Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kalıcı bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni askerlik sistemi ve kalıcı bedelli askerlik uygulamasına ilişkin açıklama: Lise mezunları 6+6 aylık askerlik yapacak. 12 aylık yedek subaylık uygulaması devam edecek. Bedelli askerlik ise kalıcı hale gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kalıcı bedelli askerlik açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kalıcı bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bedelli askerlik uygulamasını, ordumuzun personel ihtiyacına göre belirlenen bir rakamla sınırlı olmak üzere kalıcı hale getiriyoruz. 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunları için yeni bir adım atıyoruz. İhtiyaca göre belirlenecek sayıda 12 aylık yedek astsubaylık getiriyoruz” dedi.

Erdoğan, bedelli askerlikten yararlanmak için yaş sınırının aranmayacağını isteyen herkesin başvuruda bulunabileceğini duyurdu.


Yeni askerlik sistemi ve kalıcı bedelli askerlik:

• 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunları için yeni bir adım atıyoruz. İhtiyaca göre belirlenecek sayıda 12 aylık yedek astsubaylık getiriyoruz

• Bedelli askerlik uygulamasını, ordumuzun personel ihtiyacına göre belirlenen bir rakamla sınırlı olmak üzere kalıcı hale getiriyoruz.

• 6 ay artı 6 aylık askerlik uygulaması) Bir aylık eğitimini tamamlayıp 5 aylık kıta hizmetini bitirerek ilk 6 ayı tamamlayanlar isterlerse terhis olabilecekler. Şayet askerliğe devam etmeyi tercih ederlerse 6 ay süreyle maaşlı olarak görev yapacaklar.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balıkesir’de yaptığı konuşmadan öne çıkanlar:

Balıkesir her dönemde milletimizin uyanışına öncülük etmiştir. Balıkesir sadece Kurtuluş’a değil, kuruluşa da öncülük etmiştir. İnşallah 31 Mart’ta da Balıkesir dalga dalga tüm Türkiye’ye yayılacak yeni bir uyanış, şahlanış bayrağını yükseltecektir.

Biz teröristleri Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te, Kandil’de gömüyoruz

Kardeşlerim AK Parti bugüne kadar 81 ilimizin her yerinde gerçekleştirdiği projelerle Türkiye’ye çağ atlatmıştır. Hükümete geldiğimizde satın alma paritesinde 17. olan Türkiye’yi bugün 13.’lüğe yükselttik, inşallah yıl sonunda bu 12.’liğe ulaşacak. Laf değil iş ürettik, yatırım yaptık. Ama Bay Kemal gibi patlıcan, patates, soğan diyenler çıkacak. Biz teröristleri Gabar’da, Cudi’de, Tendürek’te, Kandil’de gömüyoruz. Bay Kemal onlarla kol kola geziyor. Bakıyorsun adı İyi olan bir parti, o da onlarla kol kola geziyor. Dörtlü çete.


Balıkesir’e 66 sağlık tesisi kazandırdık

Balıkesir’e iki üniversite kazandırdık, hizmet mi? İşte buyurun hizmet. Biz atalarımızın eserlerine sahip çıktık ve çıkmaya devam ediyoruz. Sağlıkta Balıkesir’e 66 sağlık tesisi kazandırdık. Balıkesir’in bölünmüş yol uzunluğunu 589 km’ye çıkarttık. Bu yollar olmasaydı bizim halimiz ne olacaktı. Yolun varsa medenisin. Bay Kemal ne der bilmiyorum. Çünkü onda sabah akşam yalan, sabah akşam iftira. Biz de davaları bir bir kazanıyoruz.

Bu yıl içinde Balıkesir Havalimanı’nı açıyoruz


İstanbul-İzmir otoyolunun Balıkesir kuzey ve batı kavşağı arasındaki kısmıyla Akhisar ve Saruhanlı kavşakları arasındaki bölümünü önümüzdeki ay trafiğe açıyoruz. Terminal Binası yakında tamamlanıyor, ve bu yıl içinde havaalanını açıyoruz. Balıkesir’in içme suyu problemini çözdük. Yeni atık arıtma tesisi de kuracağımızın müjdesini veriyorum. Bay Kemal çiftçilerimize 2.8 milyar lira tarımsal destek verdik.

CHP’de istifa depremi: Aday gösterilmeyenler partiden ayrılıyor!