Ethem Sancak: Bir Arap, ruhunu batıya satmış 50 Türk’e bedeldir

BMC Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak: Benim için İslam’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir.

Ethem Sancak: Bir Arap, ruhunu batıya satmış 50 Türk'e bedeldir

BMC’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak, AK Parti’ye yakın Akit gazetesi Ekonomi Müdürü Mehmet Canıtatlı’nın sorularını cevaplandırdı. İş adamı Ethem Sancak skandal sözler sarf etti.

Tank Palet fabrikasının özelleştirilmesi ile ilgili açıklamalar yapan işadamı Ethem Sancak şöyle konuştu:

“Geçen hafta bugün Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla Sakarya’da gerçekleştirilen, BMC Gelecek 50 Yıl Buluşması’nda, ülkemizin savunma sanayii alanında neler yapabildiğini ve yapacağını bir kez daha görmüş olmak beni mutlu etti. Sakaryalılar bizi çok seviyorlar. Erdoğan’ın mesajlarını iyi almışlar.

Törenden sonra şehir merkezine gittim, Trabzonlu bir vatandaş, “CHP’liler, sizin bu işçileri atacağınızı söylüyor. Nasıl atacaksınız ki, bunlar tecrübeli adamlar. Bırakın atmayı, siz Sakarya’da 10 bin adamı istihdam edeceksiniz”. Ben de ona, “Aynen senin gibi düşünüyorum. Biz, Sakarya’da yatırım ve istihdam için varız” dedim. Akşam evime gittiğimde de Rabbime hamdettim.”

“Bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir”

BMC’nin sahibi Sancak, Akit’e yaptığı röportajda Akit’e veridği röportajda skandal sözlere İmza attı. Sancak “Benim için İslam’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir” dedi.

Ethem sancak şu ifadeleri kullandı:

“Biz milletten çok ümmetin şirketiyiz. Mesela Ömer Muhtar Libyalı olmasına rağmen İslam ümmetinin bayraktarı idi. Selahaddin ise Şarkın sevgili sultanı olarak anılır. Horasanlı Ebu Müslüm Türkmen idi. Biz kavmiyet bakışı ile bakmıyoruz olaylara…

Ümmet gözüyle bakıyoruz. Benim için İslam’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir. Düşünün ki, ‘Ben Türküm diyen birisi kalkıp ajanlık yapıyor, ülkesini satıyor.

Şimdi bir misal verelim. İstanbul’da öldürülen Kaşıkçı mı muhterem adamdı yoksa Can Dündar mı? Birisi istibdada karşı başını verdi, diğeri ise aşağılık bir şekilde Almanlara sığındı.” (Kaynak: Odatv)

AK Parti’li vekil: Kazanamazsak silahlı çeteler yine şehirde peydahlanacak