CHP’den açıklama: Meclisten çekilme kararımız yok

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin “Gerekirse Meclisten çekilmeyi de konuşuruz” açıklamasının ardından CHP yönetiminden bir flaş açıklama daha geldi. CHP’li Levent Gök, MYK’da bu yönde bir tavrın benimsenmediğini belirterek CHP’nin Meclis’te kalacağını ifade etti.

CHP'den flaş açıklama: Meclisten çekilme kararımız yok

CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke’nin sözlerinin ardından TBMM’de basın toplantısı yapan CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, CHP’ye toplumun değişik kesimlerinden böyle bir öneri geldiğini söyledi. Ancak Gök, sine-i millete gidip gitmeyeceklerini şöyle anlattı:

“Toplumun büyük kesiminde çok büyük öfke görülmektedir. Toplumun değişik kesimlerinden CHP’ye böyle bir öneri de gelmiştir. CHP toplumun değişik kesimleriyle istişarelerin sürdürmektedir. Fakat MYK’da yapılan değerlendirmelerde böyle bir kararın uygun olmayacağı kararına varılmıştır. CHP elindeki bütün meşru imkanları kullanarak Gazi Meclisi sonuna kadar koruma kararı içerisindedir.


CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke, öğlen yaptığı açıklamada “İlan edilen bu referandumun sonucunu tanımıyoruz” demişti.


Böke’nin ”Bunun için demokratik tüm haklarımızı kullanacağımızdan şüphemiz olmasın. Her türlü deyince Meclisten çekilmekten de çalışmaya devam etmek de buna girer” ifadeleri CHP Meclisten çekilecek mi? sorusunu gündeme taşımıştı.

Selin Sayek Böke’den şok açıklama: Referandumu tanımıyoruz. Meclis’ten çekilmek de var