MHP adayını destekleyen İYİ Parti Maltepe İlçe Başkanı görevden alındı

İYİ Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Vedat Çakıroğlu, CHP’nin Maltepe adayı Ali Kılıç’ı eleştiren ve AK Parti – MHP ittifakının adayını destekleyince görevinden alındı.

MHP adayını destekleyen İYİ Parti Maltepe İlçe Başkanı görevden alındı

İYİ Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Vadat Çakıroğlu, Maltepe’de CHP ile yerel seçimde iş birliği kapsamında desteklenen Ali Kılıç’ı eleştiren bir mesaj yayınladı.

Paylaşımda şu ifadelere yer verilmişti:

Sevgili Maltepeliler,

31 mart 2019 da Maltepe’mizde bir belediye başkanı seçeceğiz.
Belediye başkanlığı o ilçenin emeğini üretimini yerel bütçesini kanunlar çerçevesinde halk yararına kullanılmasıdır.

Bu gün siyasi partiler ilçe seçim kurullarına belediye başkanlığı adaylığı ve belediye meclis üyeliği adaylarının kesin listelerini verdiler.

Görünen o ki Maltepe’mizde seçilme yarışı MHP adayı Ahmet Baykan ile CHP adayı Ali Kılıç arasında geçecek.

CHP adayı Ali Kılıç partisinin desteğini alamamış partilileri tarafından haksız mal edinme söylentileri ile kendisinden önceki belediye başkanından 39 trilyon TL borçla devraldığı Maltepe belediyesini 568 trilyon borç içine soktuğu bu gün Maltepe ilçe seçim kuruluna verdiği belediye meclis aday listesini HDP ile paylaştığı gerçeği ile giriyor.

Diğer aday Ahmet Baykan Maltepe’de partileri üstü bir kişiliktir Maltepelidir. Yıllarca devlet hizmetinde bulunmuş hakkında hiç bir iddia ima bile edilmemiştir Maltepe’nin sokaklarını ezbere bilecek kadar semt insanıdır.

Kullanacağı Maltepe’nin fakir fukarasının garip gurebasının bir kör kuruşunu bile heba etmeyecek halkın hakkını koruyacaktır.

Ahmet Baykan Maltepe’de İYİ Parti, CHP, MHP’nin adayıdır.
Bizim kefaletimize ihtiyacı yoktur ama gene de kefiliyiz.
Reyimiz desteğimiz yüreğimiz onunladır

Mehmet Vedat Çakıroğlu
İYİ PARTİ MALTEPE İLÇE BAŞKANI”

Paylaşım ekran alıntısı şöyleydi:

iyi parti maltepe ilçe başkanı mehmet vedat çakıroğlu ak parti mhp adayını destekledi ali kılıç ı eleştirdi

İYİ Parti Maltepe İlçe Başkanı Çakıroğlu görevden alındı

Dün yapılan bu paylaşımın ardından bugün İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı’ndan Maltepe İlçe Teşkilatı ile ilgili bir açıklama geldi. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu imzası ile yapılan açıklamada Mehmet Vedat Çakıroğlu’nun Maltepe İlçe Başkanlığı görevinden alındığı açıklandı.

Çakıroğlu’nun görevden alınma sebebinin sosyal medyada yaptığı paylaşımlar olduğu belirtiliyor. Kavuncu, yaptığı açıklamada CHP ile yerel seçimler kapsamında yapılan iş birliği kapsamında Ali Kılıç’ın destekleneceğinin altını çizdi.

İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığından son yapılan açıklama ise şöyle:

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu maltepe

MHP Maltepe adayı Ahmet Baykan kimdir?

Cumhur İttifakı’nın (MHP) 31 Mart 2019 yerel seçimleri için İstanbul Maltepe ilçesinde aday gösterdiği Ahmet Baykan 1960 Artvin Hopa doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünde eğitim gördü, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi ve Gazi Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

1986-89 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’nda devlet memurluğu görevine başladı. 1989-90 Devlet Bakanlığı Danışmanlığı, 1990-94 Etibank A.Ş’de Müfettiş, 1994-2004 Maltepe Belediye Başkan yardımcılığı, 2004-14 Maltepe Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürlüğü, 2014-18 Maltepe Belediyesi Müfettiş olarak görev yaptı.

2001-04 yılları arasında Pendik Kızılay Derneği Başkanlığı, 1994- 2004 yılları arasında 10 yıl Küçükyalı Yelkenspor Kulübü Başkanlığı, Halen Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı SASAV Başkanlığını yapıyor.

Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre üyesi olan Ahmet Baykan evli 1 çocuk babası. Maltepe Belediye Başkan Adayı olması öncesinde Ahmet Baykan Maltepe Belediyesi teftiş kurulundaki görevinden istifa etmişti.

4 farklı şirketten yerel seçim anketleri: İstanbul ve Ankara