Seyahat sağlık sigortası nedir? Vize sigortası nasıl alınır?

Seyahate çıkma amacınız ne olursa olsun, yurt içinde ya da yurt dışında başınıza gelebilecek aksilikler çözümsüz değildir. Seyahate çıkmadan önce faydalanacağınız seyahat sağlık sigortası, güvenli ve rahat bir seyahat deneyimi yaşamanızı sağlar.

Seyahat sağlık sigortası nedir? Vize sigortası Nasıl alınır?

Hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatleriniz sırasında karşılaşabileceğiniz kaza, hastalık, kayıp ve çalıntı eşyalar ya da yaşayabileceğiniz herhangi bir olumsuz durumda gerçekleşecek hukuki süreçlerle ilgili sizi koruyacak ve güvence altına alacak olan Seyahat Sağlık Sigortası hakkında bilmek isteyeceğiniz her şeyi, Türkiye’nin en büyük bilet satış ve dağıtım organizasyonu Biletall.com derledi.

Seyahat Sağlık Sigortası nedir?

Kısaca ve anlaşılır şekilde tanımlamak gerekirse seyahat sigortası; sigortalı olan kişinin seyahati sırasında karşılaşabileceği kaza, hastalık, yaralanma, kayıp gibi riskleri, belirlemiş olduğu zaman dilimi içinde seçilmiş limitler ile kapsamı altına alan bir sigorta poliçesidir. Özellikle Avrupa seyahatleriniz için almanız gereken vizenin ön koşulu olması sebebiyle “Vize sigortası” olarak da bilinir.

Seyahat Sağlık Sigortası amacı nedir?

Örneklendirmek gerekirse turist olarak gittiğiniz bir lokasyonda hırsızların hedefi oldunuz ve cüzdanınız çalındı. Ya da geçirdiğiniz bir kaza sonucu hastaneye yattınız. Bu noktada uğramış olduğunuz maddi kayıpları karşılaması yönüyle, seyahat sağlık sigortası oldukça faydalı bir poliçedir.

Seyahat sağlık sigortası nedir? Nasıl alınır?

Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmak zorunlu mu?

Seyahat Sağlık Sigortası günümüzde yurt içinde isteğe bağlı olmakla birlikte, yurt dışında başınıza gelebilecek kaza veya hastalık gibi durumlardan korunmanız için gözetilen başlıca noktadır ve yurt dışı vize başvurularında pek çok konsolosluk tarafından zorunlu tutulan bir sigortadır.

Geçerlilik

Seyahat Sağlık Sigortası’nın geçerli olabilmesi için sigortanın seyahate çıkmadan önce yaptırılmış olması gerekmektedir. Seyahatiniz sona erdiğinde sigortanız geçerliliğini yitirecektir. Fakat yurt dışı seyahatlerinizde sigortanızı yıllık olarak yaptırmayı tercih ederseniz, aynı yıl içerisinde birden fazla kez yurtdışına çıktığınızda, sigortanız her seferinde yeniden devreye girecektir.

Seyahat sağlık sigortası nedir? Nasıl alınır?

Seyahat Sağlık Sigortası püf noktaları:

• Sigortalının daimi ikamet adresi TÜRKİYE olmalıdır.

• Seyahat sigortanızı yaptıracağınız şirketi detaylı biçimde araştırınız ve sigortanızı yaptırdığınızda, şirketinizden mutlaka poliçenizi isteyiniz. Poliçe üzerindeki hasar servisi numarasının sigorta şirketine ait olup olmadığını kontrol ediniz.

• İsteğe bağlı seyahat sigortalarında minimum yaş 6 ay olup, Schengen Vize Sağlık Sigortası 80 yaş, Tüm Dünya Yıllık Seyahat Sigortası 59 yaş ve Tüm Dünya Kısa Süreli Seyahat Sigortası plan seçenekleri 75 yaş ile sınırlıdır. Biletall.com’dan satın alacağınız uçak bileti ya da otel ile birlikte satın alınan poliçelerde ise yaş sınırı bulunmamakta olup, 64 yaş üzeri sigortalılar için bazı teminatlarda muafiyet uygulanmaktadır.

indigo dergisi google news

Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerinizde, Biletall’ın sunmuş olduğu geniş teminat seçenekleri ile seyahatinizi güvence altına almak için inceleyebilirsiniz.