Erdoğan’dan Ekrem İmamoğlu’na: Vaatleri kimin parasıyla yapıyorsun?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekrem İmamoğlu’nun ulaşım ücretleri ile ilgili vaatlerini eleştirdi. Erdoğan, İmamoğlu’na yönelik olarak, “Sen kimsin, neyi bedava yapıyorsun? Sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun?” dedi.

Erdoğan Ekrem İmamoğlu Vaatleri kimin parasıyla yapıyorsun?
Erdoğan’dan Ekrem İmamoğlu’na: Vaatleri kimin parasıyla yapıyorsun?

Ardahan mitinginde vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu’nun ulaşım ücretleriyle ilgili projelerini eleştirdi.

“Sen kimsin, neyi bedava yapıyorsun?”

“Biz 65 yaş üstüne otobüsleri bedava yaptık” diyen Erdoğan, “Neymiş, şu yaşa kadar gençlere ulaşım bedava. Sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun? Bunlara inanıyor musunuz? Bunlar kuru sıkı atıyorlar. Sosyal Sigortalar Kurumu’nun müdürlüğünü yaptığı zaman bu Bay Kemal orayı batırmadı mı? Bu zat bize ders verebilir mi?


Ne diyorlar? Doğum yapmış dört yaşına kadar çocuğu olan annelere otobüsler bedava, gençliğe şu yaşa kadar bedava. Sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun?” ifadelerini kullandı.

Ekrem İmamoğlu’ndan yanıt geldi: İstanbullu’nun parasıyla!

CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Sen kimin cebinden neyi bedava yapıyorsun” diyerek eleştirdiği seçim vaatlerini İstanbullu’nun vergileriyle gerçekleştireceğini söyledi.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) adayı İmamoğlu seçimi kazanması halinde kreş, sosyal yardım, ücretsiz ulaşım ve eğitim gibi sosyal belediyeciliğe ağırlık vereceğini duyurmuştu.


İmamoğlu’ndan bugün Erdoğan’a yanıt geldi. CHP’nin İBB adayı İmamoğlu, partisinin Beylikdüzü belediye başkan adayı Mehmet Murat Çalık’ın ‘Proje Tanıtım Toplantısı’na katıldı. Burada konuşan İmamoğlu şu ifadeleri kullandı:

Dediler ki ‘Kimin parasıyla ne yapıyorsun’. Diyorum ki, ‘İstanbullu’nun parasıyla yapıyorum’. İstanbullu’nun bütçesiyle yapıyorum. İstanbullu’nun bütçesini çarçur etmeyeceğim. İstanbul’un bütçesini bilinmeyen anlamsız kurumlara dağıtmayacağım ama bebeklerine ve annelerine dağıtacağım. Kimse buna engel olamaz.”


Ekrem İmamoğlu: Mega proje 18’inci yüzyıl kafası

CHP’in İstanbul adayı İmamoğlu, AK Parti tarafından sık sık yinelenen ‘mega proje’ terminolojisine de değindi. İstanbul’u yöneten AK Parti’li belediye başkanlarını işaret eden İmamoğlu “Yönettiğini düşünen kişilerin yönettiği İstanbul’u geziyorum. Yoksulluğu sizlere anlatamam” dedi.


İmamoğlu, ‘mega proje’ terimin 18’inci yüzyıla ait olduğunu savunarak seçilmesi haline sosyal belediyeceliğe ağırlık vereceğini söyledi.

Ekrem İmamoğlu: ‘Ben bu işi bilirim’ diyenlerden daha iyisini yaparım

Millet İttifakı’nın CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu şöyle konuştu:

“Benim için mega proje kavramı bitmiştir. Yok öyle bir şey. O, 18’inci yüzyıl kafası. Bu milletin onu satın alacağını da düşünmüyorum. Bu millet artık vicdanının, ahlakının ve toplumun sesini duyacak seviyede. En büyük proje, bu şehrin insanlarına adil bir yönetim sunmak olacak. Ben, adil bir belediye başkanı olacağım.


İBB Başkanı olduğumda, görevimi yaptığım dediğim gün, Kadıköy’deki 2 yaşındaki bebeğimizle, Bağcılar’daki 2 yaşındaki bebeğimizi aynı koşullarda hayata yetiştiriyorum şeklinde ruhunda yer ettirmişsem, en büyük projeyi başarmış olacağım. En büyük proje budur.

İnsanların kafasındaki mega projeler, en kolay iş. Mühendislik işi. Kamuya düşen en kıymetli konu, onun kamu vicdanı adına, kamunun cüzdanını boşaltmadan yapmaktır. Onu başarırsınız. ‘Ben bu işi bilirim’ diyenlerden daha iyisini yaparım. Ama o mega proje işi yok. Bitti o iş’

Erdoğan’ın eleştirdiği Ekrem İmamoğlu’nun açıklaması neydi?

Erdoğan’ın kimin parasıyla diyerek eleştirdiği CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu şu ifadeleri kullanmıştı:


“Yeni bebeği olan bir anne çocuğu 4 yaşına gelene kadar ulaşımdan çocuğuyla beraber ulaşımdan ücretsiz faydalanacak. Çocuklar 12 yaşına kadar toplu taşıma araçlarına ücretsiz binecek. Öğrencilerin 85 lira olan kartını 50 liraya indirdik. Sadece öğrencilerin değil 25 yaşın altındaki tüm gençler toplu taşıtlardan yüzde 40 indirimli faydalanacak.”

Mahir Ünal: Seçimden sonra dolar 5 liranın altına düşecek