Meral Akşener: Kurultay töremizde vardır

MHP Genel Başkanlığına aday olan Meral Akşener, Elazığ ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye genelinde 16 parti teşkilatın kapatıldığını belirten Akşener, “Kurultay töremizde vardır” diyerek Bahçeli yönetimine yüklendi.

Meral Akşener: Kurultay töremizde vardır

Meral Akşener, Elazığ Havalimanı’nda kalabalık grup tarafından karşılandıktan sonra otübüsle geldiği kent merkezinde Gazi Caddesi üzerindeki esnafları ziyaret edip, vatandaşlarla bir araya geldi. Akşener’i Elazığ havalimanında kurultay çağrılarına destek verdikten sonra görevden alınan MHP il ve ilçe teşkilat başkanları ile yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra MYK Üyesi ve 25’inci Dönem Elazığ Milletvekili Yavuz Temizer, Merkez Bankası eski başkanlarından MHP 25’inci Dönem Uşak Milletvekili Durmuş Yılmaz, Elazığ’ın Ağın ilçesinin MHP’li Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş ve çok sayıda partili karşıladı.

Meral Akşener MHP kurultayı ile ilgili ne dedi?

“Bildiğiniz gibi kongre talebimiz var. Bir büyük kurultay talebimiz var bizlerin. 548 üst kurul delegemiz imza verdi. Bunların büyük bir çoğunluğu il başkanları, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, belediye meclis üyelerimiz, il genel meclis üyelerimizden oluşuyor. Genel merkezden bu talebimizi 548 imzanın karşılığı olan Ülkücü iradeye bir uyma bekledik. Ama maalesef bizi önce mahkemeye gönderdiler. Bir süre sonra mecburen Sulh Hukuk Mahkemesi’ne gittik. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin sonuçlarını beklerken 16 il başkanımız birden bire üçer, beşer sadece görevden alınmadılar, parti teşkilatları kapatıldı. Bazı illerimizde ilçe başkanlarımız da onların da ilçelerin de kapıları kapatıldı. Bu bizim hiç alışık olmadığımız bir şeydir. Meşveret töremizde vardır bizim. Kurultay töremizde vardır bizim. Şartları yerine getirmiş bir delege sayısı üst kurul delegelerinin iradesi neticesinde şartlar yerine gelmiş, hukuki süreç tamamlanıyor. Buna rağmen hayır da hayır, yapmayacağız da yapmayacağız gibi bir kanaat var ve bunu karşı il başkanlarımız hem görevden alınıp hem partimizin kapatıldığı bir süreç. Valiler eli ile partimizin kapatıldığı sadece ihtilal dönemlerinde oluyordu. Şimdi bizzat genel merkez tarafından yapılıyor. O nedenle ben de sırasıyla illerimizi dolaşıyorum.”mhp genel başkan adayı meral akşener elazığ ziyareti

“Bütün mecralar Ak Parti ve Cumhurbaşkanının gözetimine girmiş durumda”


Zaman Gazetesi’ne kayyum atanmasına değinen Meral Akşener, “Türkiye’de önce şirketler kuşatılıyor, ondan sonra arkasından krediler devreye giriyor ondan sonra iflas ettiriliyor. Böyle bir yöntem var. Bir de çeşitli medya gruplarına kayyum atayarak, terör örgütü bünyesinde değerlendirerek kayyum atayarak ele geçirip, sonra da kapatma hadisesi var. İşin hukuki boyutunu bir kenara bırakarak bunu söylemek isterim, maalesef Türkiye’de bütün kanallar, bütün gazeteler bütün mecralar Adalet ve Kalkınma Partisi ve Sayın Cumhurbaşkanı’nın gözetimine girmiş durumdadır. Neredeyse birebir sahiplenme durumundadır. Talimat ile iş görür haldedir. Muhalefet partilerinin ve sosyal muhalefet yapan kesimlerin hiçbir mecrada sesini duyurmasının mümkün olmadığı bir döneme giriyoruz. Başladı ve bugüne geldik. Bunun yolu da bizim gibi ayakkabıları eskitip tek tek, şehir şehir, mahalle mahalle, ev ev dolaşmaktır. Bizler de bunu yapıp derdimizi vatandaşımıza milletimize anlatıp paylaşacağız” dedi.


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.