Meral Akşener’in kuracağı partinin adı belli oldu

Eski MHP’li Koray Aydın, Meral Akşener’in yeni partisinin adının ‘büyük ihtimalle’ Merkez Demokrat Parti olacağı açıklandı.

Meral Akşener kuracağı partinin adı merkez demokrat parti koray aydın

Yeni partinin adı Merkez Demokrat Parti

Habertürk televizyonuna katılan, eski MHP milletvekili Koray Aydın, “Partinizin adı ne olacak” sorusuna yanıtı verdi: “Birçok şey üzerine çalışıyor ama ‘Merkez Demokrat Parti’ amblemi üzerinde bir çalışma var. Şu anda ağırlık onun üzerinde. Son anda önemli bir değişiklik olmazsa akılda olmadık bir şey gelir ya da yeni bir sunum yapılmazsa amblem üzerinde çalışıyor.”

Meral Akşener’in Ekim ayı ortasında kurulacağını ilan ettiği partinin ‘milliyetçi muhafazakar’ ve ‘Atatürkçü’ olacağı duyurulmuştu.

“Adayımız Akşener; anketlerde Erdoğan geride”

Eski MHP’li Koray Aydın, ayrıca katıldığı bir televizyon programında 2019’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Meral Akşener’in adaylığını koyacağını, anketlerde Erdoğan’ın geride olduğunu söyledi.

FOX Tv’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan Aydın, Küçükkaya’nın “Doğru anladım değil mi? Meral Akşener aday olacak…” sözlerine “Evet” diyerek yanıt verdi.

MHP’den ayrılığı için “Buna mecbur kaldım. Çünkü MHP, AKP’nin içinde eriyecek” diyen Aydın, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Akşener karşısında gireceği ilk seçimi kaybedeceğini savundu.

Aydın şöyle konuştu: “Anketlere göre; tüm partiler kendi adayını çıkardığı takdirde bile Erdoğan ilk turda seçilemiyor. İkinci tura da Akşener’in çıkacağı kesin görülüyor. Bu turda Erdoğan, Akşener karşısında kazanamaz. Tayyip bey 15 yıldır ülkeye hizmet ediyor. Güzel yaptığı şeyleri de görmezden gelmek olmaz. Ancak isteyen herkesle Meral Akşener’in seçimi kazanacağına dair iddiaya girerim.”

Yeni partinin ne zaman kurulacağına dair ilk sinyali İsmail Ok vermişti

Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, Meral Akşener’in başkanlığında kurulacak siyasi partide yer alacağını kaydederek “Sonbaharda, Eylül Ekim gibi şekillenmiş, bir an önce ete kemiğe bürünmüş olarak milletin huzuruna gelecek” demişti.

Nasıl bir parti?

“Yeni parti ne zaman kurulacak?” sorusuna da Ok, “Sonbaharda inşallah… Eylül, Ekim gibi artık şekillenmiş, ete kemiğe bürünmüş, milletin huzuruna belli bir artık bir şeyler gözükmüş halde geleceğiz. Bu parti Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucu değerlerini kucaklayan ve Türkiye Cumhuriyeti Devletinin olmazsa olmaz niteliklerini ve bizi biz yapan değerleri kucaklayan ne sağcı ne solcu merkezde bir parti olacak. Bütün sosyal kesimleri kucaklayacak. İdeolojimiz Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temel değerleri, kurucu değerleri, Türkiye Cumhuriyeti Devletini var eden o kurucu değerlerle tekrar kucaklaşmak” yanıtını vermişti.

Yeni partide kimlerin yer alacağına ilişkin soruya Ok, “Artık yeniden herkesi kucaklayan bir siyasi parti, bunun altını çiziyorum sağcı olmuş, solcu olmuş, liberal olmuş, şuna inanmış, buna inanmamış o temel değerleri taşıyan herkes her renk bunun içinde olacak” yanıtını vermişti.

Meral Akşener’in partisinde yönetimde yer alacak isimler