CHP Sözcüsü Bülent Tezcan’dan kurultay açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Bülent Tezcan’dan kurultay açıklaması: “Delegelerinin imza toplaması konusunda güçlü bir iradesi yok”

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan kurultay açıklaması

CHP Sözcüsü Tezcan yaptığı açıklamada, “Tüzükteki hüküm bellidir. Yüzde 51 imza toplanırsa bu tüzük emridir. Bizim kanaatimiz bu imzaların toplanamayacağıdır. 15 gün içinde durum ortaya çıkacak. Böyle bir sayının toplanmayacağı ortaya çıkacak. Kurultay delegelerinin imza toplaması konusunda güçlü bir iradesi yok” dedi.

Tezcan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Erdoğan dün bir kere daha yalan söylemiş ve iftira atmıştır.

Sayın 16 Temmuz darbe etkisi devam ederken, uçaklarken çalışmazken karayolu Ankara’ya gelmiştir. Sen 4 gün sonra geldin Ankaraya. Ankaraya 4gün gelmeye korkan birisinin CHP Genel Başkanımıza söyleyecek bir şeyi yoktur. 2 yıldan bu yana iktidar OHAL ile darbenin siyasi ayağını saklıyor.

Darbenin siyasi ayağını araştırmamak için ellerinden geleni yapmışlardır; çünkü siyasi ayağı kendileridir. Kararnameler tek adam rejiminin fotoğrafıdır. Tek adam rejimi kriz yaratmaya yarayan bir sistemdir. TBMM yasama yetkisine sahip çıkar kararlı şekilde müzakere ederse kararnameler boşa çıkacaktır. OHAL’in kalkmadığını OHAL’in kalıcılılaştığını görüyoruz.

Sedat Peker’in beraatine tepki

‘Oluk oluk kan akacak’ diyenler militan hakimlerin koruması altında. Türkiye militan hakimler ülkesi oldu.

Enis Berberoğlu hala tahliye edilmedi. Çok yargılamak istiyorsanız dokunulmazlıklarını yeniden kaldırırsınız. Bir an önce Enis Berberoğlu’nun tahliyesini bekliyoruz

“Ekonomide alarm zilleri çalıyor”

Türkiye ekonomisi alarm zilleri çalmaya devam ediyor. Tek adam rejiminden bir an önce kurtulmak zorundayız.

Kurultay açıklaması

Tüzükteki hüküm bellidir. Yüzde 51 imza toplanırsa bu tüzük emridir. Bizim kanaatimiz bu imzaların toplanamayacağıdır. Parti tabanımız kurultay için doğru zaman olmadığını düşünüyor. 15 gün içinde durum ortaya çıkacak. Böyle bir sayının toplanmayacağı ortaya çıkacak. Kurultay delegelerinin imza toplaması konusunda güçlü bir iradesi yok.

NE OLMUŞTU?

CHP’de olağanüstü kurultay çağrısı: Delegeler imza toplamaya başladı

CHP‘de olağanüstü kurultay çağrısı: Delegeler imza toplamaya başladı. İlk 4 saatte 100 imza toplandı.

Chp kurultay gaye usluer yaşar tüzün muharrem ince
Foto: SÖZCÜ

CHP Bilecik Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün muhaliflerin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde seçimli olağanüstü kurultay talebi hakkında basın toplantısı düzenledi. CHP’li muhalifler Tüzün’e desteklerini dile getirdi.

“Değişim ve umut kurultayı için imza vermeye davet ediyoruz”

Yaşar Tüzün yaptığı açıklamada “Olağanüstü kurultay talep ediyoruz, İmzalar toplanmaya başlandı” ifadelerini kullandı. CHP’li delegelere çağrıda bulunan Tüzün, “Değişim ve umut kurultayı için imza vermeye davet ediyoruz” dedi.

Gaye Usluer ise “Kılıçdaroğlu ve onun belirlediği yönetim anlayışı siyasi ömrünü tamamlamıştır. Bu değişim artık zorunludur” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce’den Erdoğan’a “damat” ve ekonomi eleştirisi