2017 kış trendine yön veren uzun kabanlar

Uzun kabanlar 2017 kışına da damgasını vurmuş durumda. İşte kış trendine yön veren kaşe, piyedepul ve pelüş kabanlar…

2017 Kış trendine yön veren uzun kabanlar

Kışlık giyim modasının en önemli parçalarından biri olan kabanlar, özellikle kadınların üzerinde titizlikle durduğu kıyafetlerin başında geliyor. Çünkü hemen her kadın, kışın çetin şartlarından onu koruyabilecek ve bunu yaparken de giydiği kombini tamamlayarak tarzı ile ilgili ipuçları verebilecek bu parçaya ihtiyaç duyuyor. Tüm bunların ışığında, bir kabanın işlevi kadar görünümünün de büyük önem taşıdığını savunmak mümkün.

Son yıllarda giderek boyu uzayan kaban modası, 2017 kışına da damgasını vurmuş durumda. Hatta hemen herkesin kendi zevkine uygun modelini kolaylıkla bulabileceği uzun kabanlar, önümüzdeki yıllarda da modanın gündeminden düşmeyeceğe benziyor. 2017’ye damga vuran kabanlarda geçerli bütün indirimlerini incelemek için Picodi.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Artık dize kadar olan kabanların uzun sayılmadığı, ayak bileğine kadar uzananların dolaplardaki yerini sağlamlaştırdığı 2017 kış sezonunda hem şık hem de rahat olabilmenin yollarını ise yazının devamında bulabilirsiniz. İşte kış soğuğuna aldırış etmeden girdiğiniz her ortamda farkınızı ortaya koymanızı sağlayacak uzun kabanlara dair en son trendler…

kaşe uzun kaban kabanlar moda trend
Kaşe

Her kışın baş tacı: Kaşe

Mat ve parlamayan yapısıyla şıklığın her zaman adresi olan kaşe kumaş, uzun yıllardan beri kaban modasının vazgeçilmeyen malzemelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Hemen her rengini bulmanın mümkün olduğu uzun kaşe kabanlar, ciddi ve son derece çık bir görünüm elde etmek isteyenlerin dolabında mutlaka bulundurması gereken modeller arasında yer alıyor.

Özellikle koyu gri, siyah ve lacivert tonların hakim olduğu kaşe uzun kabanlar, topuklu ayakkabı ile tamamlandığında iş toplantıları, akşam yemekleri, iş seyahatleri gibi etkinlikler için biçilmiş kaftan olarak nitelendirilebilir. Bunun yanı sıra tezat bir görünüm yaratmak için bir jean pantolon ve bir çift spor ayakkabı ile kombinlendiğinde de beklenenin çok ötesinde bir şıklık yaratabiliyor.

piyedepul uzun kaban kabanlar moda trend alışveriş kadın
Piyedepul

Nostaljik modernizm: Piyedepul

Uzun kabanlar söz konusu olduğunda pas geçilmemesi gereken modellerden biri de piyedepul, yani yaygın karşılığı ile kaz ayağı veya köpek dişi deseni. Genellikle siyah ve beyaz renklerin bir arada bulunduğu bu desen türünün pek çok kıyafet ve aksesuarlarda kullanımına rastlamışsınızdır. İlk olarak 80’li yıllarda karşımıza çıkan ve hayranlık uyandıran piyedepul desenli kabanlar, bu senenin modasında tekrar yerini aldı. Uzun kabanlarda stilize yorumlarla karşımıza çıkan bu desenin kadınlar için vazgeçilmez olduğu ise böylece bir kez daha kanıtlanmış oluyor.

pelüş uzun kaban kabanlar moda trend
Pelüş

Yumuşak ve sıcak: Pelüş

Kış günlerini sıcacık ve bir o kadar da şık geçirmenin yolu, elbette pelüş kürklerden geçiyor. Geçtiğimiz yıllarda kazak, süveter, kapüşon gibi parçalarda sıklıkla kullanılan pelüş malzeme, bu yılın uzun kabanlarında da kendine yer bulmuş durumda. Gerçek kürkün doğaya ve diğer canlılara vermiş olduğu zarar göz önünde bulundurulduğunda mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkan pelüş kabanlar, tarzından ödün vermeyen kadınlar için en doğru seçimlerden biri olabilir.

Modanın gündeminden geri kalmamak için son trendleri takip etmek önem taşıyor. Bunu başarabilmenin en pratik ve hızlı yolu ise hiç şüphesiz ki İnternet dünyasının nimetlerinden yararlanmak. Modanın kalbini oluşturan ve indirimlerle göz dolduran parçaları bir arada görebilmek için siz de picodi-sale gibi platformlardan faydalanabilirsiniz.