Meral Akşener yeni parti mi kuruyor? Adı ne olacak?

Referandum sonrası MHP’li muhaliflerle durum iyice kızışıyor. Referandum hazırlıkları süresince engellemelere rağmen meydanlardan ayrılmayan Meral Akşener’in yeni parti kuracağı iddia ediliyor.

Meral Akşener yeni parti mi kuruyor? Adı ne olacak?

Referandum sonrası MHP’de Meral Akşener’e yakın isimler bir bir istifa etmeye başlamıştı. Bu istifalar gündeme Meral Akşener’in yeni parti kuracağı iddialarının ortaya atılmasına neden oldu.

Yeni parti adı ne olacak?

İddiaya göre Akşener’in yeni kuracağı partinin ismi de ‘Milliyetçi Türkiye Partisi’ (MTP) olacak. Akşener’in yeni bir kadro hazırlığı için kolları sıvadığı da gelen bilgiler arasında. Akşener’in önümüzdeki seçimlere de bu parti ile katılacağı konuşuluyor. Ancak Akşener bu bilgiyi doğrulamadı.


MHP’de muhalifler yargı kararlarıyla mevcut yönetimi olağanüstü kongreye götürmeye çalıştı ancak sürekli bir engelle karşılaştı. Referandum döneminde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘evet’ politikası yürütmesi de parti tabanında rahatsızlıklara neden oldu. Bunun da muhalifler için büyük bir fırsat olduğu düşünülüyor.

Meral Akşener açıklama yaptı


Akşener, twitter hesabından, “Parti kurma çalışmamız yoktur. YSK’nın hukuku katlettiği, “abidik gubidik” işlerin yapıldığı bir süreçte önceliğimiz oylarımıza sahip çıkmaktır” açıklamasında bulundu.

CHP’den son dakika referandum çıkışı: Meclisten çekilebiliriz


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.