MHP’den bomba hamle: Ankara adayı Melih Gökçek

AK Parti ile sürdürdüğü ‘Cumhur İttifakı’nı askıya alan MHP’nin, mart ayında yapılması planlanan yerel seçimlerde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Melih Gökçek’i göstereceği öğrenildi.

MHP Ankara adayı: Melih Gökçek

Cumhur İttifakı’nın dün yerel seçimler için resmen askıya alınmasının ardından MHP’den flaş bir hamle geldi. MHP’li kaynaklar yerel seçimlerde Ankara’dan, Melih Gökçek’i aday göstermek istediklerini açıkladılar. İddia, MHP’nin basın bürosu tarafından da doğrulandı.

Gökçek geçen yıl istifa etmek zorunda kalmıştı

Melih Gökçek son yerel seçimlerde AK Parti’nin adayı olarak başkanlık koltuğuna oturmuş, geçtiğimiz yıl Ekim ayında ise Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı sonrası görevinden istifa etmişti. Gökçek, 1994’den beri Ankara’nın belediye başkanıydı.


Melih Gökçek’in 5 partili özgeçmişi:

1984 yerel seçimleri’nde ANAP’tan Keçiören belediye başkanlığını kazandı.

1989 yerel seçimlerinde ikinci defa Keçiören belediye başkanlığı görevine aday oldu. Fakat seçimi kazanamadı.

1991’de ANAP’tan istifa ederek Refah Partisi’ne geçti.

1991 genel seçimlerinde Refah Partisi Ankara milletvekili olarak meclise girdi.

1994’de milletvekilliği devam ederken Refah Partisi’nden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday oldu ve kazandı.

1999’de Refah’ın devamı olan Fazilet Partisi’nden girdiği belediye seçimlerinde ikinci kez

Ankara büyükşehir belediye başkanlığına seçildi.

2002’de Fazilet Partisi kapatıldıktan sonra Demokrat Parti’ye girdi.

2003 yılında AK Parti’ye katıldı.

2004 yerel seçimlerinde üçüncü kez,

2009 yerel seçimleri seçimlerinde dördüncü kez, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçildi.

2014 yerel seçimlerinde de kılpayı da olsa AK Parti’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden seçildi.

23 Ekim 2017’de Cumhurbaşkanı ve AK Parti lideri Erdoğan’ın talimatı sonrası 23 yıldır sürdürdüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa etti.

2014 yerel seçimlerinde yüzde kaç oy aldı?


2014 yerel seçimlerinde Ankara’da AK Parti’den aday gösterilen Melih Gökçek yüzde 44.9 oy alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmuştu.

melih gökçek ak parti chp 2014 yerel seçimlerinde yüzde kaç oy aldı?

Cumhur ittifakı sona mı erdi? Bahçeli ve Erdoğan’dan ittifak açıklamaları


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.