Muharrem İnce’nin gençlere vaadi: 1000 lira burs vereceğim

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce gençlere yılda 1000 lira burs vereceğini açıkladı. “19 Mayıs’ta Gençlik Bursu, 29 Ekim’de Cumhuriyet Bursu. Sarayı 6 ay kapatacağım. Oradaki tasarrufla bu bursu vereceğim.” diye konuştu.

muharrem ince seçim vaatleri gençlere 1000 lira

Muharrem İnce’nin konuşmasından öne çıkanlar:

Ne medyadan ne iş dünyasından zerre kadar umudum yok. Bu kampanyada da bir savaş gibi değil ama zafer kazanmak için bunu milletimiz ile birlikte yapacağım. Ne iş dünyasına güvenim var ne de medya patronlarına.

Kuantum ve Endüstri 4.0 diyen bir cumhurbaşkanı

Uzun yıllar sonra kuantum diyen endüstri 4.0 diyen bir cumhurbaşkanı olacak. Önümüzdeki günlerde Türkiye için gelecek önerilerimi anlatacağım. Batıda seçimler şöyle olur. Adaylar TV programlarına çıkıp tartışıyorlar ben hazırım. Madem ki diyorsunuz muassır medeniyetleri geçeceğiz, gelin birlikte ekranların önünde tartışalım.


Sarayı 6 ay kapatacağım; oradaki tasarrufla gençlere yılda 1000 lira vereceğim

Gençlere ilk müjdemi veriyorum 19 Mayıs’ta ve 29 Ekim’de size ihtiyaçlarınızı gidermek için 500 TL vereceğiz. 19 Mayıs’ta Gençlik Bursu, 29 Ekim’de Cumhuriyet Bursu. Sarayı altı ay kapatacağım. Oradaki tasarrufla bu bursu vereceğim. Altı ay sonra da Saray’ı üniversite sınavında ilk 5 bine girememiş üniversite öğrencilerine vereceğim. Daha sonra orayı bir bilim merkezi yapacağım ve o çocuklar orada okuyacak. Cumhurbaşkanı’na hakaret davalarını ortadan kaldıracağım.


“Derdimiz Erdoğan değil, düzen”

Muharrem İnce, “Bizim derdimiz Erdoğan’ı indirmek değil, bu bozuk düzeni değiştirmesen Erdoğan’ı indirsen ne olacak. Faizler inerse, gübre fiyatı, benzin fiyatı inerse, Erdoğan da insin be kardeşim oradan. 80 milyondan daha mı değerli Erdoğan’ın mutluluğu?” dedi.

Ben halkıma güveniyorum diyen İnce, “Medya ve iş dünyasından zerre kadar umudum yok. Fakir fukara bu millete güveniyorum. Ben o fakir milletime inanıyorum. Bu bozuk düzeni millet değiştirecek.” dedi.

Adaylar televizyonda tartışsın


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Muassır medeniyet seviyesini aşacağız’ açıklamasından mutluluk duyduğunu söyleyen Muharrem İnce, çağrıda bulunarak, “Batı’da, dünyada adaylar televizyona çıkıyor, tartışıyor. Ben hazırım, Sayın Erdoğan, ben, siz ve diğer adaylar televizyonda tartışalım. Hayallerimizi anlatalım.” şeklinde konuştu.

Meral Akşener’den ekonomi vaatleri: 5 milyon vatandaşın kredi borcunu satın alacağız