Muharrem İnce: Yenildiysen kenara çekil, bahane üretme

Muharrem İnce, Erzurum ziyaretinde önemli açıklamalar yaptı. ‘Türkiye’yi gençlerle yönetelim’ kampanyası başlatacaklarını söyleyen İnce, “Yenildiğini kabul edemeyen yenemez, yenildiysen geri çekileceksin, hazırlıklarını yapacaksın, bahane üretmeyeceksin.” dedi.

Muharrem ince: Yenildiysen kenara çekil, bahane üretme

Muharrem İnce, Erzurum’da partililerle bir araya geldi

İnce burada yaptığı konuşmada, “9 Eylül günü bir kampanya başlatacağım. 1 yıl sürecek kampanya. CHP’nin 1 milyon 250 bin üyesi var. Kampanyam şu; 18 ile 35 yaş arasında 1 milyon 250 bin genç istiyorum partiye. 9 Eylül’e kadar hazırlıklarınızı yapın. 2019’a kadar yaşı dolacaklar var. Hedef 15 milyon oyu 30 milyon yapmak” dedi.

İnce konuşmasında şunları söyledi:

“Başarının yolu nerede hata yaptım demektir, hatalarını gözden geçirmektir. Adil bir yarış olmadığını biliyorum. Önümüzdeki Cumhurbaşkanlığı seçiminde eminim Erdoğan da beni arayacak. Sen kazandın ben kutladım, aynısını senden de beklerim.”


İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kuracağı hükümeti işaret ederek, “Gölge kabine kuracağız. Takip edeceğiz, nefesim ensesinde olacak” dedi.

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere giren Muharrem İnce, teşekkür ziyaretlerini Erzurum’dan başlattı. Sabah saatlerinde uçakla Erzurum’a gelen Muharrem İnce parti binasına girişte büyük bir coşkuyla karşılandı. Binanın beşinci katındaki parti ofisine çıkarken, kendi il başkanlığının yanındaki MHP İl Başkanlığı ofisine giren İnce, partililerle tokalaşıp sohbet etti. Daha sonra CHP il binasına geçen Muharrem İnce basın açıklaması yaptı.

Bir seçim kampanyasını geride bıraktıklarını belirten Muharrem İnce, “Kampanyada sloganımız ‘hepimizin cumhurbaşkanı’ydı. Hepimizin cumhurbaşkanı olmak için devam edeceğiz. Herkesi kucaklayan, memleketin sorunlarına kafa yoran, 81 vilayeti karış karış dolaşan hepimizin cumhurbaşkanı adayı olarak Erzurum’dan başladık. Kampanya sırasında Erzurum’a gelemedim, özür diliyorum. 50 günde 68 vilayete gidebildik. Erzurum’da cumhurbaşkanlığı oyumuz partinin oyundan çok çok fazla. 45 bin civarında oyumuz var yüzde 9,9 almışız. Yani gelseymişim barajı aşacakmışız. Merak etmeyin Erzurum’da bu kampanyayı başlatıyoruz. Siyaset uzun soluklu bir iştir. 9,9’da kalmak beni üzdü. Bunu mutlaka Erzurum’da barajı geçeceğiz. Bir sonraki toplantımızda tabii ki cumhurbaşkanı olarak Erzurum milletvekilleriyle yapacağız. Türkiye okul öncesi çocuklarına çıkamayan bir ülke, okuldaki çocuklarını yerleştiremeyen bir ülke. Okul öncesi çocukların başına her gün kötü bir olay geliyor, okuldaki çocuklarımız da okullara yerleştirilemiyor.Türkiye’nin böylesine devasa sorunlarla boğuştuğu dönemde çözüm, çare olmamız lazım. Bu mücadeleye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘Türkiye’yi gençlerle yönetelim’ kampanyası

‘Türkiye’yi gençlerle yönetelim’ kampanyası başlatacaklarını söyleyen Muharrem İnce şöyle devam etti:


“9 Eylül 2018 günü bir kampanya başlatacağım. ‘Türkiye’yi gençlerle yönetelim’ kampanyası. CHP’nin şu an 1 milyon 250 bin üyesi var. 9 Eylül 2018’den, 9 Eylül 2019’da kadar 1 milyon 250 bin genci üye yapma kampanyası. Ben şimdiden 9 Eylül günü başlatacağım kampanyanın ilk açılışını Erzurum’dan yapıyorum.

18 yaş ile 35 yaş arasında partinin üye sayısı kadar 1 milyon 250 bin genci üye ederek bunu başaracağız. Yani seçimlerde 15 milyon oy aldık, hedefimiz 30 milyon oydur. 30 milyon oyu almak için 1 milyon 250 bin olan üye sayısını 1 milyon 250 bin gençle takviye edeceğiz.

Genç kardeşlerime sesleniyorum. Kampanya başlayacak, 1 yıl içinde tam iki katına çıkartırsak, cumhurbaşkanlığı seçiminde 15 milyon olan oyu 30 milyon yapacağız. Allah’ın izni, milletin isteğiyle bu işi başaracağız.”

Bir basın mensubunun Bakanlar Kurulu yetkisininin Cumhurbaşkanlığına devrini sağlayan Kanun Hükmünde Kararname’ye (KHK) dair sorusuna Muharrem İnce, “Bu sabah 5’ten beri yollardayız. KHK’yı bilmiyorum. Zaten öyle değil miydi? Tek adam değil miydi? Türkiye’de şu ana kadar öyle değil miydi? Bütün yetki onda zaten, başbakan fiilen yoktu. Şimdi tamamen yok. Vali o, kaymakam o, doktor o, hemşire o, kıraathaneci o, her şey o.” diye yanıt verdi.

“CHP karıştı mı?” sorusu

Muharrem İnce, başka bir gazetecinin basında yer alan ‘CHP karıştı’ haberleriyle ilgili, “CHP karışmaz. Tam tersine biz Sayın Genel Başkanla abi- kardeş ilişkisi içinde eşlerimizle birlikte yemek yedik. Sayın Genel Başkana teklifte bulundum. Onu da basınla paylaştım, herkesin bilmesini istedim. Gizlim, saklım yok. Gizli ajandalarım, planlarım yok. Millete yalan söylemeyeceğim diye söz verdim. Yaptığım teklifi de milletle paylaştım” diye konuştu.

Erzurumlu sayılırız


Toplanacak MYK’nın olağanüstü kongre kararı alıp almayacağı yönündeki bir soruya ise Muharrem İnce, “Ben MYK üyesi değilim, takdir onlarındır. Ben seçim çalışması değil. Burada bir kampanya başlatmadım. Erdoğan Erzurum’a geldi diye ben gelmeyecek miyim? Daha önce söylediler Eyüp’te miting yaptık, Erdoğan buraya geliyordu dediler. Be de buraya 12 yaşında geldim. Erzurum memleketimin bir parçası.Yalova’da dışardan gelen illere baktığınızda Erzurumlu fazladır. Biz yarıdan da olsa Erzurumlu sayılırız” dedi.

Yılmaz Özdil ile İnce arasındaki ‘şerefsiz oğlu şerefsiz’ polemiği


Editor
Haber Merkezi ▪ İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. Amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İndigo Dergisi herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik hiçbir oluşumun parçası değildir.