Erdoğan’dan balkon konuşmasında İstanbul ve Ankara açıklaması

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara yaptığı balkon konuşmasında, İstanbul ve Ankara için; “Halkımız büyükşehiri belediye başkanı olarak verse dahi ilçeleri yine AK Parti’ye vermiş.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan balkon konuşmasında İstanbul ve Ankara açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın balkon konuşmasından:

— Yüksek Seçim Kurulu neticeleri açıklayacak. İtirazlarımız varsa yapacağız. Nerede olursa olsun. Netice alırız veya almayız önemli değil. Kardeşlerim şunu unutmayın. Her olanda hayır vardır. Demokrasi mücadelesi budur.

— Ankara’da ilçelerin çoğu AK Parti’de, Cumhur ittifakında. İstanbul’da mevcut ilçe sayısından daha fazlası Cumhur İttifakında veya başa baş. Bu ne demek? Halkımız büyükşehiri belediye başkanı olarak verse dahi ilçeleri yine AK Parti’ye vermiş.


— AK Parti olarak tek başımıza veya Cumhur ittifakı ile seçime girdiğimiz yerlerde 16 büyükşehir 24 il 538 ilçe 200 belde olmak üzere 778 belediye başkanlığı kazandık. Bu da ülkemizdeki belediyelerin yüzde 56’sının AKP tarafından yönetileceği anlamına geliyor. Bazıları kendini darı ambarında sanıyor.

Bakalım nasıl yönetecekler göreceğiz

— Yalan yanlış vaatlerde bulunanlar bakalım nasıl yönetecekler göreceğiz.

— Şunu bilmeleri lazım. Bu kardeşiniz Cumhurbaşkanı mı? Parlamentoda mıyız? Aynı şekilde devam edeceğiz. 24 Haziran seçimlerine yakındır Cumhur İttifakı’nın oyları. AKP ve MHP ile kurduğumuz Cumhur İttifakı olarak bizi birinci yapan milletime şükranlarımı sunuyorum.


— Beka hassasiyetimize sahip çıkan vatandaşlarıma özellikle Kürt kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum.

— Seçilen muhtarlarımızı da tebrik ediyorum. Bu seçimde arzu ettiğimiz neticeleri alamamızın nedeni kendimizi yeterince anlatamamız. 50 günlük resmi kampanya döneminde 59 il ve 43 ilçe mitingi ile 9 TV ve sosyal medya programı ile milletimize kendimizi ifade etme imkanı bulduk.

— Eksiklerimizi gidermek boynumuzun borcudur. Bunu halkımızda arayamayız. Yarın sabahtan itibaren eksiklerimizi tespit ve telafi etmenin çalışmalarına başlıyoruz. Yüksek Seçim Kurulu neticileri açıklayacak. Açıklayana kadar itirazlarımız varsa bunları yapacağız. Netice alırız veya almayız. Şunu unutmayın her olanda hayır vardır.

— Bundan sonra da aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Hep söylediğim gibi şahsım dahil kimse davamızdan daha büyük değildir.


— Hayatın bir gerçeği olan değişimin sürekliliğini kendi içimizde gerçekleştirmeden. Önümüzdeki dönem. Hem partimiz ve ülkemize değişim dönemi olacaktır.

AK Parti Genel Merkezi’ne göre de zafer Ekrem İmamoğlu’nun!