Ekrem İmamoğlu: İBB’den dosya kaçırıldığına dair ciddi ihbarlar alıyorum

Ekrem İmamoğlu: İBB’den ciddi ihbarlar alıyorum. Dosya kaçıranlar, odasını toplayanlar… Alt gruplar afiş asma çabasında. Sayın cumhurbaşkanının bu sürece kayıtsız kalmaması gerekir.

Ekrem İmamoğlu, Ankara ziyareti öncesinde Atatürk Havalimanı’nda önemli açıklamalarda bulundu. İmamoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Bugün, 2 Nisan. Seçimden sonra Anıtkabir ziyareti planlamıştım. Genel Başkanımızı, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le görüşeceğim. Bugün Miraç Kandili. Herkesin kandili kutlu olsun.


Bu arada seçim gündemi devam ediyor ve hiç hoş olmayan ortamlar da yaşıyoruz. Sabırla takip ediyorum. Sabır kadar kararlılığım en üst seviyede bunun bilinmesini istiyorum. Çok şey birbirine karıştı. Devletin imkanları, bakanları neye hizmet edeceğini şaşırmış durumda.

Ben bu zehrin panzehiri olmaya geliyorum

Devletin kurumları derken AA’nın tekrar altını çizmek istiyorum. Şu an da tahminim o ki mahcubiyet içerisinde. “Keşke haberleri zamanında ve doğru verseydim.” mahcubiyeti değil ama “Ben neden istediğim adaya kazandıramadım?” mahcubiyeti. Çok acı bir durum. Genel müdür derhal istifa etmelidir. Gitsin, siyaset yapsın. Ama bir devletin kurumunun başındaysa bunun ahlakını taşısın, vicdanını taşısın. “Her yol mübahtır” anlayışı şu an da zehir gibi devletin bazı kurumlarında ve yetkililerin de zehir gibi geziyor. Ama ben bu sürecin bir panzehiri olmaya geliyorum.

Devletin bakanlarına gelince AK Parti Genel Merkezi’nde ya da il binasında toplantılarında “Adayımıza nasıl kazandırırız?” toplantıları olunca olmuyor. Olmuyor. Emek var burada.

16 milyon İstanbullu kazandı.

Bütün ıslak imzalı tutanaklar var. Tutanakların altında hesaplamalar var. Sonuç ne biliyoruz.

Bu kadar inançlı olmamızın arkasında bu var. Sonuç karşı tarafın lehine olsaydı bu kardeşiniz çıkar milletin huzurunda derdi ki “Hayırlı, uğurlu olsun. Sayın Binali Yıldırım, tebrik ederim.” derdim. Demiyorum çünkü ben kazandım. Bekliyorum, çünkü ben kazandım.

Binali Yıldırım’ı teessüfle izliyorum

Sayın Yıldırım’ı da teessüfle izliyorum. Yıllarca devlet adamlığı yaptınız. Asmayın dedik şu afişleri bakın sizin lehinize bir durum yok. Bırakın, ahlaklı bir şekilde tebrik edin biz de işimize bakalım. Ne için asıyorsunuz o afişleri?


Anadolu Ajansı artık hiçbir seçim sunamaz

YSK, bir veri vermiş. AA saymıyorum zaten. AA bitmiştir. Hiçbir seçimi sunamaz. 31 bin 186 sandık var.

Veri toplaması için 1919 görevliyi sandıklara yollaması lazım. Veri toplaması için 1919 görevliyi okullara yollaması lazım ama hiçbir yerde yok. Nereden topladı bilgiyi? Bizden istemedi. CHP’nin hiçbir sandık görevlisini arayıp bir şey soran olmadı. Acaba AKP’lilerle mi iş birliği yaptı? Merak ediyorum.

Binali yıldırım’a vicdanen güvenim kalmamıştır

YSK şu an güvendiğim tek kurum. Benim şuan itibariyle Binali Yıldırım’a da vicdanen güvenim kalmamıştır. Hâlâ afiş asılıyor, hâlâ sandıklarla ilgili sosyal medya duyuruları yapıyorsa çok yazık ki çok günah. 16 milyon adına kararlıyım. Sandık tutanakları Yıldırım lehine bir sonuç verseydi ben çıkar derdim ki, “Sayın Binali Yıldırım hayırlı olsun.”

Bahçeli ve Erdoğan’a çağrı

Sayın Bahçeli, bu süreci lütfen iyi takip etsin. Bu kadar yıllık devlet deneyimi olan, hizmetleri olan bir şahsiyet olarak bu sürece mutlaka kayıtsız kalmamalıdır.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan, lütfen birileri çocuk gibi davranıyor olabilir. Alt gruplar afiş asma çabasında. Sayın cumhurbaşkanının bu sürece kayıtsız kalmaması gerekir. Bu iki kişi şu anda önemli. Her ikisi de Cumhur İttifakı’nın üyesi.

Ekrem İmamoğlu: İBB den dosya kaçırıldığına dair ciddi ihbarlar alıyorum
Ekrem İmamoğlu: İBB’den dosya kaçırıldığına dair ciddi ihbarlar alıyorum

İBB’den bir sürü ihbar alıyorum; dosya kaçıranlar, odasını toplayanlar

Büyükşehir Belediyesi’nden şu 2 günde bir sürü ihbar alıyoruz. Dosya kaçıranlar, odasını toplayanlar… Ne oluyor kardeşim? Ben gidip tedbir almak istiyorum, İstanbullunun 1 kuruşunun bile hesabını soracağım. Bunların ihbarı var, kanıt olursa paylaşırım.

Anadolu Ajansı’nı yok sayıyorum, ismini de değiştirsin!

Kaygı duyduğum için söylüyorum. AA’yı yok sayıyorum, ismini de değiştirsin. Benim de paramı alıp cebine koymasın. Nasıl siyasi cümleler ettiğini biliyorum. Bir genel müdür. Gitsin siyaset yapsın ya, belki vekil olur belki muhtar olur.


Bu ülke büyük bir ülke, YSK’ye güveniyorum. Veride kaybettiğimi görsem çıkarım “Ey rakibim hayırlı uğurlu olsun” derim, bu kadar delikanlıyım ben. Bu milleti barıştıracağım ben, görecekler. Siyasi düşünceler aklın önüne geçmeyecek.

Anket şirketlerinin şaşırtan 31 Mart yerel seçim başarısı


Editor
İndigo Dergisi Haber Merkezi | İndigo Dergisi, 18 yıldır yayın hayatında olan bağımsız bir medya kuruluşudur. İlkelerinden ödün vermeden tarafsız yayıncılık anlayışı ile çalışmaktadır. 2005 yılında kurulan İndigo Dergisi, indigodergisi.com web sitesi üzerinden tamamen dijital ortamda günlük yayın yapmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’nin ilk internet haber dergisi olmakla birlikte, tüm yayın kadrosu ve okurlarıyla birlikte sürekli gelişmektedir. İndigo Dergisi’nin amacı; gidişatı ve tabuları sorgulayarak, kamuoyu oluşturarak farkındalık yaratmaktır. Vizyonu; okuyucularında sosyal sorumluluk bilinci geliştirerek toplumun olumlu yönde değişimine katkıda bulunmaktır. Temel değerleri; dürüst, sağduyulu, barışçıl ve sosyal sorumluluklarının bilincinde olmaktır. İndigo Dergisi, Türkiye’nin saygın İnternet yayınlarından biri olarak; iletişim özgürlüğünü halkın gerçekleri öğrenme hakkı olarak kabul etmekte; Basın Meslek İlkeleri ve Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’ne uymayı taahhüt eder. İlaveten İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’ni benimsemekte ve yayın içeriğinde de bu bildiriyi göz önünde bulundurmaktadır. Buradan hareketle herkesin ırk, renk, cinsiyet, dil, din, siyasi veya diğer herhangi bir milli veya içtimai menşe, servet, doğuş veya herhangi diğer bir fark gözetilmeksizin eşitliğine ve özgürlüğüne inanmaktadır. İndigo Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti çıkarlarına ters düşen; milli haysiyetimizi ve değerlerimizi karalayan, küçümseyen ya da bunlara zarar verebilecek nitelikte hiçbir yazıya yer vermez. İlkelerinden ödün vermeyen şeffaf yayıncılık anlayışını desteklemektedir. Herhangi bir çıkar grubu, örgüt, ideoloji, politik veya dini; hiçbir oluşumun parçası değildir. Köşe yazarlarımızın yazdıkları fikirler, kendi özgür düşünceleridir; İndigo Dergisi yayın politikası dahilinde değerlendirilir ve yayın ilkeleri ile çelişmediği müddetçe, düşünce ve ifade özgürlüğünü teşvik ederek yayına alınır. İndigo Dergisi, sunduğu tüm bilgilerin doğruluğunu teyit ve kontrol eder; bu bilgilerin geçerliliğine son derece önem verir.