Reklam Paketleri ve Yerleşimleri

Advertorial nedir?

Reklam ile bilginin bir arada sunulmasıdır. Advertorial kelime yapısı “advertising” ve “editorial” kelimelerinin birleşiminden türemiştir. Vurgulanmak istenen iş, reklamın haber niteliği taşıması gerektiğidir. Herhangi bir ürün ya da hizmet için advertorial reklam çalışması yapılırken, bunun bilgiyle birlikte hedef kitleye ulaştırılması amaçlanır. İnternet çağında olduğumuz için kurgusal reklamlardan ziyade advertorial reklam alternatifleri hem reklam verenleri hem de hedef kitleyi çok daha fazla etkilemektedir. Bu sebeple advertorial reklam, geri dönüş oranı yüksek reklam alternatifidir.

İndigo Dergisi’nde advertorial’ın avantajı nedir?

Süresiz reklam: Oluşturulan sayfa tamamen kalıcıdır. İndigo Dergisi’nin yayın hayatı devam ettikçe sayfa erişilebilir olur.


SEO etkisi: Oluşturulan sayfaya gerekli arama motoru optimizasyonu (SEO) yapılır. Google, Bing, Yandex gibi arama sitelerinde üst sıralara çıkması için etkilidir.

Pagerank etkisi: Advertorial sayfasında yer alacak reklamverenin web sitesi linki, indigodergisi.com’dan backlink çekerek reklamverenin web sitesinin ‘pagerank’inin (Google sayfa değeri) yükselmesine yardımcı olur. Google arama sonuçlarında üst sıraya yükselmesine yardımcı olur.

Paylaşılabilirlik: İndigo Dergisi’nde advertorial yazısı, aynı haber/yazı sayfaları gibi oluşturulur. Kendine ait bir link (bağlantı) adresi bulunduğu için reklamveren tarafından kolayca paylaşılabilir.

Sektörel: Advertorial yazısı, İndigo Dergisi’nin Sektör ve Advertorial kategorileriyle bağlantılandırılır. Böylece Sektör ve Advertorial sayfalarında da görünür halde olur.

Facebook paylaşımı: Yayına giren advertorial tanıtım yazısı, İndigo Dergisi’nin 68 bin takipçisi bulunan fan sayfasında paylaşılır. Fan sayfamızın haftalık ortalama 2 milyon erişimi bulunmaktadır.

Reklam Rezervasyonu

Rezervasyon ve detaylı bilgi için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.


E-posta: [email protected]