Reklam

Reklam rezervasyonu, backlink, ücretler, farklı çözümler ve tüm sorularınız için bizimle e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ads@indigodergisi.com (Contact us for your ads solutions)

reklam indigo dergisi advertorial internet reklamı

Advertorial tanıtım yazısı

Advertorial nedir?

Reklam ile bilginin bir arada sunulmasıdır. Advertorial kelime yapısı “advertising” ve “editorial” kelimelerinin birleşiminden türemiştir. Advertorial reklamı, yalnızca tanıtım değil, aynı zamanda haber niteliği de taşır. Herhangi bir ürün ya da hizmet için advertorial reklam çalışması yapılırken, bunun bilgiyle birlikte hedef kitleye ulaştırılması amaçlanır. İnternet çağında olduğumuz için kurgusal reklamlardan ziyade advertorial reklam alternatifleri hem reklam verenleri hem de hedef kitleyi çok daha fazla etkilemektedir. Bu sebeble advertorial reklamın geri dönüş oranı oldukça yüksektir.

İndigo Dergisi’nde tanıtım yazısı avantajları neler?

SEO etkisi: Oluşturulan sayfaya gerekli arama motoru optimizasyonu (SEO) yapılır. İndigo Dergisi’nin domain (alan adı) yaşı ve hit oranları göz önüne alındığında yayına giren tanıtım sayfaları Google, Bing, Yandex gibi arama sitelerinde üst sıralarda görüntülenmektedir.

Pagerank etkisi: Advertorial sayfasında yer alacak reklamverenin web sitesi linki, indigodergisi.com’dan backlink çekerek reklamverenin web sitesinin ‘pagerank’inin (Google sayfa değeri) yükselmesine yardımcı olur. Google arama sonuçlarında üst sıraya yükselmesine yardımcı olur.

Paylaşılabilirlik: İndigo Dergisi’nde advertorial yazısı, aynı haber/yazı sayfaları gibi oluşturulur. Kendine ait bir link (bağlantı) adresi bulunduğu için reklamveren tarafından kolayca paylaşılabilir.

Kalıcılık: İndigo Dergisi’nde bir kez yayına giren tanıtım yazınız, siz talep etmedikçe kaldırılmaz. Böylece tanıtımınız kısa süre için değil, sürekli olarak yayında kalır.

Sektörel: Advertorial yazısı, İndigo Dergisi’nin ilgili kategorileri ile bağlantılandırılır.

Facebook paylaşımı: Yayına giren advertorial tanıtım yazısı, İndigo Dergisi’nin 180.000+ takipçisi bulunan fan sayfasında paylaşılır. Fan sayfamızın haftalık ortalama 3 milyon erişimi bulunmaktadır.

Sıkça Sorular Sorular

Reklam vermek istiyorum, ne yapmalıyım?

Bize e-posta (ads@indigodergisi.com) aracılığıyla ulaşarak fiyat bilgisi isteyebilirsiniz. Tarafımızdan en kısa süre içerisinde size geri dönüş yapılacak, ücretler ve satış detaylarıyla ilgili bilgilendirileceksiniz.

Ziyaret istatistikleri

İndigo Dergisi’nin ziyaret istatistikleri Google Analytics tarafından düzenli olarak ölçülmektedir. İndigo Dergisi, ayda ortalama 5 milyon sayfa gösterimine ulaşmaktadır. Sitede geçirilen ortalama süre 12 dakikanın üstündedir. Etkili SEO sayesinde organik arama ile sayfa gösterimleri oranı yüzde 70 seviyesindedir. Alexa verilerine göre Türkiye’nin en çok tıklanan haber siteleri arasındadır. indigodergisi.com domain yaşı: 2005’ten beri.

İndigo Dergisi’nin hedef kitlesi nedir?

İndigo Dergisi nitelikli yayın kalitesi ile ABC1C2 grubu hedef kitleye ulaşmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin en çok tıklanan medya kuruluşları arasında olup ziyaretçilerimizin çoğunluğu 25-45 yaş aralığından oluşmaktadır.

Reklam rezervasyonu, backlink, ücretler, farklı çözümler ve tüm sorularınız için bizimle e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

E-posta: ads@indigodergisi.com