Lazerle diş beyazlatma işlemi ve detayları

Gülüşünüz, hakkınızda çok fazla şey söyler. Aslında, insanların, sizinle tanıştıklarında fark ettikleri ilk şeylerden biridir. Gülümsemeniz beklediğiniz etkiyi yaratmıyor ya da değiştirmek istediğiniz yönleri mi var? Gülüşünüz üzerinde büyük bir değişiklik yaratmanın belki de en hızlı ve en ekonomik yollarından biri, diş beyazlatma yöntemleridir. Lazerle diş beyazlatma yöntemi, hem kadın hem de erkekler ünlülerinki gibi bir gülümsemeye sahip olmak istedikçe, daha popüler hale geliyor.

lazerle diş beyazlatma işlemi detayları
Lazerle diş beyazlatma yöntemi

Özellikle ilk izlenim söz konusu olduğunda, beyaz dişlere ve güzel bir gülümsemeye sahip olmak çok önemlidir. Hepimiz, ilk izlenimlere dayanarak anlık kararlar alıyoruz. Dolayısıyla, kişinin gülüşüne güvenmesi, özgüven faktörünü arttırmaya gerçekten yardımcı olabilir. Sevecen bir yüz ve sağlıklı bir gülümsemeye sahip olan bir kişiye ısınma olasılığımız daha yüksektir. Daha beyaz dişlere sahip olmak, daha genç görünmek demektir. Beyaz dişleri, gençlik ile ilişkilendiririz. Diş beyazlatma, bir insanın, olduğundan daha genç görünmesine yardımcı olabilir.

Diş beyazlatma yöntemleri kimlere uygulanır?

Şunu kabul edelim; bir çoğumuz için, bir zamanlar inci beyazlığındaki dişler, artık daha soluk bir sarıya dönüştüler. Yaş, yeme- içme alışkanlıkları ve sigara kullanımı, diş rengini bozabilir. Dişlerinize özen gösteriyor olsanız bile, çocukken sahip olduğunuz o beyaz rengi korumak imkansızdır. Bu nedenle, birçok insan diş beyazlatma yöntemlerini tercih etmektedir. Diş beyazlatma yöntemleri; daha parlak bir gülümsemeye sahip olmak isteyen ve sağlıklı diş etlerine sahip olan hastalar için idealdir. Dişleri sarı tonlarında olan hastalar, uygulamaya en iyi şekilde yanıt verir.

Profesyonel diş beyazlatma için en uygun adaylar; dolgu ya da restorasyona sahip olmayanlar ve sağlıklı diş eti dokularına sahip olanlardır. Dolayısıyla, diş beyazlatma yöntemlerinin, herkes için güvenli olduğunu ve kusursuz sonuçlar vereceğini söylemek mümkün değildir.

Beyazlatma kimlere yapılmaz?

Aşağıdaki koşullara sahip olan kişiler, diş beyazlatma yöntemleri için uygun olmayabilir:

  • Hamile ve emziren kadınlar,
  • Dolgu, implant, kuron ve diş köprüleri gibi restorasyonu olan kişiler,
  • 16 yaşından küçük çocuklar,
  • Periodontal hastalıklar, diş çürükleri olan hastalar,
  • Diş beyazlatma yönteminde kullanılan peroksit gibi beyazlatıcı maddelere alerjisi olan kişiler,
  • Hassas dişleri olan bireyler,
  • Gerçekçi olmayan sonuçlar arayanlar

SORU-CEVAP

Lazerle diş beyazlatma ne kadar sürer?

Genel olarak diş beyazlatma seansları, bir saatin altında sürmektedir. Gerçekten ciddi durumda diş lekeleriniz varsa, birkaç kez daha seansları tekrarlamanız gerekebilir.

Lazerle diş beyazlatmanın ömrü ne kadardır?

Diş hekimleriyle konuşan pek çok insanın en çok merak ettiği konulardan biri, “Diş beyazlatmanın ömrü ne kadardır?” Diş beyazlatma, kalıcı bir uygulama değildir. Yeme içme alışkanlıkları, sigara kullanımı gibi dişleri lekelendiren günlük yıpranmaları ortadan kaldıramayız. Etkilerin daha uzun sürmesi için, diş beyazlatmanın gelecekte tekrarlanması gerekecektir. Daha kalıcı sonuçlar almak istiyorsanız, diş beyazlatma uygulamalarına zaman ve para ayırmanız gerekecek.

Lazerle diş beyazlatma dişe zarar verir mi?

Hayır. Uzmanlar, ev tipi diş beyazlatıcıları kullanmadan önce, diş hekiminize bir sağlık kontrolü yaptırmanızı önerir. Diş beyazlatma kitleri, amacına uygun şekilde kullanıldığında, ağzınız için bir tehlike söz konusu değildir. Diş beyazlatmanın; diş hassasiyeti, dişeti ve diş ağrısı gibi kısa vadeli sonuçları olabilir. Diş hekiminiz, bunları; yeni bir diş macunu, uyuşturucu jel ya da ağrı kesiciler ile kontrol altına almanıza yardımcı olabilir.

Lazerle diş beyazlatma güvenli mi?

Buna yatırım yapabilecek maddi gücünüz varsa ve doğru yapmak için zaman ayırmaya hazırsanız, diş beyazlatma uygulamaları kesinlikle buna değer. Kısa vadede tekrar etmek zorunda kalmayacağınız uzun süreli bir etki arıyorsanız, lazerle diş beyazlatma sizin için en uygun seçenek olabilir. Diş beyazlatma güvenlidir, sorunun ne olduğunu ele alarak, dişlerinizin sararmasının nedenlerini belirlemeli ve onları ortadan kaldırmalısınız. Daha fazla diş lekesini önlemek için, içecekleri pipetle içmeye başlayabilirsiniz.

Kaynak1 Kaynak2