Gulfstream G500 model iş jeti Türkiye’de!

Amerikalı iş jeti üreticisi Gulfstream’in merakla beklenen en yeni modeli G500, Türkiye’de ilk defa İstanbul Airshow’da görücüye çıktı.

Gulfstream G500 model iş jeti Türkiye'de!
Gulfstream G500 model iş jeti Türkiye’de!

Türkiye’de Ticari Satışlar Temsilciliği’ni Kaan Air’in üstlendiği Gulfstream’in yeni nesil özel jetleri, fuarda ulusal ve uluslararası havacılık profesyonelleri ile iş insanlarına tanıtıldı.

Kaan Air’ın Türkiye Ticari Satışlar Temsilciliğini üstlendiği Amerikalı iş jeti üreticisi Gulfstream; fuarda yeni nesil özel jetleri G500 ve G650ER modelleri ile birlikte havacılıkta bir mihenk taşı olan G280 modelini sergiledi.


Gulfstream G500 liste fiyatı 56,2 milyon dolar

Temmuz ayında aldığı FAA onayı ile testlerini tamamlayan ve teslimleri 2018 yılı sonunda başlayacak olan G500, fuarda en çok dikkat çeken modellerden biri oldu. İş insanlarının ne zaman Türkiye’ye geleceğini merakla beklediği Gulfstream G500, 56,2 milyon dolarlık liste fiyatı ile satışa sunuluyor.

Gulfstream G500
Gulfstream G500

Türkiye ve Avrasya pazarında yoğun ilgi gören G500, G600 ve G600ER’nin ultra uzun menzil özelliğine ihtiyaç duymayan müşteriler için tasarlandı. Menzili 9 bin 260 kilometre olan G500; 15 bin 545 metre (51 bin feet) irtifadan uçabiliyor.

Ticari havacılık alanında bir dönüm noktası

Gulfstream Kıdemli Başkan Yardımcısı Scott Neal, “Gulfstream G500 ve G600’ün piyasaya sunduğu ve pazara getirdiği özellikler gerçekten yeni bir denklem” dedi.


G500 ile G600’ün konfor, teknoloji ve performansta kullanıcılarına en yeni nesil özellikleri sunacak şekilde tasarlandığına dikkat çekiyor.

Dünyanın en hızlı iş jeti: Gulfstream G650ER

Dünyanın en hızlı iş jeti: Gulfstream G650ER
Dünyanın en hızlı iş jeti: Gulfstream G650ER

Saatte 982 km hıza ulaşarak “Dünyanın en hızlı iş jeti” unvanını alan Gulfstream G650ER modeli iş jeti de; İstanbul Airshow’da havacılık tutkunlarının dikkatle incelediği bir diğer model oldu.

Dünyanın en hızlı ve uzun menzilli business jeti olan Gulfstream G650ER, ek yakıt tankları ile 13 bin 890 kilometrelik mesafeyi yakıt ikmali gerekmeden uçabiliyor.

Kalkış için 1585 metrelik pistin yeterli olduğu, iki adet Pratt&Whitney Canada PW814GA tipi motora sahip olan Gulfstream G650ER; İstanbul’dan Los Angeles’a direk uçuş gerçekleştirebiliyor.


Gulfstream G650ER koltuk kapasitesi 12 ila 16 arasında değişen jet, 2 metre 41 santimetrelik kabin eni ile uzun menzilli uçuşlarda yolcu konforunu üst seviyeye çıkarıyor.

Uçak korkusu nasıl yenilir? Uçuş hakkında en çok merak edilen sorular


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.