Black Friday hakkında çok sorulan sorular

Dünyanın en büyük alışveriş ve indirim günü olan Black Friday neredeyse geldi! Ülkemizde son birkaç senedir gittikçe artarak kutlanan bu özel gün için en çok sorulan 5 soruyu cevapladık! Gönlünüz rahat bir şekilde bu sene Kara Cuma indirimlerinden yararlanabilirsiniz!

Black Friday hakkında çok sorulan sorular

1- 2018 yılında Black Friday ne zaman kutlanacak? Black Friday sırasında Türk mağazalarına özel indirim kampanyaları mevcut oluyor mu?

Tüm dünyada Şükran Gününden sonra gelen ilk Cuma günü kutlanan Black Friday, geçtiğimiz yıl 24 Kasım tarihine denk gelmişti, bu sene ise 23 Kasım 2018 Cuma tarihinde gerçekleşecek. Dünya’da bu özel günün ismi Black Friday olarak bilinirken, ülkemizde Efsane Cuma, Muhteşem Cuma, Kara Cuma gibi isimler alan dünyanın en büyük indirim günü her yerde olduğu gibi Türkiye’de de 23 Kasım’da gerçekleşecektir.

2- Türkiye’de Black Friday indirim kampanyaları tam olarak ne zaman başlayıp sona eriyorlar?

Türkiye’de çoğunlukla Black Friday kampanyaları 23 Kasım ile başlayıp 27 Kasım Cyber Monday gününe kadar devam etmektedir. Black Friday’i kaçırırsanız da üzülmeyin, Cyber Monday (Siber Pazartesi); indirimin gerçekleştiği Cuma gününü takip eden Pazartesi indirimi kaçıranlar için yapılıyor. Aslında ilk başlarda daha çok elektronik mağazalarda yapılan Siber Pazartesi indirimleri günümüzde hem reel hem de İnternet mağazalarında yapılmaktadır.

Black Friday kara cuma hakkında çok sorulan sorular

3- Türkiye’de Black Friday alışverişi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Black Friday indirimleri mağazalarda birkaç gün öncesinde başlayabilmekte ve Black Friday sonrası da devam edebilmektedir. Bu yüzden 23 Kasım öncesi ve sonrası kampanyaları takip edebilirsiniz. Bizim tavsiyemiz takipte kalın ki en beğendiğiniz ürünleri başkaları kapmadan satın alın!

Black Friday’de çok iyi indirimler olacağından dolayı düşünmeden beğendiğiniz ürünleri almanızı tavsiye ederiz. Eğer üründen memnun kalmazsanız ücretsiz olarak ürünü geri gönderebilirsiniz çünkü stoklar hemen tükenebilir.

4- En güzel Black Friday indirimlerini nasıl bulabilirim?

Black Friday indirimlerini bulmanın birçok yolu var. İlk olarak beğendiğiniz ve alışveriş yapmak istediğiniz online sitenin e-bültenine abone olabilirsiniz, Black-Friday.Global ve Picodi gibi online alışverişte geçerli indirim kodlarını paylaşan siteleri takip edebilirsiniz. Yine sevdiğiniz mağazaların ve kupon sitelerinin Instagram, Facebook gibi sosyal medya kanallarından güncel indirimlerden haberdar olabilirsiniz. Üstelik örneğin arama motorlarına örneğin Black Friday Global 2018 Aliexpress kelimelerini yazarak Aliexpress mağazasının indirimlerine ulaşabilirsiniz.

5- Hangi ürünler Black Friday günü indirime giriyor?

Neredeyse her kategoride ürün ile Black Friday’den alışveriş yapabilirsiniz! Black Friday günü aynı zamanda kış indirimlerinin başlangıcı olarak kabul ediyor ve fiyatların tabana vurduğu gün olduğu söyleniyor. Kış indirimlerinin başlangıcı olduğu için tüm kış ve sonbahar alışverişinizi yapabilirsiniz. Bunun dışında kozmetik, elektronik ve ev alışverişi yapmak için de oldukça avantajlı bir gün!

Alışverişinizi yaparken verdiğimiz küçük tavsiyeleri unutmayın! Keyifli alışverişler dileriz!

Kara Cuma araştırması: Olağanüstü indirimler!