Grup Artı karma seramik sergisi Akyaka’da

Grup Artı’nın “Yorum” adlı karma seramik sergisi, Muğla’nın evleri ile meşhur Akyaka beldesinde yer alan Nail Çakırhan – Halet Çambel Kültür Sanat Evi’nde sanat severlerle buluşuyor.

Grup Artı karma seramik sergisi Akyaka gökova marmaris muğla

Gökova Akyaka’yı Sevenler Derneği ve Münir Gözen Çamurevi desteği ile Nail Çakırhan – Halet Çambel Kültür Sanat Evi’nde 15 Haziran saat 18:00’de açılışı yapılacak sergide; Grup Artı adıyla Marmaris’in seramik sanatçılarının eserlerinden oluşan seçkiler yer alacak.

Grup Artı

Arkadaşlıklarını seramik çalışmalarıyla birleştirip arttıklarına inandıkları için Grup Artı adını aldılar. Hepsi seramik sanatına gönül vermiş olsa da her birinin kendi “Yorum”unu tasarımlarında siz de gözlemleyebilirsiniz.


Grup Artı sanatçıları: Çiğdem İrtem, Şule Ketenci, Hale Öner, Gül Şahin, Şeref Karaarslan, Hale Karaarslan, Bilge Gürdoğan, Deniz Tezbiner
Grup Artı’nın “Yorum” adlı Karma Seramik Sergisi açılışından

Grup Artı sanatçıları: Bilge Gürdoğan, Çiğdem İrtem, Deniz Tezbiner, Gül Şahin, Hale Karaarslan, Hale Öner, Şeref Karaarslan, Şule Ketenci.

Grup Artı’nın “Yorum” adlı karma seramik sergisi seçkileri:

Bilge Gürdoğan:

2006 yılında suluboya ve karakalem çalışmalarına başladı. 2016 yılında ise çamur ve sırlamanın büyüsüne kapıldı.
Bilge Gürdoğan seramik sergisi

Sanatçı: Bilge Gürdoğan

Çiğdem İrtem

Marmara Üniversitesi Devlet Tiyatroları Güzel Sanatlar Akademisi Tekstil Moda Tasarım Yüksek Lisans diplomasına sahip. Heykel, seramik ve tasarım kapsamında sergiler…

Çiğdem İrtem seramik heykel sergisi akyaka marmaris gökova muğla
Sanatçı: Çiğdem İrtem

Deniz Tezbiner

Bursa Endüstri Meslek Lisesi Teknik Resim mezunu. Yağlı boya resim ve tezhip çalışmalar mevcut. 2015 yılından beri seramik çalışmalarına devam ediyor.


Deniz Tezbiner akyaka seramik sergisi
Sanatçı: Deniz Tezbiner

Hale Öner

Yağlı boya resim ve tezhip çalışmalarının ardından 2014 yılında seramik sanatıyla ilgilenmeye başladı. İşlerinde mükemmeliyetçi kişiliğini aşmayı hedefliyor.

hale öner akyaka seramik sergisi vazo tabak
Sanatçı: Hale Öner

Şule Ketenci:

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk El Sanatları bölümü mezunu. 2009 yılında İstanbul Derinlikler Sanat Galerisi “Kadın Gözüyle” yağlı boya resim sergisinde yer aldı. 2016 yılından beri seramik çalışmalarını yürütüyor.

şule ketenci akyaka seramik sergisi
Sanatçı: Şule Ketenci

Gül Şahin:

Sanat çalışmalarına tezhiple başlayıp, ebru üzerine özgün minyatür çalışmaları ve deri maskelerle devam etti. 2010 yılında seramik sanatıyla tanıştı. İşlerinde doğadaki amorf ve organik dokuların büyüleyici etkisini yansıtmayı hedefliyor.

Gül Şahin akyaka seramik sergisi
Sanatçı: Gül Şahin

Hale Karaarslan:

İndigo Dergisi’nde yönetici ve Yazı İşleri Müdürü. Bilinç, farkındalık, yaratıcılık, hayal gücü ve üretim yaşam amacı. Çamur ve boya ile tümünü sentezleyebilmenin mutluluğunu yaşıyor.
Hale Karaarslan akyaka seramik heykel sergisi aslan büstü

Sanatçı: Hale Karaarslan

Şeref Karaarslan:


Hayal gücü yaratıcılıkla birleşince yapmayı çok istediği heykel ile buluştu. Doğa sevgisi ve gözlem yeteneğini sanatına yansıtıyor.

Şeref Karaarslan heylel seramik sergisi akyaka marmaris
Sanatçı: Şeref Karaarslan
Soldan sağa: Şule Ketenci, Hale Öner, Gül Şahin, Şeref Karaarslan, Hale Karaarslan, Bilge Gürdoğan, Deniz Tezbiner
(Soldan sağa) Grup Artı sanatçıları: Şule Ketenci, Hale Öner, Gül Şahin, Şeref Karaarslan, Hale Karaarslan, Bilge Gürdoğan, Deniz Tezbiner

Grup Artı sergi bilgileri:

  • Yer: Nail Çakırhan & Halet Çambel Kültür ve Sanatevi – Akyaka Muğla
  • Açılış ve kokteyl: 15 Haziran 2018 saat 18:00
  • Sergi: 16 – 24 Haziran 2018
  • Ziyaret saatleri: 16:00 – 19:00

Özel Röportaj: Bedri Baykam – Vizyoner bir olgu