Japon Prenses’in Atatürk’ün huzurunda saygı duruşu

Türkiye’de bulunan Japonya Prensesi Akiko Mikasa, Ankara’daki temasları kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti.

Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulunan Prenses Mikasa, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçerek, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.


Türkiye’ye önceki gün gelen Prenses Mikasa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul’daki Yıldız Sarayı Mabeyn Köşkü’nde kabul edilmişti.

Prenses Mikasa, Ankara’daki Türk-Japon Kültür Merkezi’ni de ziyaret ederek, vakfın 20. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla burada bir hatıra ağacı dikti.

Japonya Prensesi Akiko Mikasa anıtkabir ziyareti Atatürk huzurunda saygı duruşu
Japonya Prensesi Akiko Mikasa’dan Atatürk’ün huzurunda saygı duruşu

Prens Mikasa Vakfı’nın Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenlenecek etkinliklere katılmak üzere Türkiye’ye gelen Prenses, vakfın yönetim kurulu ve öğrencileriyle bir araya geldi.

Çocuklarla selamlaşarak sohbet eden Mikasa, hatıra fotoğrafı çektirdi. Mikasa, babası Prens Takahiko’nun vakfın bahçesine 1993’te diktiği ağacın yanındaki alana, Türk-Japon Vakfı Kültür Merkezi’nin 20. kuruluş yıl dönümü vesilesiyle bir hatıra ağacı dikti.

Vakıf ziyareti sonrası Kırşehir’e geçecek olan Prenses Akiko Mikasa, Kaman Kalehöyük’teki Japon Anadolu Arkeoloji Enstitüsü’nde incelemelerde bulunacak.


TBMM Başkanı Binali Yılıdırım ile de bir araya gelecek olan Japon Prenses’in Türkiye ziyareti, 14 Eylül’e kadar sürecek.

Astroloji: 10 – 16 Eylül 2018 haftalık burç yorumları