Cumhur İttifakı’nda BBP depremi: Oyuna, satışa geldik!

24 Haziran seçimlerine AK Parti listelerinden giren Büyük Birlik Partisi’nde (BBP) isyan var. ‘Seçilebilir yerden’ sadece Genel Başkan Mustafa Destici’nin yer bulduğunu belirten partililer: Oyuna, satışa geldik!

Cumhur ittifakı BBP depremi: Oyuna, satışa geldik!

Adalet ve Kalkınma Partisi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin oluşturduğu ‘Cumhur İttifakı’na, AK Parti listelerinden dahil olan Büyük Birlik Partisi’nde huzursuzluk hakim. Sözcü’den Saygı Öztürk’ün haberine göre; listede ‘seçilebilir’ sırada yalnızca parti lideri Mustafa Destici’nin konulması partide tepkilere neden oldu.

Seçilebilir sıradan aday gösterilmediler!

Partililer; Destici dışındaki Büyük Birlik Partili adayların, AK Parti listelerinde ‘seçilebilir yerden’ gösterilmediğini düşünüyor. Öyle ki Destici dışında yer verilen 18 isim seçilmesi mümkün görünmeyen geri sıralardan aday gösterildi.


Parti Başkanlık Divanı bugün olağanüstü toplanıp adaylıklardan çekilmeyi tartışacak. Divan’da; AK Parti’ye, BBP adaylarının sıralarının değiştirilmesinin teklif edileceği kabul görmemesi halinde de adaylıkların geri çekilmesinin masaya yatırılacağı öğrenildi.

“Tabanda büyük infial var! Oyuna, satışa geldik”

Rahatsızlığı doğrulayan bir genel merkez yöneticisi Sözcü’ye yaptığı açıklamada “Sıralamanın düzeltilmesi talebi çok yüksek, mevcut listeyi kabullenen yok. Tabanda büyük infial var. Yönetime kırgınlık ve kızgınlık hakim. Saaadet Partisi kadar olamadık. Hemen teslim olduk. Bir tek başkan (Destici) kesin seçilecek yerde. Oyuna, satışa geldik” diye konuştu.

Aynı yetkili, AK Parti ile yapılan ittifak görüşmelerinde tek yetkili olarak Mustafa Destici’yi görevlendirdiklerini hatırlatarak “Hata yapmışız” yorumunda bulundu. (SÖZCÜ)


bbp çatlak destici erdoğan
Büyük Birlik Partisi Mustafa Destici, Cumhur İttifakı’ndan seçime girme kararı almıştı.

BBP’li 18 isim hangi sıralardan aday gösterildi?

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici’ye, AK Parti’nin milletvekili aday listesinde Ankara 2. bölge 1. sıradan yer verildi.

AK Parti listesinden seçilmesine kesin gözüyle bakılan Mustafa Destici Ankara 2. bölge 1. sıradan aday gösteriledi. Ancak Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcıları Remzi Çayır Diyarbakır 7. sıradan, Ahmet Yelis Bursa 2. bölge 7. sıradan, Yaşar Sayan Sivas 5. sıradan, Ali Keser 6. sıradan ve Ahmet Gürhan İzmir 1. bölge 8. sıradan milletvekili adayı gösterildi.

BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyeleri Ahmet Namık Akdoğan Eskişehir 5. sıradan, Mustafa Arabul İstanbul 2. bölge 20. sıradan, Osman Tüfekçi Kocaeli 10. sıradan ve BBP Kurucular Kurulu Üyesi Mustafa Semerci Denizli 6. sıradan milletvekili adayı olarak listelerde yer buldu.

BBP İstanbul İl Başkanı Mustafa Mican İstanbul 1. bölge 23. sıradan, Gaziantep İl Başkanı İhsan Kaya Gaziantep 11. sıradan, Kayseri İl Başkanı Ali Saraçoğlu Kayseri 8. sıradan, Konya İl Başkanı Osman Seçgin Konya 14. sıradan, İzmir İl Başkanı Erdem Öksüz İzmir 2. bölge 8. sıradan aday gösterildi.


Ayrıca, AK Parti’nin YSK’ye iletilen aday listesinde, eski Alperen Ocakları genel başkanları Tuna Koç Ankara 3. bölge 7. sıradan, Ahmet Tarık Sarı Aydın 6. sıradan ve Oya Eren ise İstanbul 3. bölge 25. sıradan aday oldu. Bu sıralamalarda Destici dışındaki isimlerin seçilmesi çok düşük ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Türkiye iflas ediyor: İsviçreli ünlü ekonomistten şok uyarı!


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.