Meral Akşener: Abiler hırçınlaştı, yüzleri gözleri değişti!

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Abiler niye hırçınlaştı, niye hopladılar oturamıyorlar, yüzler gözler değişti çarpıldı. Hepsinin suratı göz bir tarafa bakıyor, ağız bir tarafa bakıyor çarpıldılar” dedi.

Meral Akşener: Abiler hırçınlaştı, yüzleri gözleri değişti!

Kadın muhtarlar ile kahvaltıda bir araya gelen Meral Akşener, Abdullah Gül’ün adaylığı konusunda mesajlar verdi. Referandumda “Hayır” için mücadele ederken oluşmuş birlikteliği bozan ya da inciten tarafın kendileri olmayacağı kaydeden Akşener şöyle konuştu:

Gül’ün çatı adayı olmasına ilişkin bir demokratik baskı oluşturulmaya çalışılıyor. Aday olursa kendisine başarılar dilerim. Ama bir yıl önce yola çıkmış, her gittiği yerde 100 bin imza diye adaylığını ilan etmiş bir kadın olarak benim bu adaylığımı geriye almam mümkün değil. Nasıl başaracağına inanarak ve her adımda kendini teraziye koyup tartıp yürüyen bir insansam, milletimize güvenerek yola çıkmışsam, aday olacak her arkadaşın da buna riayet etmesinde fayda var.


“Abiler niye hırçınlaştı? Yüzler gözler değişti, çarpıldı!

Yalancılığın, sabah akşam ayrı sözlerin söylendiği bir Türkiye’de bir demokrasi görevini yerine getiren milletvekili kardeşlerimize hakaret etmeye kimsenin hakkı yoktur. Herkes önce aynaya baksın. O aynada hain kimmiş, yalancı kimmiş, satılık kimmiş görsün. Abiler niye hırçınlaştı, niye hopladılar oturamıyorlar, yüzler gözler değişti çarpıldı. Hepsinin suratı göz bir tarafa bakıyor, ağız bir tarafa bakıyor çarpıldılar. Cezai ehliyeti olması mümkün olmayan kişilerin bu ülkenin yönetiminde, bu ülkeyle top gibi oynamasına müsaade etmeyeceğiz.

“YSK’nın önüne otururum, vallahi billahi beni jiletle kazıyamazlar”

Meral Akşener seçim günü sandıklara da sahip çıkacaklarını belirterek “Sandık hilesini kesinlikle engelleyeceğiz. En büyük hileler sandıkta yapılır. Bu konuyu namus borcu olarak görüyorum. Sandık devletin namusudur” dedi ve şunları söyledi:


“Bu devleti yönetenlerin namusudur, ağzımı boza boza söylüyorum sandığın korunması, sonuçların düzgün çıkartılması namuslarıdır. Sandıkta hile mubah gibi verilen fetvaları o sandıkta onlara yedireceğim. O sandıktan Meral çıkmasa da o sandığı korumak bizim için namus borcudur. 16 Nisan’da sandıkları sahip çıktık ancak YSK’da abudik, gubidik işler oldu. Tek başıma da kalsam seçim günü o YSK’nın önüne otururum, vallahi billahi beni jiletle kazıyamazlar.

“Sanki bu seçim tarihini biz istemişiz gibi AKP Genel Başkanı çemkirip duruyor.”

Sanki bu seçim tarihini biz istemişiz gibi AKP Genel Başkanı çemkirip duruyor. Sonra Erdoğan’ın diliyle söylüyorum kelimenin tam anlamıyla bir dümen döndürüldü. Bir baktık ki YSK’da saç saça, baş başa kavga var. İyi Parti’nin seçime girip girmeyeceği konusunda 5 evet, 5 hayır. Üyenin biri yok. CHP’den bir transfer değil partimizin grup kurmasına vesile olan o demokrasi kahramanı milletvekili kardeşlerimize teşekkür ederim. Güneş motel falan yakıştırmaları misliyle sahiplerine iade ediyorum.

“100 bin imza ile vatandaşa güvenerek yola çıkıyorum”

Ben 100 bin imza ile Cumhurbaşkanı adayayım. Onları daha fazla zorlamayı arzu etmiyorum. 100 bin imza ile vatandaşa güvenerek yola çıkıyorum. Ben bu işi bulamıyorsam zaten ne işim var. Grup kurup kendimi bedavadan aday göstermek için yapmadım. Sadece İyi Parti’nin seçime katılabilmesi için bir fedakarlık var orta yerde. O kardeşlerimi istismar etmeyi istemiyorum. Diğer partiler aday çıkaracaklar gibi görünüyor.

CHP’nin adayı ikinci tura kalırsa…


Diyelim seçimde CHP’nin adayı ikinci tura kaldı, şekilsiz, şüphesiz her türlü gücümüzle onu destekleyeceğiz. Hayır için çalışmış, çok gayret sarf etmiş kişilerle hep birlikteyiz. Bu insanların hiçbirinin incinmesine müsaade etmeyeceğim. Bu kavga Meral Akşener’in bir sandalyeye oturma kavgası değildir. İyi Parti’nin bir yerlere gelmesi kavgası değildir. 24 Haziran’da bu işi başardığımız takdirde zaten Meclis’te kendiliğinden bir koalisyon kurulacak” (Kaynak: Sözcü)

Gezici seçim anketi: İkinci tura kalırsa ne olur?


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.