CHP Adalar adayı Erdem Gül İstiklal Marşı’nı okumadı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu İstanbul’da partisinin belediye başkan adaylarıyla bir programa katıldı. Program başlarken okunan İstiklal Marşı’na CHP’nin Adalar Belediye Başkan Adayı Erdem Gül’ün eşlik etmediği görüldü.

Erdoğan eleştirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Gül’ün İstiklal Marşı esnasında eşlik etmediği anlarla ilgili “CHP İstiklal Marşı’na karşı olan birisiyle oluyor, Erdem Gül. Bunlar bizim bayrağımıza da karşı değil mi? Bunlar bizim bayrağımızı kongrelerinde asmayacak kadar milliyetçi. Bunlarla işbirliği yapıyorsun” ifadelerine yer verdi.

Erdem Gül: Yalan kaybedecek

Öte yandan görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Gül de Twitter hesabından bir paylaşım yaptı.


Gül paylaşımında, “Yalancılar, kutsal değerlerimizi seçim malzemesi yapanlar, bizi kandırmaya çalışanlar emellerine ulaşamayacak. Bütün memleket, İstanbul ve Adalar kazanacak. Yalan kaybedecek” ifadelerini kullandı.

İşte o paylaşım:

Erdem Gül: Yalan kaybedecek istiklal marşı

Erdem Gül’den açıklama: İnsan bazen coşku ile söylemek, bazen de içinde duymak ister


“İstiklal Marşı okumam üzerinden çıkarılmaya çalışılan polemikleri hayret ve şaşkınlıkla izliyorum. İnsan bazen coşku ile söylemek bazen de içinde duymak ister. Nasıl ki namazlarda Fatiha ve sureler bazen sesli bazen de içimizden okunuyorsa. İstiklal Marşımız milletimizin kutsallarından biridir. Kutsallar üzerinden polemik çıkarılmasını ve bundan siyasi fayda umulmasını üzüntüyle karşılıyorum. Bu nedenle kutsallar üzerinden yapılacak hiçbir polemiğe tenezzül etmeyeceğim. Milletimizin kutsallarına saygı duyan tüm vatandaşlarımıza, tüm kardeşlerime saygıyla arz ederim.”

Erdoğan: Mansur Yavaş’ın seçim öncesi veya sonrası ne olacağı belli değil