AK Parti’li Başkan: Oy vermezlerse işsiz bırakmak boynumun borcu

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala Urfa’nın Ceylanpınar ilçesi AK Parti’li Belediye Başkanı Menderes Atilla, işçileri işsiz bırakmakla tehdit etti.

ak parti şanlıurfa ceylanpınar belediye başkanı akp Oy vermezlerse işsiz bırakmak boynumun borcu

Urfa Ceylanpınar Belediyesi’nin AK Parti’li belediye başkanı, partilerine oy vermedikleri taktirde kadrolu işçilerini işten atmakla tehdit etti.

AK Parti’li belediye başkanları, 24 Haziran seçimleri öncesi himayelerinde çalışan işçilere yine tehdit yoluyla oy baskısı kurmaya başladı.


Görüntüler bu kez Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinden geldi. Artı Gerçek‘in haberine göre; ilçenin AK Parti’li Belediye Başkanı Menderes Atilla, partisinin bir seçim toplantısında yaptığı konuşmada, kadrolu işçilerini tehdit ederek, “Eğer oy vermezlerse onları kadrodan çıkarıp, eskisi gibi işsiz yapmak benim namus borcumdur” ifadelerini kullandı.

Daha önce “Hayır” oyu kullanacaklar “terörist” ilan edilmişti


Ceylanpınar Belediye Başkanı’nın işçileri işten atmakla tehdit ettiği görüntülerin bir benzeri de geçtiğimiz yıl yapılan şaibeli referandum öncesi Düziçi Belediye Başkanı’ndan gelmişti. AK Parti’li Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, 16 Nisan’da ‘Evet’ oyu vermeyecek çalışanlarını açıkça işten atmakla tehdit etmiş, ‘Hayır’ oyu kullanacakları da “terörist” ilan etmişti.

Son seçim anketleri: 6 araştırma şirketinden seçim anketi


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.