CHP #Hayır’ın önde olduğu bölgeleri açıkladı!

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a götürülen anketlerde yedi bölgenin beşinde #Hayır’ın önde olduğunu söyledi.

CHP mustafa balbay Cumhurbaşkanı Erdoğan'a götürülen anketlerde yedi bölgenin beşinde #Hayır'ın önde olduğunu söyledi.

“İstanbul’da evet ve hayırlar bıçak sırtı”

Bursa’daki referandum etkinliğinde konuşan CHP İzmir milletvekili Mustafa Balbay, “Ankara’da sayın Erdoğan’ın da önüne koyulan anketlerde Türkiye’nin yedi bölgesinden beşinde ‘Hayır’lar önde. İstanbul’da Ak Parti’yle MHP’nin oy toplamı yüzde 58. İstanbul’da ‘Evet’ler yüzde 51. Orada da bıçak sırtı bir tablo olduğu görünüyor” dedi.

“7 bölgenin 5’inde Hayır önde”

mustafa balbay referandum anket sonuçları

Balbay, “Ankara’da Sayın Erdoğan’ın da önüne koyulan anketlerde Türkiye’nin 7 bölgesinden 5’inde hayır’lar önde. İstanbul’da Ak Parti’yle MHP’nin oy toplamı yüzde 58. İstanbul’da evet’ler yüzde 51. Orada da bıçak sırtı bir tablo olduğu görünüyor. Güneydoğu Anadolu bölgesinde evet oyları Ak Parti’nin 7 Haziran 2015’te aldığı oyların altında. Bu o bölgede yerel olarak geçmişte Ak Parti’ye oy vermiş olanların da büyük oranda hayır yönünde bir değerlendirme içinde olduğu görünüyor. Özellikle İnegöl’de de görmüş olduğumuz geçmişte Saadet Partisi’ne oy vermiş olanların da ciddi bir hayır kampanyası içinde olduklarını görüyoruz. İktidarın iddia ettiği gibi hayır diyenler teröristtir, sadece şu kesin hayır diyor gibi bir şey yok. Geniş bir yelpaze içinde hayır var. Toroslar’daki havada aynı. Bir abimiz ‘Her şey oldun daha ne istiyorsun, ben hayır diyeceğim’ dedi. Anadolu insanı Sayın Erdoğan’a ‘Biz sana her şeyi verdik daha ne istiyorsun’ diyor. Genel tablo bu” şeklinde konuştu.‘Hayır’ oyu verecek yurttaşların geniş bir yelpaze içinde olduğunu dile getiren Balbay, “Anadolu insanı sayın Erdoğan’a ‘Biz sana her şeyi verdik daha ne istiyorsun’ diyor. Genel tablo bu” diye konuştu.

10 araştırma şirketinden referandum anketi sonuçları