Video: Celal Kılıçdaroğlu Ak Parti’ye üye olacağını açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu Ak Parti’ye üye olacağını açıkladı.

Daha önce “FETÖ abimi de kandırmış” sözleriyle gündeme oturan Celal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “2 Ocak Pazartesi günü Ankara’da Ak Parti Genel Merkezine giderek Ak Parti’ye üye olacağım. Tüm sevenlerimi beklerim. Saygılarımla” notuyla yukarıdaki video mesajı paylaştı.

Daha önce ne olmuştu?

CHP liderinin kardeşi daha önce de CHP içindeki FETÖ’cüleri protesto ettiğini söyleyerek eylemler yapmıştı. ‘Celal Kılıçdaroğlu’ 13 Aralık 2016 tarihinde Cumhuriyet Meydanı’nda çadır kurarak, ‘Sayın Cumhurbaşkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin’ yazılı pankart açarak eylem yapmıştı.


celal kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı erdoğan atatürk

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aydın’ın Didim ilçesinde oturan kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, FETÖ’ye yönelik yürütülen mücadeleye destek vermek amacıyla yaptığı yürüyüş ve açlık grevinin ardından, oturma eylemi başlatmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Atatürk’e benzetmişti

Celal Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğuna oturduğu için ben kendisini Atatürk olarak görüyorum. FETÖ ile nasıl mücadele ettiğini bildiğim için Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum” demişti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi ‘Celal Kılıçdaroğlu’ hükumete yakın Beyaz TV’de ekrana gelen Dinamit programına telefonla bağlanmıştı. Kılıçdaroğlu canlı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1989’da hacca gittiğini ileri sürerken dikkat çeken sözler söyledi.


Kılıçdaroğlu, programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Atatürk’e benzetti. Kılıçdaroğlu programda, “Tayyip Erdoğan Atatürk’ün koltuğunda oturan bir insan o da bir Atatürk. Türkiye Cumhuriyeti’nde cumhurbaşkanı olan Atatürk’tür” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun yeni CHP’si eskiyor mu? (Yazı Dizisi)