Kadıköy Caferağa Mahallesi’nin entelektüel muhtar azaları

Entelektüel muhtar ve azaları listesi sosyal medyada gündem oldu. Opera sanatçısından, karikatüristine, roman yazarından mühendis ve akademisyenine kadar birbirinden farklı muhtar azaları bir arada. Yeniden muhtar olmak için kolları sıvayan, Kadıköy Caferağa Mahallesi muhtarı Zeynep Ayman “Neden şaşırdınız? Burası hep böyle” dedi.

Kadıköy Caferağa Mahallesi entelektüel muhtar azaları

“Mahallemiz bizim gözbebeğimiz, iyi ki Modalıyız. Caferağa için hep birlikte adayız” sloganıyla hazırlanan Kadıköy Caferağa Mahallesi Muhtarı Zeynep Ayman, ‘ihtiyar heyeti’ broşürü ile sosyal medyada büyük ilgi topladı.

Muhtar heyeti listesindeki isimler:

  • Anais Martin – Opera sanatçısı
  • Aslıhan Emlek – Bankacı
  • Buket Uzuner – Yazar & Çevre Bilimci
  • Fahriye Güniz Bayraklı – Bilgi Belge Uzmanı
  • Mehmet Selami Ayalp – Avukat
  • İzel Rozental – Yazar & Karikatürist
  • Prof. Dr. Yorgo İstefanopulos – Öğretim Görevlisi
  • Mehmet Bozkurt – Mimar
  • Zeynep Ayman – Bilgi Belge Uzmanı

Ünlü yazar Buket Uzuner de muhtar heyeti arasında

Ünlü yazar Buket Uzuner de muhtar heyeti arasında
Ünlü yazar Buket Uzuner de muhtar heyeti arasında

Listedeki isimlerin hepsi Kadıköy’e faydalı olacak

Listenin bu kadar duyurulmasından ve beğenilmesinden memnun olduklarını belirten Ayman, “Listeyi belirlerken öncelikle Moda’da oturan arkadaşlarımıza yer verdik. Bu isimlerin hepsi Kadıköy’ümüze bir faydalı olacak isimler.


Bu sosyal medyanın gücü

Konuyla ilgili Sözcü‘ye konuşan Caferağa Mahallesi muhtarı Zeynep Ayman, “Bu broşürün bu kadar gündem olması tamamen sosyal medyanın gücü. Neden bu kadar şaşırdılar anlamış değilim. Burası hep böyleydi. Geçen seçimde de listemiz aynıydı. Geçen seçimdeki azalardan sadece birkaç arkadaşımız değişti. Tuba Emlek işlerinini yoğunluğundan dolayı bu sene aramızda değil, Enis Bey de artık Büyükadalı oldu.” dedi.


Örneğin mimar Mehmet Bozkurt buradaki birçok yapı için bize fikir verecektir. Kadıköy, kültür-sanatla bağdaşmış bir ilçe. Karikatürist, yazar ve birçok bilgili arkadaşımız Kadıköy’e farklı bir bakış açısıyla bakacak ve gelişmesine yardımcı olacak diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Ayrımcılığa yer yok!


Öte yandan hazırlanan broşürde kendisi için ‘muhtar adayı’ değil, ‘bilgi uzmanı’ yazdıran Zeynep Ayman, “Broşürde “bencillik” içermeyen bir görüntü sunulmak istedik. Ayrımcılığa yer yok.” dedi.

Themis Araştırma’dan İstanbul seçim anketi


İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.