İndigo Dergisi Sosyal Medya Festivali’nde ödül aldı

İndigo Dergisi’nin de ödüle layık görüldüğü İKÜ Sosyal Medya Festivali, farklı alanlardan konuşmacı ve öğrencilerin katılımıyla 13-14 Nisan tarihleri arasında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde gerçekleşti.

İndigo Dergisi'nin de ödüle layık görüldüğü İKÜ Sosyal Medya Festivali, İstanbul Kültür Üniversitesi'nde gerçekleşti...

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Sosyal Medya Kulübü tarafından gerçekleştirilen Sosyal Medya Festivali, oyunculardan sanatçılara, sosyal medya ajanslarından reklam firmalarına kadar birçok alandan sosyal medyanın ele alındığı bir organizasyon oldu. alanında bir ilk niteliğini kazandı. Festival kapsamında alanında uzman konuşmacılar, geleceğin en büyük teknolojik gücü olarak görülen sosyal medyanın avantaj, dezavantaj ve bilinmeyen pek çok yönü hakkında görüşlerini katılımcılarla paylaştılar.

Festivalde İndigo Dergisi, bir internet dergisi olarak “Dergiler Gözünden Sosyal Medya” oturumuna katıldı. İndigo Dergisi’ni temsilen Genel Yayın Yönetmenimiz Mehmet Karaarslan, Yönetici Editörümüz Özgür Teker ve Yazarımız Umur Çalıkoğlu panelde birer konuşma yaptı.

İndigo Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Karaarslan istanbul kültür üniversitesi ikü sosyal medya festivali
İndigo Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Karaarslan

Yılın en iyileri belirlendi

Paneller halinde geçen Sosyal Medya Festivali’nde bilgi yarışmaları da yapıldı. Sosyal medyanın ruhuna uygun olarak dinleyicilere Twitter üzerinden sorular soruldu ve doğru hashtag’ler ile cevapların verilmesi beklendi. Doğru ve hızlı cevaplayan dinleyiciler çok sayıda hediyenin de sahibi oldu. Oturum aralarında dans gösterileri, ikramlar, eğlenceli etkinliklerle de kutlanan İKÜ Sosyal Medya Festivali’nde aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerinin yaptığı anket sonucunda “Yılın En’leri” ödül töreni yapıldı.

İndigo Dergisi İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerinin cevapladığı ankete göre; Yılın En Çok Okunan İnternet Dergisi Ödülü‘nü aldı.

“Türkiye’nin En Donanımlı ve Eğlenceli Sosyal Medya Festivali” vurgusunu yapan İKÜ Sosyal Medya Kulübü, bu festivalin geleneksel hale geleceğini de belirtti.

Sosyal Medya Festivali’nin konukları

  • Yazarlar Gözünden Sosyal Medya oturumu: Aret Vartanyan
  • Oyuncular Gözünden Sosyal Medya oturumu: Aslıhan Güner
  • Dergiler Gözünden Sosyal Medya oturumu: İndigo Dergisi
  • Sosyal Ağlar Gözünden Sosyal Medya oturumu: Rasim Üner
  • Sosyal Medyada Algı Yönetimi oturumu: Figen İsbir
  • Sanatçılar Gözünden Sosyal Medya oturumu: Ece Seçkin ve Ufuk Ergin
  • Tiyatrocular Gözünden Sosyal Medya oturumu: Devran Volkan Alkan
  • Futbolcuların Gözünden Sosyal Medya: İsmail Köybaşı (BJK)
  • Sosyal Medya Ajanslarının Gözünden Sosyal Medya oturumu: Dekatlon 

Etik Haftası: Etik Gençlik Hareketi