CHP milletvekili adayı gösterilmeyen Eren Erdem’den tepki

CHP’nin bu akşam saatlerinde netleşen milletvekili aday listelerinde ön seçimle gelen adaylar liste dışı bırakıldı. Eren Erdem, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Bülent Tezcan uygun görmediği için listelerde yokuz” ifadesini kullandı. Ayrıca Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yakın isimlerin büyük çoğunluğu liste dışı bırakıldı.

CHP milletvekili aday listesinde gösterilmeyen Eren Erdem ve Barış Yarkadaş'tan açıklama

Mevcut milletvekillerinden özellikle önseçimden gelenlerin önemli bir kısmı tekrar aday gösterilmedi. Barış Yarkadaş, Eren Erdem, İlhan Cihaner, Tur Yıldız Biçer, Ali Şeker, Şerafettin Turpcu, Erdin Bircan, Fikri Sağlar, Necati Yılmaz, Gülay Yedekci, Gaye Usluer, Cemal Okan Yüksel’in liste dışı kaldığı belirtildi. Mustafa Balbay, Musa Çam, Haluk Pekşen liste dışı kaldı.

Eren Erdem Twitter’dan tepki gösterdi:

eren erdem chp milletvekili aday listesi liste dışı

“İktidar için çalışacağız”

Listede adı olmayan Barış Yarkadaş, Twitter üzerinden bir açıklama yaparak, “Partim 25 ve 26. Dönem MV. olma onurunu verdi. Üç yıl boyunca bu onura layık olmaya gayret ettim. Gnl. Bşk. Sn. Kılıçdaroğlu da demokrasi mücadelemizde tam destek verdi. Demokrasi ve özgürlük mücadelesine parlamento dışında devam edecek, partimizin iktidarı için çalışacağız.” dedi.

“Vekillik önemli değil”

Eren Erdem ise twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: “Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim. Partim bana 25 ve 26. Dönem Milletvekili olma onuru yaşattı. 27.dönem listesinde yokum. Ülkemde demokrasi için, kapı kapı gezerek mücadele edeceğim.Vekillik önemli değil.Önemli olan,Türkiye demokrasisidir. Çalışacağız! Kazanacağız. İlk durak Maraş!”

Trend Topic listesine giren Erdem bunun üzerine bir mesaj daha paylaştı. Erdem mesajında şunları kaydetti:

“Eren Erdem twitterda TT olmuş. Sahtekarlara, yalancılara, faşistlere gün doğmuş. Listede yokum evet! Önemli değil. Emek verdim, mücadele ettim. Kavga verdim. Birilerine yaranamadım! Mücadeleye devam. Çakallara gün doğdu. Eğlenin bakalım. Geçicidir bu eğlence. 24 Haziran’a kadar!”

İşte Eren Erdem ve Barış Yarkadaş’ın paylaştığı tweetler:

CHP’den Muharrem İnce’ye şok: Ekibi liste dışı bırakıldı