CHP’li Tuncay Özkan: Kurultay talep etmek her CHP’linin hakkıdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, “Kurultay talep etmek her CHP’linin hakkıdır. Eğer yeterli imza varsa buyursun gelsinler, gereğini yaparız” dedi.

CHP Tuncay özkan: Kurultay talep etmek her CHP'linin hakkıdır

CHP Genel Başkan Yardımcısı Özkan: “Yeterli imza varsa, genel merkezimiz bunları teslim almaya ve gereğini yapmaya hazırdır. Kurultay talep etmek her CHP’linin hakkıdır. Eğer yeterli imza varsa buyursun gelsinler, gereğini yaparız” dedi.

Tuncay Özkan’ın yaptığı açıklama:

Olağanüstü kurultay için kaç imza toplandı?

CHP içerisinde olağanüstü kurultay için toplanan imza sayısı tartışma konusu oldu. Muhalefet, olağanüstü kurultay için 466 delegeden imza toplandığını açıklarken, CHP yönetimine yakın isimler ise 120 imza toplandığını iddia ediyor.

CHP’de Muharrem İnce’nin ekibinden Gaye Usluer, kurultay için topladıkları imza sayısının ilk gün 353 olduğunu duyurmuş, daha sonra yapılan açıklamada ise bu sayının 400’ü geçtiği belirtilmişti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan ise, “İllerden edindiğimiz bilgiye göre şimdiye kadar 120 delege noter kanalıyla olağanüstü kurultay için imza verdi” açıklamasını yaptı. Öte yandan Usluer, imza toplanan ikinci günde oy sayısının 466’ya ulaştığını duyurdu.

Tuncay Özkan: Yerel seçimler öncesinde bu tarışmaların yapılması doğru değil

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, Muharrem İnce’ye yakın isimlerin olağanüstü kurultay için noter tasdikli imza toplamalarına ilişkin, “Parti içi muhalefetin olağanüstü kurultay toplamak istemesi normal. Ancak yerel seçimler öncesinde bu tartışmaların yapılması doğru değil. Bizim illerden edindiğimiz bilgiye göre şimdiye kadar 120 delege noter kanalıyla olağanüstü kurultay için imza verdi.” dedi.

Bedelli askerlikte 28 gün askeri değil, teorik eğitim verilecek