Selin Sayek Böke’den Rıdvan Dilmen’e sert tepki

Selin Sayek Böke’den Rıdvan Dilmen’in “Evet” kampanyasına tepki: Kazandığı milyonlar ancak Saray’ın vesayetine bağlı olanlar Türkiye’yi yok etmek pahasına ‘evet’ demeyi göze almışlar.

Selin Sayek Böke, başkanlığa evet kampanyası başlatan Rıdvan Dilmen'e sert tepki gösterdi: Kazandığı milyonlar ancak Saray'ın vesayetine bağlı olanlar...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selin Sayek Böke, Daha önce Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olacağını açıklayan eski futbolcu Rıdvan Dilmen‘in sosyal medyada başlattığı “Evet” kampanyasıyla ilgili olarak “Ekmeğini taştan çıkartmak zorunda kalan milyonlar var Türkiye’de. Onlar kendi yarınları için ‘Hayır’ diyecekler ama belli ki kendi kazandığı milyonlar ancak Saray’ın vesayetine bağlı olanlar Türkiye’yi yok etmek pahasına evet demeyi göze almışlar” dedi.

CHP MYK toplantısı sonrası konuşan Böke, şunları söyledi:

“Malesef dün Numan Kurtulmuş, tarihin kara sayfalarına geçecek bir açıklama yaptı. ‘Terör devam edebilir’, referandumdan evet çıktıktan sonra terörün sesi kesilir’ dedi. Bu hem itiraftır hem tehdittir.


Hayır diyen kişi ve kurumlara baskılar başladı. Dün Türkiye Kamu_Sen’e saldırı yapıldı. Rejim değişikliğine hayır diyenlere, Saray’a teslimiyete hayır diyenlere, gelebilicek hiçbir tehdite biz papuç bırakmayacağız.”


Böke sosyal medyada Rıdvan Dilmen’in başlattığı ‘ben de varım’ kampanyasıyla ilgili soruya “Ekmeğini taştan çıkartmak zorunda kalan milyonlar var Türkiye’de. Onlar kendi yarınları için ‘Hayır’ diyecekler ama belliki kendi kazandığı milyonlar ancak Saray’ın vesayetine bağlı olanlar Türkiye’yi yok etmek pahasına Evet demeyi göze almışlar” diye cevap verdi.

Meltem Cumbul: Aydınlık bir Türkiye için #HAYIR

Rıdvan Dilmen, Arda Turan ve Murat Boz evet kampanyası başlattı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.