Londra Parlamento binası yakınında terör saldırısı

Londra’da Westminister Köprüsü önünde kaldırıma çıkarak ilerleyen araç birçok kişiyi ezerek İngiltere Parlamentosu önüne kadar geldi. Saldırgan vurularak etkisiz hâle getirildi. Bir kadın hayatını kaybetti.

Londra Parlamento binası yakınında çifte terör saldırısıSON DAKİKA: Westminster Köprüsü üzerinde ilerleyen araç kaldırımdaki insanları ezerek İngiltere Parlamento binası bariyerlerine çarptı. Bir polis memurunu bıçakladı. Saldırgan açılan ateş sonucu öldürüldü.

İngiliz polisi olayı “terör saldırısı” olarak gördüklerini belirtti.

Reuters İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan İngiltere Parlamentosu önünde silah sesleri duyulduğunu duyurdu. Parlamento önünde bıçaklı saldırı oldu. Bunun üzerine polis bıçaklı bir kişiyi vurdu. BBC’nin haberine göre de, milletvekillerine bilgi veren Avam Kamarası lideri David Lidington, Parlamento binası önünde yaşanan olayda bir polis memurunun bıçaklandığını belirtti. Milletvekillerine bilgi veren Lidington, “ciddi” bir olayın ardından saldırgan olduğu değerlendirilen şüphelinin polis tarafından vurulduğunu söyledi.


Londra Parlamento binası yakınında çifte terör saldırısı

İngiliz polisi olayı “terör saldırısı” olarak gördüklerini belirterek, şüpheli bir aracın varlığından da bahsetti. Bu nedenle bölge boşaltılıyor.

Londra Parlamento binası yakınında çifte terör saldırısı

İngiltere Başbakanı Theresa May Parlamento binasından çıkarıldı. Çalışanlar ise içeride bekletiliyor. Parlamento binası giriş-çıkışlara kapatılmış durumda. Çalışmalar da askıya alındı.

Reuters ayrıca, Parlamento binası yakınlarındaki Westminster Köprüsü üzerinde bir başka saldırı olduğunu ve ağır yaralı yatan iki kişi gördüklerini duyurdu. Ancak köprü üzerindeki olayla ve yaralı sayısıyla ilgili resmi açıklama henüz yok.


Parlamento’ya giden metro hatlarıyla Westminister Köprüsü kapatıldı.

Son Dakika: İngiltere’de terör saldırısı