Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na: Bin hızlı trene de gör!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu vardı: ’17 yıldır ne yaptın ki?’ diyor. Bin hızlı trene de gör. Ama duydum ki, hızlı trenden de korkarmış.

Erdoğan dan Kılıçdaroğlu na: Bin hızlı trene de gör!

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli‘nin CHP’nin İstanbul ve Ankara adayları için sarf ettiği sözleri hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Her gün dozu artan küstahlıklara CHP’den bir tepki gördünüz mü? İttifakın diğer ortaklarından bir itiraz duydunuz mu? İtiraz edemezler seslerini dahi çıkaramazlar. Bunlara ‘Bizim oyumuzla seçildiğinizi bileceksiniz’ denilerek ültimatom peşinen verildi” diye konuştu.

Erdoğan’dan önce sahneye çıkan Bahçeli, CHP lideri Kılıçdağlu’nun kendisine yönelik ‘ülkücü ve milliyetçi’ eleştirilerine, “Bize milliyetçilik anlatan Kılıçdaroğlu, şunu bilmelidir ki, milliyetçilik Türkiye düşmanlarına gülücükler saçan, Türk ve İslam düşmanlarına methiyeler düzen bozuk ağızların işi değildir. Milliyetçilik tarihini, kökünü, ceddini bilmektir. Ey Kılıçdaroğlu sen kim milliyetçi olmak kimdir!” diyerek yanıt verdi. MHP lideri, “Ya Ülkücüsündür, ya değilsindir. Ya MHP’lisindir, ya da değilsindir. Arası yoktur, ortası yoktur” ifadesini kullandı.


Cumhur İttifakı ikinci ortak mitingini Ankara’da gerçekleştirdi

AKM Hipodrom’da düzenlenen Büyük Ankara Mitingi’ne katılmak için çok sayıda vatandaş, sabah saatlerinden itibaren alanı doldurdu. Saat 13:30’da gerçekleşmesi beklenen miting bir saat gecikmeyle başladı. Miting alanına ilk Cumhurbaşkanı Erdoğan geldi, eşi Emine Erdoğan ile birlikte halkı selamladı.

“Allah seni ıslah etsin”

Erdoğan’ın halkı selamlamasının ardından sahneye Cumhur İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki çıktı. İlk konuşmayı gerçekleştiren Özhaseki, şunları kaydetti:

“Şunu herkes bilsin ki kasası para dolu belediye bakarak ayrıldım. İnsanlarımızla helalleşerek ayrıldım. Avrupa’nın başkentleriyle yarışacak bir şehir bırakarak ayrıldım. Sonra bakanlık dönemim başladı. Birkaç sene önce teröristler çukurlar açarak ortaya çıkmışlardı. Orada binlerce garip insanımızın evlerini yakmışlardı. Oradaki mazlum gariban Kürt insanlarımızın evlerini yaptırdım. O kardeşlerim Sur’a, Cizre’ye gittiğimizde öz kardeşimiz gelmiş diye karşılıyorlar. Şimdi önümüzde Ankara imtihanı var. Biz dersimize çalıştık. Aylarca 30 kişilik bir ekiple emek verdik. Mimarlarımız, mühendislerimiz, psikologlarımızla, kültür sanat danışmanlarımızla 11 ana başlıkta 111 ciddi proje hazırladık. 25 ilçemizde 5 bine yakın proje hazırlayarak sizlerin huzurundayız.

Eğer söyleyemediğiniz ortağınızı çok sevdiyseniz çıkıp ilan edin. Biz kül yuttururuz zannediyorlar. Bu oynanan oyunu görüyoruz. Bunlar söyleyemiyor ama Kandil söylüyor, Kandil’deki teröristlerin başları, siyasi uzantıları söylüyor. Ahmet Türk‘le Kılıçdaroğlu buluşuyor, Türk diyor ki; ‘Kılıçdaroğlu beni davet etti. İttifaka destek istedi, biz de iş birliği yapacağımıza söz verdik’ diyor. Sezai Temelli diyor ki; ‘Kürdistan’da biz kazanacağız, batıda da Cumhur İttifakı’na kaybettireceğiz’ diyor. Yazıklar olsun size.”

Özhaseki, CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş’ın sahte senet iddialarını bir kez daha gündemine taşıyarak, “Allah seni ıslah etsin ya. Sen 600 bin dolar götürmeyi biliyorsun ama devlete vergi vermeden öyle mi? Yazıklar olsun sana” ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Hipodromda 450 bin insan var

Bahçeli’nin konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayahan‘ın “Bizimkisi Bir Aşk Hikâyesi” şarkı eşliğinde sahneye çıktı. Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

“Sordum şu sıralar hipodromda ne kadar insan var dedim, Emniyetin verdiği rakamı söylüyorum. 450 bin. Ankara biz 31 Mart’a hazırız diyor.


“Bunlara ültimatom peşinen verildi”

“Ankara bir daha asla elitlerle anılan bir şehir olamayacak. Özgürlükle adaletle anılan bir şehir olacak. Her gün bölücü terör örgütünün temsilcisi olan partinin lideri Ankara’yı alacağız diye posta koyuyor. Her gün dozu artan küstahlıklara CHP’den bir tepki gördünüz mü? İttifakın diğer ortaklarından bir itiraz duydunuz mu? İtiraz edemezler seslerini dahi çıkaramazlar. Bunlara ‘Bizim oyumuzla seçildiğinizi bileceksiniz’ denilerek ültimatom peşinen verildi.

Erdoğan’dan HDP Eş Genel Başkanı’na: Temeli olmayan Sezai

“Eğer Ankara’da soy adı Yavaş var ya, hani sahte senetle iş gören var ya, bunu CHP düşünün Ankara’ya belediye başkanı yapıyor. Bu adam Ankara’nın başına gelirse ne tür sahte senetler düzenleyecekler bir düşünün. Ne diyor, ‘Yavaş HDP’nin oylarıyla seçildiğini bilecek’ diyor. Bunu ben demiyorum, temeli olmayan Sezai söylüyor.

“İstanbul’da İmamoğlu bilecek ki diyor. Hem Kürt kardeşlerime hem tüm seçmenlere hakaret ediyor. İstanbullular da bunlara gerekli dersleri verecek biliyorum. Türkiye’de Kürdistan var mı? Kürdistan’da mı yaşamak istiyorsun, defol git orada yaşa. Türkiye’yi size böldürtmeyeceğiz.

Erdoğan’dan CHP’ye: Her türlü oyunu çeviriyorlar, ‘Bu işten de yüzümüzün akıyla çıktık’ diyorlar!

İnşallah bu seçim milli irade yüzsüzleri için yolun sonu olacak. Ankara’yı eserlerimizle ilmek ilmek dokuduk. Eğitimde savunma sanayinde Ankara’yı bir başka yaptık. Son 17 yılda Ankara’ya 120 katrilyon liralık yatırım yaptık. Farkımız burada. Eğitimde 15 bin 709 yeni derslik şehrimize kazandırdı. Toplam 12 yeni üniversite kurduk. Aldığım rakama göre 360 bin kişi şu ana kadar Ankapark’ı ziyaret etti. İmar Barışı ile 447 bin başkentlinin sıkıntısını çözdük. İnşası süren Ankara-Niğde otoyolunu tamamlıyoruz. Ankara, Kırıkkale, Delice otoyolu projemize de başlıyoruz.

“Bin hızlı trene de gör!”

Türkiye’yi son 17 yılda biz hızlı trenler tanıştırdık. Ankara’yı İzmit, Sakarya ve İstanbul’la birleştirdik Bay Kemal. ’17 yıldır ne yaptın’ diyor. Bin hızlı trene de gör. Duydum ki, hızl trenden de korkarmış.

“Dünyanı en büyük 100 savunma sanayi firmasından dördü başkentimizdedir. Savunma sanayimizin yüzde 50’si Ankara’nın emeğidir. Uzay ajansımızı kurduk ve Ankara’ya test merkezini kazandırdık. Ankara’daki yatırımcılarımıza son 17 yılda toplam 45,5 katrilyon yatırım teşviki sağlayarak ilave 121 bin kişilik istihdam oluşturduk. Toplam 9 katrilyon pirim teşviki verdik. 193 metrekarelik imrahor vadisi millet bahçesinin temelini 2 gün önce attık.

“Belediyecilik demek çevre ve şehircilik bakanlığıyla iç içedir. Sayın Özhasekiye bakanlık görevini verdim. Sonra Özhaseki’yi yanıma aldım. Ankara’ya böylesi yakışır dedim, Sayın Mehmet Özhaseki kardeşimi belediye başkana dayı yaptım. İş bilenin kılıç kuşananın.


“Hatay’a biz 7 tane baraj yaptık. Ertesi gün açıklama yapıyor, ‘Ben belediye başkanına sordum.’ Belediye başkanı da demiş ki, ‘Burada baraj yok ki’ diyor. Onlara gölet nedir, baraj nedir diye sorsan bilmezler. Bu adamın akşamı yalan sabahı yalan, hayatı bu. Kardeşlerim gelin 31 Mart’ta CHP’ye gönül verenleri şundan kurtaralım.

İstanbul seçim anketi: Genel ve ilçe ilçe kapsamlı anketler


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.