Video: Celal Kılıçdaroğlu Ak Parti’ye üye olacağını açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu Ak Parti’ye üye olacağını açıkladı.

Daha önce “FETÖ abimi de kandırmış” sözleriyle gündeme oturan Celal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından “2 Ocak Pazartesi günü Ankara’da Ak Parti Genel Merkezine giderek Ak Parti’ye üye olacağım. Tüm sevenlerimi beklerim. Saygılarımla” notuyla yukarıdaki video mesajı paylaştı.

Daha önce ne olmuştu?

CHP liderinin kardeşi daha önce de CHP içindeki FETÖ’cüleri protesto ettiğini söyleyerek eylemler yapmıştı. ‘Celal Kılıçdaroğlu’ 13 Aralık 2016 tarihinde Cumhuriyet Meydanı’nda çadır kurarak, ‘Sayın Cumhurbaşkanımızı Allah başımızdan eksik etmesin’ yazılı pankart açarak eylem yapmıştı.


celal kılıçdaroğlu cumhurbaşkanı erdoğan atatürk

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aydın’ın Didim ilçesinde oturan kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, FETÖ’ye yönelik yürütülen mücadeleye destek vermek amacıyla yaptığı yürüyüş ve açlık grevinin ardından, oturma eylemi başlatmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Atatürk’e benzetmişti

Celal Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanımızı çok seviyorum. Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğuna oturduğu için ben kendisini Atatürk olarak görüyorum. FETÖ ile nasıl mücadele ettiğini bildiğim için Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum” demişti.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi ‘Celal Kılıçdaroğlu’ hükumete yakın Beyaz TV’de ekrana gelen Dinamit programına telefonla bağlanmıştı. Kılıçdaroğlu canlı yayında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1989’da hacca gittiğini ileri sürerken dikkat çeken sözler söyledi.


Kılıçdaroğlu, programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı Atatürk’e benzetti. Kılıçdaroğlu programda, “Tayyip Erdoğan Atatürk’ün koltuğunda oturan bir insan o da bir Atatürk. Türkiye Cumhuriyeti’nde cumhurbaşkanı olan Atatürk’tür” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun yeni CHP’si eskiyor mu? (Yazı Dizisi)


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.