Aykut Erdoğdu ile Ayhan Oğan arasında canlı yayında sert tartışma

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında tansiyon yükseldi. CHP’li Aykut Erdoğdu ile AK Partili Ayhan Oğan arasında sinirler gerildi. İşte o anlar…

CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunduğu Tarafsız Bölge programında AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan ile CHP İstanbul milletvekili Aykut Erdoğdu arasında çok sert tartışmalar yaşandı.

CHP’li Aykut Erdoğdu ile AK Partili Ayhan Oğan arasında ‘İsrail’ tartışması çıktı.

Erdoğdu’nun Ak Parti’nin ABD’deki İsrail lobisine 65 milyon dolar verdiğini iddia etmesi üzerine, Ak Partili Ayhan Oğan, iddianın ispat edilmesini istedi.


Aykut Erdoğdu, “Vatandaşın vergisiyle AK Parti Yahudi lobisine 65 milyon dolar verdi. Mavi Marmara davasını kapatmak için 20 milyon dolara İsrail önünde diz çöktünüz” dedi. Bunun üzerine AK Partili Ayhan Oğan, “İddia edemezsen şerefsizsin” dedi.

Erdoğdu ise iddiayı ispat edemezse kendisini Taksim Meydanı’nda yakacağını söyledi. Bunun üzerine Oğan, Erdoğdu’ya “Terbiyesizsiniz! Edepsizsiniz!” deyip elini masaya vurdu. Oğan’ın tepkisi üzerine Erdoğdu da elini sert bir şekilde vurarak masasının camını kırdı.

İki siyasiyi sakinleştirmek için yoğun çaba sarf eden Ahmet Hakan, programa reklam arası verdi. Program 10 dakikalık reklam arasından sonra gergin bir şekilde devam etti.


Erdoğdu geçen yıl AK Parti’nin İsrail karşıtı politikası ile ikiyüzlü davrandığını iddia ederek,  “AKP’nin, İsrail dostu olduğunu anlatmak için ABD’li lobi şirketlerine 65,4 milyon dolar harcadığını belgeleri ile tespit ettik” diyerek şu belgeleri açıklamıştı:

israil yahudi lobisi ak parti akp 65 milyon dolar belge aykut erdoğdu

israil yahudi lobisi ak parti akp 65 milyon dolar belge aykut erdoğdu

israil yahudi lobisi ak parti akp 65 milyon dolar belge aykut erdoğdu

Erdoğan: Gazze’ye yardım götürmek için benden izin mi aldınız?