Sinan Oğan’dan Binali Yıldırım’a açık mektup

Başbakan Binali Yıldırım’a açık mektup yazan Sinan Oğan, “Bize yapılan bunca haksızlığa nasıl sessiz kalıyorsunuz? Siz sadece Evet diyenlerin başbakanı mısınız?” diye sordu.

Sinan Oğan'dan Binali Yıldırım'a açık mektup

Sinan Oğan’ın, Başbakan Binali Yıldırım’a hitaben yazdığı açık mektup:

“Sayın Binali Yıldırım’a açık mektubumdur.

Sayın Başbakan,

Referanduma sayılı günler kaldı. Maşallah bütün devlet imkanları, bütün erkanlar size açık. Miting meydanlarında hapşursanız bile canlı yayınla veriyorlar. İçinde kul hakkı olan Devletin uçağını, devletin imkanlarını kullanarak şatafatlı “Evet” kampanyaları yapıyorsunuz.


Ancak unutmayınız ki, bizler de bu ülkenin siyasetçisi olarak demokratik hakkımızı kullanarak Hayır kampanyası düzenliyoruz. Devlet imkanlarını kullanmıyoruz, arkamızda sermaye grupları yok. Kendi aramızda topladığımız üç beş kuruşla toplantı salonu kiralıyoruz bir de bakıyoruz ki salonumuza hükümetinizin baskısı sebebiyle iptal edilmiş. İş adamlarını hükümetiniz tehdit ediyor, korkudan hiçbir iş adamı bize salon veremiyor. Bazı STK’ları ise Anayasa’daki siyasi ortaklarınız yerelde “asarız keseriz” diye korkutup vazgeçiriyorlar. Bulduğumuz salonlara silahlı baskınlar düzenleniyor. Hızını alamayan bakan akrabanız Kars’ta Sinan Oğan’a salon vereni Kars’ta yaşatmam diyor! TV’lerde bize hiç yer verilmiyor. Yer verilmediği gibi ekranlara çıkan siyasetçiler, gazeteciler hakkımızda her türlü karalama kampanyası yaparken cevap hakkımızı dahi kullanamıyoruz.

Sayın Başbakan,

“Fırat kenarında bir oğlak kaybolsa (yahut bir kurt bir koyunu kapsa) korkarım ki kıyamet gününde onun bile hesabı Ömer’den sorulur!” diyen bir İslam Halifesi’nden sonra, bize yapılan bunca haksızlığa siz nasıl sessiz kalıyorsunuz? Siz sadece Evet diyenlerin başbakanı mısınız? Eğer bir Türk vatandaşı olarak demokratik hakkını kullanan bir siyasetçi olarak bizim haklarımızı koruyamıyorsanız kul hakkına giriyorsunuz demektir. Sayın başbakan bu ülkede sizin kadar bizim de hakkımız var. İnanıyorum ki, bu mektubuma bir cevap verecek ve sesimize siz de kulaklarınızı tıkamayacaksınız. Olur da bize yapılan bunca haksızlığa sessiz kalmaya devam ederseniz hakkımızı size, bu ülkenin başbakanı olmanız sebebiyle helal etmeyeceğiz. İnşallah Hayırlısıyla günü gelecek siyaseten de bunun hesabını soracağız…”


Sinan Oğan

Referandum anketi: Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı açıkladı


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.