Ankara’da partileri karalama broşürleri sokaklara asıldı

Seçime 2 gün kala başkent Ankara’da İYİ Parti, CHP ve HDP’yi karalama broşürleri gece gizlice sokaklara asıldı. Muharrem İnce’den çirkin afişlere sert tepki geldi: Ahlaksızlar, namussuzlar!

Ankara karalama broşürleri sokaklara asıldı muharrem ince iyi parti hdp chp

Gece saatlerde caddeler, iş yerleri ve metro çıkışlarında da dağıtılan broşürlerde CHP adına, ‘Herkes için CHP, Biz gelince Sayın Demirtaş başkan yardımcısı olacak”, İYİ Parti adına da ‘TRT Kurumunu İYİ Satacağız’ yazıldı.

İYİ Parti broşüründe ‘Gülen yüzler için IYI Parti’ ifadesi kullanıldı. Bir broşürde de FETÖ terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen’e foto montaj ile Meral Akşener’in saçları eklenerek ‘Gülen Prenses’ ifadesine yer verildi.


HDP için hazırlanan broşürde ise “Neden Güneyimizde Kürt Devleti olmasın? TSK Afrin ve Münbiç’ten çıksın” diye yazıldı.

CHP Ankara Gençlik Örgütü imzasıyla hazırlanan broşürde, İnce’nin kazanması durumunda Demirtaş’ın başkan yardımcısı olacağı öne sürüldü.. ‘Herkes için CHP. Biz gelİNCE sayın Demirtaş başkan yardımcısı olacak” denildi.

İYİ Parti adına hazırlanan broşürlerde ise ‘İ’ harfi yerine ‘I’ harfi kullanıldı ve IYI Gençlik Ankara imzasıyla “4 milyon vatandaşımızın kredi kartı borcunu 80 milyona İYİ ödeteceğiz. TRT Kurumunu İYİ satacağız. Gülen yüzler için IYI Parti” ifadesi kullanıldı.

Muharrem İnce’den karalama broşürlerine sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar!

Büyük Ankara Mitingi’nde konuşan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, başkentte gece gizlice sokaklara asılan karalama broşürlerine tepki gösterdi. Muharrem İnce şöyle konuştu:


“Ankara’da bugün bir şey yapmışlar, üstüne CHP logosu basmışlar, türbanı kaldıracağım, şunu yardımcım yapacağım gibi… Bunlar nasıl Müslüman, bunlar nasıl insan anlamış değilim. Bu broşürleri hazırlayan ahlaksıza, namussuza sesleniyorum; bunlar sahtekar, yalancı. Bunlar bırakın Müslüman olmayı insan bile olamaz. Bu broşürlerin benimle ve CHP ile hiçbir ilgili yoktur. Bunlar paçavradır. Benim Cumhurbaşkanlığımda istediğin yerde başörtünü tak. Korkmadan tak, bizim böyle bir derdimiz yok.”

Erdoğan: Parası olan geçer, diğerleri öbüründen geçer