TRT duvara yansıyan kadın gölgesine sansür uyguladı!

TRT sansürde çığır açtı: Kadının gölgesini buzladılar! Dün akşam yayınlanan ‘Terminatör: Genisys’ adlı filmde uygulanan tuhaf sansür, sosyal medyada olay oldu.

TRT duvara yansıyan kadın gölgesine bile sansür uyguladı!

Sarah Conner’ın duvara yansıyana gölgesini buzlayarak izleyicilere yansıttı.

Alan Taylor’ın yönettiği “Terminatör: Genisys” adlı film dün akşam TRT1 ekranlarında gösterilirken, Sarah Conner’ın duvara yansıyan gölgesi sansürlendi.

Görenler, TRT’nin bu müdahalesini “dünya sansür tarihine geçecek” şeklinde değerlendirdi.

Laeta Kalogridis ve Patrick Lussier’in senaryosunu yazdığı, 2015 yılında gösterime giren ve “Terminator” serisinin beşinci filmi olan “Terminator: Genisys” dün TRT1 ekranlarında yayınlanırken, ilginç bir sansüre uğradı.

Sansürlü hali:

terminatör trt Sansürlü hali

Sansürsüz hali:

terminatör trt Sansürlü hali sansürsüz sansür

Filmin bir sahnesinde soyunan Sarah Cannor’un duvara yansıyan gölgesi TRT1 tarafından buzlandı. Söz konusu sansür izleyenleri şaşkınlığa uğratırken, sosyal medyada da büyük tepki gördü.

“Terminator: Genisys” filmi konusu

İnsan direnişinin lideri John Connor (Jason Clarke), Çavuş Kyle Reese’i (Jai Courtney) Sarah Connor’ı (Emilia Clarke) koruması ve geleceği güvence altına alması için 1984’e geri gönderdiğinde olayların beklenmedik bir şekilde yön değiştirmesi zaman çizgisinde kırılma yaratır.

Şimdi kendisini geçmişin yeni ve yabancı bir versiyonunda bulan Çavuş Reese, Gardiyan’ın da (Arnold Schwarzenegger) dahil olduğu olasılık dışı müttefiklerle, tehlikeli yeni düşmanlarla ve beklenmedik “geleceği yeniden başlatmak” göreviyle karşı karşıya kalır.

Yönetmen: Alan Taylor – Oyuncular: J.K. Simmons, Emilia Clarke, Matt Smith, Arnold Schwarzenegger, Lee Byung-hun – Senaryo: James Cameron & Mark Jones

Avrasya Tüneli geçiş ücreti 6 ayda ikinci kez zamlandı!