AK Parti adayı: İŞKUR iktidarın nimeti, seçilirsem destek verecekler

AK Parti Kırşehir’in Mucur İlçesi belediye başkan adayı Atılgan Yılmaz’dan inanılmaz seçim vaadi: Burası iktidar partisinin belediyesi olmadığından bu ilçelere az kontenjan verildi. İŞKUR Müdürü ile konuştum ben seçilirsem destek verecekler.

AK Parti adayı: İŞKUR iktidarın nimeti, seçilirsem destek verecekler

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Kırşehir’in Mucur Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday gösterilen Atılgan Yılmaz, AK Parti ilçe binasında düzenlediği toplantıda hem AK Parti ile ittifak kuran MHP’yi ‘muhalif’ parti ilan etti, hem de İŞKUR’dan daha çok istihdam sağlanması için Mucur Belediyesi’nin AK Parti’li olmasını gerektiğini söyledi. Atılgan Yılmaz, Türkiye İş Kurumu Kırşehir İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’nın kendisine “Sen başkan olursan 150 kişiyi belediyeye alırız” dediğini öne sürdü.

“İktidar partisinin belediyesi olmadığı için…”

Mucur Belediye Başkanı’nın MHP’li olmasından dolayı vatandaşların İŞKUR’dan iş bulamadığını söyleyen Atılgan şöyle konuştu:


“Zaman zaman İŞKUR’da çalışan gençlerimiz, analarımız, bacılarımız oldu. Bu son 5 yıl içerisinde ‘muhalefet’ belediyesi olduğundan dolayı İŞKUR’da toplam çalışan sağda saysanız 50 kişi, solda saysanız 60 kişi eder. En son bir, bir buçuk ay önce 500 kişiden sadece 5 kişi Çiçekdağı’na, 5 kişi Haman’a verildi. Niye biliyor musunuz? Bakın bunu çok iyi algılayın. İktidar partisinin belediyesi olmadığından dolayı bu ilçelere az verildi. Boztepe, AK Partiınar ve Akçekent 50’şer, 100’er kişi personel verdi.


“İŞKUR iktidarın nimeti, AK Parti’nin nimeti, Tayyip Erdoğan’ın nimeti”

İŞKUR, iktidarın nimeti, Ak Parti’nin nimeti, Tayyip Erdoğan’ın nimeti, İŞKUR’da çalışan hemşerimiz Mucurlu Metin Ülgen Kaya’nın nimeti olacak Allah izin verirse. Bakın önümüzdeki sezonda Metin Ülgen Kaya’nın Mucurumuza vermiş olduğu sayı 35… Mart ayının sanırım ilk haftası veya son haftası 50 kişi. Seçimin son haftasında ise size taahhüt ediyorum 150 kişi alacağız. Şimdilik acil olan, sıkıntılı olan, problemli olan siz gençlerimizi değerlendirip sizlere hizmet etmek bana şeref verir.”

Mucur MHP tarafından yönetiliyor


Mucur Belediye Başkanlığı koltuğunda MHP’li Ali Şahin oturuyor. Cumhur İttifakı kapsamında ‘tek aday’ formülüne gidilmeyen ilçenin bu seçimdeki ayayları ise AK Parti’den Atılgan Yılmaz ve MHP’den Hasan Hüseyin Köşker. AK Parti’nin adayı Atılgan Yılmaz ise 2014 yerel seçimlerinde Saadet Partisi’nden aday gösterilmişti. (Sözcü)

Tanzim satış kuyruğunda olay: İrfan Değirmenci’ye saldırdılar