Yaşlılığın izleri gençlik ısısı ile siliniyor

Yaş ilerledikçe genç kalmanın yolları aranıyor ve yeni bir yöntem olan ileri tıp teknolojisi ‘Gençlik Isısı’, sarkma ve kırışıklıklar yok ederek, yaşlılığın izlerini siliyor.

gençlik ısısı

Yıllar içerisinde yüzde ve boyunda görülen gevşeme ve sarkmaların, hem erkekleri hem de kadınları aynalardan uzaklaştırdığını söyleyen, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah Op. Dr. Metin Kerem; insanların yaşlanmayı kabullenmekte zorlandığına dikkat çekti. Yaşlanma izlerinin ameliyatla silinebildiğini belirterek, ameliyat olmadan da alınabilecek iyi sonuçlar olduğunu söyledi ve bu teknikler olduğu hakkında bilgi verdi.

Yüz germede gençlik ısısı nasıl uygulanıyor?

Op. Dr. Metin Kerem; “Gevşeyen dokuları ameliyat etme şansımızın olmadığı ya da hastanın tercih etmediği durumlarda modern teknoloji daha çok kullanılıyor. Günümüzde gevşek dokular radyofrekans enerjisi ile sıkılaşıyor. Bu amaçla geliştirilmiş en modern sistem, ‘gençlik ısısı’ olarak bilinen ısı kontrollü, enjekte edilebilir radyofrekans sistemidir. Bu sistem ile yüzdeki sarkmalardan sorumlu olan cilt altındaki tabakayı, kontrollü bir şekilde ısıtarak sıkılaştırmayı hedefliyoruz. Bunu başarabilmek için cilt altı dokuyu 60-65 derece sıcaklıklara kadar ısıtmak gerekiyor. Bu sıcaklıklar deri için tehlikeli düzeydedir. Dolayısıyla deri altındaki hedef dokumuzun sıcaklığını, 60 derecenin üzerine çıkarırken, derinin sıcaklığını ise 42 derecenin altında tutmak gerekiyor. Aynı anda içerideki sıcaklığı hassas bir probla ölçerken, deri sıcaklığını da dışarıdan hassas bir termal kamerayla ölçüyor, dolayısıyla hata yapma ihtimalimizi sıfıra indiriyor. ‘Gençlik ısısı’ olarak bilinen bu sistem günümüzde ameliyatsız iyi sonuçlar veren bir yöntem.”Gençlik ısısı kaç seansta yapılıyor?

Gençlik Isısı işlemi için herhangi bir kesi yapılır mı, kaç seans yapılması gerekir, işlem sonrasında süreç nasıl işler gibi soruların cevaplarını veren Op. Dr. Metin Kerem şöyle konuştu: ‘Gençlik Isısı işlemi tek seansta yapılır. İşlem bölgesine 3 adet iğne deliğinden girmek mümkün ve dolayısıyla herhangi bir izin kalması söz konusu değil. İşlem, yüz için 1.5 saat kadar sürer. Öncesinde lokal anestezi yapıldığından ağrı duyulmaz. Uygulamayı takip eden dönemde, yapıldığı bölgede mutlaka bir miktar şişlik-morluk olabilir. Bir hafta süreyle bölgeyi korse kullanarak baskı altında tutmak gerekir. Daha 7. Günden görünür hale gelen sonuçlar 3 ayda tam olarak görülür.’

Gençlik ısısı nerelere uygulanır ?


Op. Dr. Metin Kerem gevşeyen tüm dokuların, ısı kontrollü enjektabl radyofrekans için uygun hedefler olabildiğini söyledi. Deri sarkmalarının yaşandığı, boyun ve alt yüz bölgelerinde sıkılıkla kullanıldığını belirterek, bunun dışında kollar, bacak içleri, karın gibi bölgelerde de özellikle ABD’de çok geniş kullanım alanı olduğuna dikkat çekti.


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.