AK Parti milletvekili adayı vatandaşa ezik insanlar dedi sonra özür diledi

AK Parti Yalova 2. sıra Milletvekili adayı Meliha Akyol, yaptığı basın toplantısında göçmenler için “Batı Trakya’dan gelen, kendisini ifade edemeyen ezik insanlar” dedi. Sözlerinin maksatlı kırpıldığını söyleyen Akyol açıklama yaparak özür diledi.

AK Parti’li Akyol, Yalova’daki seçmen profilinden bahsederken muhacirler ve Kürtler için “Batı Trakya’dan gelen kendisini ifade edemeyen ezik insanlar” demişti. AK Parti’li vekil adayının bu sözlerine sosyal medyadan büyük tepki geldi.

Açıklama yaptı, özür diledi

Konuyla ilgili bir açıklama yapan ve kırdığı insanlardan özür dilenen Akyol şunları kaydetti:

“17.06.2018 tarihinde AK Parti Yalova İl Başkanlığımızın düzenlediği; Yalova Basını ile Tanışma ve Değerlendirme Toplantısında, sosyal medyada ve internet mecralarında bahsi geçen konuşmamda ifade etmek istediğim hususların bir bölümü maksatlı bir şekilde kesilmiş ve medyada şahsım üzerinden Partimiz adına bir algı operasyonu yapılmaya çalışılmıştır.

Konuşmamda 28 Şubat sürecinde ailem ve şahsımın yaşamış olduğu sorunlar ve sıkıntılardan gündeme getirilmiştir. Konuşmamın tamamı yok sayılarak, farklı siyasi partilerin propagandasını yapmayı kendisine görev addetmiş kişiler tarafından ifadelerim kesilip tamamen siyasi bir malzeme haline getirilmek istenmiş, kesinlikle kast etmediğim bir anlam çıkarılmıştır.

Nereden gelirse gelsin tek bir vatandaşımıza dahi kötü bir kelime kullanmam söz konusu olamaz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kurduğu AK Parti hareketinin öznesi; dil, din, ırk, mezhep ayrımı yapmadan tüm insanlarımıza sevgi, saygı ve hoşgörüyle hizmet etmektir.

Bu hizmet kervanında 2002 yılından beri Yalova’da çeşitli görevlerde çalışmış bir kardeşiniz olara; maksadı ifadede eksik kalan ifadelerimden dolayı kırdığım, üzdüğüm hemşerilerimden ve tüm kamuoyundan özür dilerim.

Milletimize hizmet anlayışıyla çıktığımız bu kutlu yolculukta, bir gönlü kırdıysak bin defa özür dilemekten bugün olduğu gibi hiçbir zaman çekinmeyeceğimi bilmenizi istirham ederim.” (Kaynak: ODATV)

9 araştırma şirketinden en son seçim anketleri oy oranları