  
  Nuran

  Ben bugday şıra Yaptım yeşil renk olmadı acaba nedeni ne olabilir Çimler robata vurmamı gerekiyo
 36.  
  murat

  arkadaşlar bende bitkilerle pek uzun süre olmasa da hatırı sayılır bir süredir ilgileniyorum doğada acı olan bitkide şifa vardır bir bitki yenildiğinde faydalıysa faydalı olan yere dıştan ezilip sürülürse de aynı derece faydalıdır hepsi için geçerlidir.akıllı olan her insan bir an önce bitkilerle içli dışlı olmalı sevdiklerini de içli dışlı yapmalıdır. ilaçlarını besinlerden besinini ilaçlardan yapmalıdır. doğru bitkiyi doğru zamanda doğru miktarda kullanarak sağlıklı mutlu ve uzun yaşamalıdır. sağlıklı ve mutlu huzurlu günlere…
 37.  
  Kübra

  Öncelikle bütün hastalarimiza Allah sabir versin, sifa versin.Kardesimde Gbm4 denilen beyin tümoru cikti. Kemoterapi ve radyoterapi aliyor.Bağıksiklik kazansin,
  direnci artsin diye bitkisel kürler arastirmaya basladik. Bugday cimi’nin faydalarini okuduk fakat bazi hastalara bugday çimi agir gelmis, gunde ne kadar ictiklerini bilmiyrz. Bu konu hakkinda lutfen yardimci olun. Kullananlar ne kadar kullandiklarini yazsinlar lütfen..
 38.  
  feride

  bişe soracam en önemlisi kendi öz buğdayımızı nerden bulacaz bilğisi olan söylesinn lütfn
 39.  
  Sedat

  Hassasiyetiniz çok teşekkür ederim. Bu tarifi denemeyi düşünüyorum.
  Saygılar.
 40.  
  derya

  lufen bu bilgiyi bır an önce verın bende ayı yere takıldım gunde kez nasıl şıra elde edıcez 24 saatte bır değişen sudan
 41.  
  ayhan baş

  yıldız hanım beni ararsanız size yardımım dokunabilir 05549167558,.geçmiş olsun…
 42.  
  murat

  Sevgili Selim, o linkteki makale siyasettir.
  Yani dogrularla yalanlari harmanlamis ve sunmus bu tarife siyaset denir.
  – Pakistandaki o kansere yakalanmamis toplumun yasayis bicimi beslenme bicimi dogru bu dogruyla gerisini harmanlamis.
  – Bu makaleye gelirsek burada cim suyu ve diger ayni maddeleri iceren besinler anlatilmis.
  —-Konunun dogrulugunu destekleyen aciklamayi makaleye ekleyelim ;
  Hayati boyunca spor yapmamis biri, dengeli beslenmemis biri, icki icmis sigara icmis, kendisi ile barisik yasamamis biri cikipta ben cim suyu bugday suyu icerek iyi olacagim demesin. Cunku bu anlatilanlar takviyedir sihir degildir.

  Sagligin kaynagi birbirimizi sevmekten gecer, severseniz, baskalari icin sigara icki icmezsiniz, severseniz kendiniz icin spor yaparsiniz, dengeli beslenirsiniz, herkezi severseniz, ne is, ne sehir hayati size sitres yasatmaz, severseniz cevrenizdekilerle beraber mutlu ve huzurlu bir hayat yasarsiniz.
  Severseniz yaratilanlari ve dunyayi etrafiniza hayat verirsiniz saglikli yasamalari icin.
  Severseniz sizin icin yartilani (es, aile ) oda sizin icin sever hayati
  .. ve iste ozaman cim suyu mucize. Bugday sirasi o zaman…
 43.  
  ebru

  tesekkurler serkan bey
 44.  
  fatıma

  tavsiyeleriniz için teşekkürler. affınıza sığınarak yazınızda unuttuğunuzu düşündüğüm bir noktayı eklemek isterim. Allah’ın izni olmadan hiçbir şeyin faydası olmayacağını düşünüp şifayı Allah’dan bekleyerek içmek.
 45.  
  fatıma

  yani içmek için kanser olmanıza gerek yok.

Yorum Bırakın

(required)