Reklam

Reklam rezervasyonu ve detaylı bilgi için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

E-posta: ads@indigodergisi.com

reklam indigo dergisi advertorial internet reklamı

ADVERTORIAL (SPONSORLU) PAKETİ

Advertorial nedir?

Reklam ile bilginin bir arada sunulmasıdır. Advertorial kelime yapısı “advertising” ve “editorial” kelimelerinin birleşiminden türemiştir. Advertorial reklamı, yalnızca tanıtım değil, aynı zamanda haber niteliği de taşır. Herhangi bir ürün ya da hizmet için advertorial reklam çalışması yapılırken, bunun bilgiyle birlikte hedef kitleye ulaştırılması amaçlanır. İnternet çağında olduğumuz için kurgusal reklamlardan ziyade advertorial reklam alternatifleri hem reklam verenleri hem de hedef kitleyi çok daha fazla etkilemektedir. Bu sebeble advertorial reklamın geri dönüş oranı oldukça yüksektir.

İndigo Dergisi’nde advertorial’ın avantajı nedir?

SEO etkisi: Oluşturulan sayfaya gerekli arama motoru optimizasyonu (SEO) yapılır. İndigo Dergisi’nin domain (alan adı) yaşı ve hit oranları göz önüne alındığında yayına giren tanıtım sayfaları Google, Bing, Yandex gibi arama sitelerinde üst sıralarda görüntülenmektedir.

Pagerank etkisi: Advertorial sayfasında yer alacak reklamverenin web sitesi linki, indigodergisi.com’dan backlink çekerek reklamverenin web sitesinin ‘pagerank’inin (Google sayfa değeri) yükselmesine yardımcı olur. Google arama sonuçlarında üst sıraya yükselmesine yardımcı olur.

Paylaşılabilirlik: İndigo Dergisi’nde advertorial yazısı, aynı haber/yazı sayfaları gibi oluşturulur. Kendine ait bir link (bağlantı) adresi bulunduğu için reklamveren tarafından kolayca paylaşılabilir.

Sektörel: Advertorial yazısı, İndigo Dergisi’nin Sektör ve Advertorial kategorileriyle bağlantılandırılır. Böylece Sektör ve Advertorial sayfalarında da görünür halde olur.

Facebook paylaşımı: Yayına giren advertorial tanıtım yazısı, İndigo Dergisi’nin 160.000+ takipçisi bulunan fan sayfasında paylaşılır. Fan sayfamızın haftalık ortalama 3 milyon erişimi bulunmaktadır.

BANNER PAKETLERİ

Banner reklamların yerleşimi ve tarife konusunda detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Sıkça Sorular Sorular

Reklam vermek istiyorum, ne yapmalıyım?

Bize e-posta (ads@indigodergisi.com) aracılığıyla ulaşarak fiyat bilgisi isteyebilirsiniz. Tarafımızdan en kısa süre içerisinde size geri dönüş yapılacak, ücretler ve satış detaylarıyla ilgili bilgilendirileceksiniz.

Ziyaret istatistikleri

İndigo Dergisi’nin ziyaret istatistikleri Google Analytics, Alexa ve veritabanımız tarafından düzenli olarak ölçülmektedir. İndigo Dergisi, ayda ortalama 3 milyon sayfa gösterimine ulaşmaktadır. İndigo Dergisi’nin Facebook takipçi sayfası 160.000 üstünde organik (satın alınmamış) takipçiden oluşmakta, paylaşılan içerikler haftada yaklaşık 3 milyon gönderi erişimine ulaşmaktadır. Sitede geçirilen ortalama süre 10 dakikanın üstündedir.

İndigo Dergisi’nin hedef kitlesi nedir?

İndigo Dergisi nitelikli yayın kalitesi ile A, AB ve C+ grubu hedef kitleye ulaşmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin en çok tıklanan medya kuruluşları arasında olup ziyaretçilerimizin çoğunluğu 25-45 yaş aralığından oluşmaktadır.

Reklam rezervasyonu, backlink, ücretler, farklı çözümler ve tüm sorularınız için bizimle e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: ads@indigodergisi.com