Buket Aydın’ın Kılıçdaroğlu’na attığı kahkahalar yeniden gündemde

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve Mersin’i kazanacağız” açıklamalarının ardından kahkaha atan sunucu Buket Aydın sosyal medyanın diline düştü.

Yerel seçim sürecinde Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kanal D’de Buket Aydın’ın konuğu olduğu program yeniden gündem oldu.

Programda, CHP lideri partisinin İstanbul, Ankara, Bursa, Adana ve Mersin‘i kesinlikle kazanacağını söylediğinde Buket Aydın’ın kahkahaları çok konuşulmuş program yayınladığı gece gündem olmuştu.


CHP, Kılıçdaroğlu’nun söylediği şehirlerin hemen hepsinde seçimi kazandı. İstanbul ve Bursa içinse partiden yarışın önde götürüldüğü yönünde açıklamalar geliyor.

Bu nedenle programda Kılıçdaroğlu’nun iddialarını gülerek karşılayan Buket Aydın, sosyal medyada yeniden gündem oldu. Çok sayıda Twitter kullanıcısı Kılıçdaroğlu’nun sözlerine karşılık Aydın’ın kahkahalarını hatırlattı.

bukey aydın kahkahaları

İşte Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanacağız dediği o illerdeki seçim sonuçları:

İstanbul seçim sonuçları:

Ekrem İmamoğlu (Millet): %48,79
Binali Yıldırım (Cumhur): %48,51

Ankara seçim sonuçları:

Mansur Yavaş (Millet): %50,90
Mehmet Özhaseki (Cumhur): %47,10

İzmir seçim sonuçları:

Tunç Soyer (Millet): %58,06
Nihat Zeybekci (Cumhur): %38,67

Antalya seçim sonuçları:

Muhittin Böcek (Millet): %50,61
Menderes Türel (Cumhur): %45,26

Adana seçim sonuçları:


Zeydan Karalar (Millet): %53,59
Hüseyin Sözlü (Cumhur): %42,83

İstanbul seçim sonuçları: Sandıkların yüzde 100’ü açıldı!


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.