Trump’ın saçları peruk mu, saç ekimi mi?

Çiçeği burnunda ABD başkanı Donald Trump’in saçları son zamanlarda en fazla konuşulan konuların başında geliyor. Peruk mu, saç ekimi mi?

Trump'ın saçları peruk mu, saç ekimi mi?

Saçları hakkında pek fazla açıklama yapmasa da, geçen sene geliştirdiği Organik Saç ekimini, kendinde de deneyen Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, konu hakkında uzman görüşünü sundu

“Uzun bir süre kendisini yakından takip edeceğimizi bildiğimden hatta takıp etmeyi bırakın, mecburen her adımda önümüze çıkacağını öngördüğümden biyografisini okudum.


Denk geldiğim her sitede de saçlarına baka kaldım. Donald Trump’ın saçları peruk mu? Muhtemelen değil. Zaten bir dünya devinin başkanının, ayrıca bu denli servet sahibi bir iş adamının, bu devirde peruk takacağını düşünmek dahi istemiyorum.

Fakat bir gariplik var. Dikkat edin. Rüzgar esse de gerçekleri anlasak gibi bir içses beliriyor insanın içinde” diyen Cihantimur, Trump’ın saçlarındaki garipliği anlattı:

“Neden gariplik var? Çünkü Donald Trump 1946 doğumlu. Çünkü Trump tam 70 yaşında ve bu şekilde bir saç çizgisinin olması pek de mümkün değil. Saç çizgisi dediğimiz alan, alından başlayan saçların konumlandığı yerdir. Erkeklerde kadınlara nazaran daha açıktır, yani daha geniş alınları vardır. Yaş ilerledikçe bu alın çizgisi yükselmeye, derinleşmeye başlar. Fakat Donald Trump’ın alın çizgisi yeni doğmuş bebeğinki gibi”.

Donald Trump’ın saçları peruk mu?

Trump

Hayır değil. Tahminim şu yönde. Trump saç ekimi yaptırmış yıllar önce, fakat saç ekimi yapan doktoru Trump’ın yaşını dikkate almadan, saç çizgisini yanlış konumlandırmış.


Trump doktoruna eski saçlı resimlerini götürmüş ve ona göre model alınmış olabilir fakat işte hata burada başlıyor. Büyük bir olasılıkla 10- 15 sene evvel yaptırdığı bu saç ekimi işleminde yaşa göre bir planlama yapılmamış.

Bakın ister dünyanın 50 zengin adamı listesinde adınız geçsin, ister paraya para demeyin, eğer yanlış insanların, profesyonel, işinin uzmanı olmayanların eline düşerseniz, paranızla rezil olursunuz diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur saç ekimi yaptırmak isteyenlere birkaç tavsiyede bulundu:

  • Lütfen saç ekimi yaptırmayı düşünüyorsanız, araştırmalarınızı çok iyi yapınız.
  • Maliyetlerden evvel düşünmeniz gereken en önemli konu, saç ekimi merkezinin kalifiye kadrosu ve profesyonelliği olsun
  • Mutlaka ön görüşme yapın
  • Daha evvel yaptıkları işleri inceleyin
  • Bu deneyimi yaşamış insanlara ulaşmaya çalışın, fikirlerini ve tecrübelerini sorun

Bugün Sağlık Turizmi vasıtasıyla en fazla hastayı saç ekimi prosedürü için ülkemizde ağırlıyoruz. Yabancı hastanın tercihi Türkiye ama o kadar fazla handikap var ki anlatamam size.

Turisti kandıran, güzellik merkezlerinde saç ekimi planlaması yapanların sayısı o kadar fazla ki şaşırırsınız. Bakın saç ekimi tıbbı bir işlem. İşlemin illaki bir doktor tarafından planlanlanması gerekir. Sanatsal bakış açısı gerektirir. El işçiliği gerektirir.


Sizler de araştırmalarınızı yaparken lütfen yurt içi ve yurt dışı tüm araştırma ve haberleri okuyun, bilgi sahibi olun.

‘Saç ekimi’ kimlere uygulanabilir?


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.