Penguen medya Adalet Mitingi’ni görmedi!

Adalet Mitingi’ni devletin resmi haber ajansı olan Anadolu Ajansı görmedi. TRT, “CHP’nin İstanbul Yürüyüşü” olarak verirken, A Haber Yenikapı mitingininin eski görüntülerini yayınlamayı tercih etti.

Penguen medya Adalet Mitingi'ni görmedi!

Dünyanın en uzun siyasi yürüyüşü olarak tarihe geçen Adalet Yürüyüşü’nün tamamlanmasının ardından yüz binlerce kişinin katılımıyla Adalet Mitingi düzenlendi. Haber kanallarının yayın akışını bozmaması, Gezi Olayları sürecini hatırlattı.

Anadolu Ajansı (AA) Adalet Mitingi’ni görmedi, gün boyu hiç haber girmedi.

Devletin yarı resmi haber ajansı Anadolu Ajansı’nın resmi Twitter hesabından gün boyunca yürüyüş ve mitingle ilgili herhangi bir paylaşım yapılmadı. ‘Adalet Mitingi’, AA’nın internet sitesinin ana sayfasında da kendine yer bulamadı.


Devletin resmi haber ajansı olan Anadolu Ajansı, web sitesinde Adalet Yürüyüşü'ne veya Adalet Mitingi'ne hiç yer vermedi.
Devletin resmi haber ajansı olan Anadolu Ajansı, web sitesinde Adalet Yürüyüşü’ne veya Adalet Mitingi’ne hiç yer vermedi.

Kılıçdaroğlu sahneye çıkana dek akış bozulmadı

‘Adalet Mitingi’ öncesinde gün boyu yaşananları saat başı haber bültenlerinde duyurmayı tercih eden haber kanalları, ancak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sahneye çıktıktan sonra Maltepe’den kesintisiz yayına geçti.

adalet yürüyüşü trt penguen belgeseli

TRT son ana kadar belgesel yayınladı, sonra “CHP’nin İstanbul Yürüyüşü” yazısıyla verdi.

trt adalet yürüyüşü mitingi

‘Kamu yayıncılığı’ yapmakla yükümlü TRT’nin haber kanalı TRT Haber ise internet sitesinde 17.30’a dek yürüyüşe yer vermedi, kanalda 2015 tarihli bir belgeselin tekrarı yayınlandı.

A Haber Yenikapı Mitingi eski görüntülerini yayınladı

A Haber Yenikapı Mitingi eski görüntülerini yayınladı

Turkuvaz Medya’nın haber kanalı A Haber ise Maltepe’deki ‘Adalet Mitingi’ yerine, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 7 Ağustos’ta Yenikapı’da düzenlenen mitingin tekrarını yayınlamayı tercih etti. (Diken)


Ana akım haber kanalları, Gezi Olayları’nın Türkiye çapına yayıldığı 31 Mayıs-1 Haziran gecesinde, CNN Türk’ün penguen belgeseli yayınlaması nedeniyle ‘penguenler’ diye adlandırılmıştı.

Adalet Mitingi’ne kaç kişi katıldı?