Ankara büyükşehir araçlarının AK Parti belediyelerine hibe edildiği iddiası

CHP’den Ankara büyükşehir araçlarının AK Parti belediyelerine tahsis edildiği iddiası… CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait hizmet araçlarının AK Parti’li belediyelere hibe edilmeye başlandığını iddialarını gündeme getirdi: Belediyeyi iş yapamaz hale getirmek kime yarayacak? Bu adımı son derece tehlikeli buluyoruz.

CHP den Ankara büyükşehir araçlarının AK Parti belediyelerine hibe edildiği iddiası
Foto: DHA

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, yerel seçim sonuçlarına ilişkin olarak parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

“Belediyeyi iş yapamaz hale getirmek kime yarayacak?”

“Ankara önemli bir farkla kazandığımız belediyelerden bir tanesi” diyen Öztrak şöyle konuştu:


— Biz Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde kimsenin ekmeği ile oynamayacağız diyoruz. Kimseyi ötekileştirmemek, kimseyi dışlamamak bizim hedefimiz.

— Ama bir bakıyoruz, bu sabah itibarıyla bize gelen çok ciddi duyumlar var. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait hizmet araçları AKP’li belediyelere hibe edilmeye başlanmış. Belediyeyi iş yapamaz hale getirmek kime yarayacak? Bu adımı son derece tehlikeli buluyoruz.

“Kazanan Türk demokrasisi, tek kaybeden Anadolu Ajansı”

“Uzun bir gecenin ardından bu sabah Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Bolu’da ittifakın kazandığı iller ile uyandık” ifadesini kullanan Öztrak şöyle devam etti:


“Martın sonu bu illerimizde bahar oldu. Gerçekten Türkiye demokrasi tarihinde görülmemiş bir seçim sürecinin ardından bir seçim gecesi yaşadık. Örgütlerimiz başında olan, gönüllülerle birlikte çalışan hukuk birimimize, Onursal Adıgüzel’e, Muharrem Erkek’e teşekkür ediyorum. Dün gecenin tek kazananı milli irade ve Türk demokrasisi. Hem dünyanın hem milletimizin demokrasimize duymuş olduğu güven tazelenmiştir. Dün gecenin tek kaybedeni devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı’dır.”

Ekrem İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrı