Abdullah Gül, Kayseri’deki ‘Evet’ mitingine katılmayacak

Başbakan Binali Yıldırım’ın yarın Kayseri’de düzenleyeceği ‘Evet’ mitingine 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül katılmayacağı öğrenildi.

Abdullah Gül, Kayseri’deki 'Evet' mitingine katılmayacak

Anayasa değişikliği referandumuna 15 gün kala Başbakan Binali Yıldırım yarın Kayseri’de ‘Evet’ mitingi düzenleyecek. AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden yaptığı açıklamada, “2 Nisan Pazar günü saat 16:30’da Kayserimizde hem cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan hem de başbakanımız Binalı Yıldırımı ağırlayacağız. Bütün Kayserili hemşerilerimizi Cumhuriyet meydanına bekliyoruz” dedi. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu mitinge katılmayacağı, bunun bir ortak program değil, Başbakan Yıldırım’ın programı olacağı bildirildi.

Abdullah Gül katılmayacak

Kayseri, 11. Cumhurbaşkanı Gül’ün memleketi. Bu yüzden Gül’ün yarın düzenlenecek mitinge katılıp katılmayacağı merak konusu olmuştu. CNN Türk’ün haberine göre Abdullah Gül bu mitinge katılmayacak. Gül’e yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, bunun nedeni ise Gül’ün aldığı “siyasi programlara katılmama” kararı.


Evet kahvaltısına da gitmemişti


Gül, geçtiğimiz günlerde, Başbakan Binali Yıldırım’ın Ankara düzenlediği ve eski AK Parti’lileri davet ettiği ‘referandum kahvaltısına’ da katılmamıştı.

AK Parti’ye yakın MAK araştırma şirketinden referandum anketi