A Haber muhabiri, yalan haber yaparken Mahmut Tanal’a yakalandı

Canlı yayında yalan haber paylaşan A Haber muhabiri, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a yakalandı. Tanal, Ümraniye’de yeniden sayılan sandıklarda partisine çıkan 99 oyu canlı yayında 86 olarak aktaran muhabire tepki gösterdi. Muhabire doğru sayıyı söyleyen Tanal, “Türkiye’ye doğru bilgiyi vermek zorundasın” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin itirazları üzerine bazı ilçelerde oy sayımları devam ediyor. Sayım yerlerindeyse bazen ilginç diyaloglar yaşanıyor. O anlardan biri de geçersiz oyların en çok olduğu Ümraniye’ydi.

Oyların yeniden sayılması sonucu AK Parti’ye 384, CHP’ye 99 oy eklendi. Ümraniye İlçe Seçim Kurulu’ndaki sayımı takip eden CHP İstanbul Milletvekili Tanal, buradan canlı yayın yapan ve CHP’ye çıkan oyu 86 olarak aktaran yandaş televizyon kanalının muhabirini düzeltti. CHP’ye 99 oy çıktığını söyleyen Tanal ile muhabir arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı.


a haber muhabiri mahmut tanal
A Haber muhabiri canlı yayında hatalı bilgi verince CHP’li Mahmut Tanal müdahale ederek, “Doğru bilgi paylaşın” dedi.

O anlar bir cep telefonu kamerasına da yansıdı. Görüntülerde Tanal’ın muhabire, “Türkiye’ye doğru bilgi vermelisin” uyarısında bulunduğu gözlendi.


A Haber muhabiri canlı yayında Tanal’ın müdahale etmesine sinirlenerek; “Burada mı müdahale ediliyor! Bir tek sen mi doğruyu biliyorsun. Gir içeri ya” diyerek tepki gösterdi.

AK Parti’li Erbaa Belediyesi’nin seçimden önce 91 bin TL’lik yemek faturası